بهترین جاذبه های ارمنستان

بهترین جاذبه های ارمنستان

شرح

کشور ارمنستان از جمله کشورهای همسایه ای است که جاذبه های گردشگری شگفت انگیزی دارد. از بهترین جاذبه های ارمنستان می توان به میدان جمهوری ایروان، باغ وحش ایروان، معبد گارنی، صومعه گغارد و خور ویراپ و حتی یادبود نسل کشی ارامنه اشاره داشت. در ادامه از حال و هوای بهترین جاذبه های ارمنستان بیشتر خواهیم گفت. با میدان جمهوری ایروان شروع می کنیم. همراه ما باشید!

1- میدان جمهوری ایروان

میدان جمهوری ایروان میدان مرکزی این شهر است که دو بخش اصلی دارد. یک دور برگردان بیضی شکل و یک بخش ذوزنقه ای شکل که به یک آبنمای مزین شده به فواره های زیبای موسیقی دارد.
حس جالب ارمنی که به معماری قرن هجدهم در میدان اضافه شده است، همه چیز را به طرز عجیبی با شهرهای دیگر متفاوت کرده است. مکانی بسیار زیبا که توسط ساختمان های قدیمی احاطه شده است.

هزینه ها و مدارک لازم جهت اخذ ویزای ارمنستان

میدان جمهوری ایروان جای بسیار هیجان انگیزی برای بازدید و عکاسی بخصوص در شب است. تعداد زیادی رستوران و کافه ی عالی در نزدیکی میدان وجود دارد که می توانید آسوده در کنار فواره ها و آب نما استراحت کنید. آب نما فوق العاده با موسیقی هماهنگ و چشم نواز است و فضای خوشایندی دارد.
این مکان از بهترین جاذبه های ارمنستان برای بازدید در هنگام اقامت در شهر ایروان است. مکانی عالی برای نشستن و استراحت و لذت بردن از موسیقی در حین تماشای فواره های رقصنده که می تواند آخر هفته های هیجان انگیزی برای شما و خانواده تان رقم بزند.

2- دنیای آبی ایروان

دنیای آبی ایروان یک پارک آبی بسیار زیبا و مهیج است که در خیابان میاسنیکیان شهر ایروان احداث شده است و از جمله بهترین جاذبه های ارمنستان به شمار می رود. این مکان دو بخش روباز و سرپوشیده دارد. مساحت پارک آبی روباز ۲.۵ هکتار و پارک آبی سرپوشیده ۰.۵ هکتار است. یک پارک آبی عالی که علیرغم مساحت نه چندان بزرگ آن، خیال پارک های آبی سراسر دنیا را از سرتان بیرون می کند.

دنیای آبی ایروان مکان مناسبی برای گذراندن روزهای گرم تابستان، به خصوص برای بچه هاست. این پارک دو استخر دارد که یکی برای بچه ها تدارک دیده شده است. اگرچه همه چیز در داخل دنیای آبی ایروان پولی است ولی قیمت ورودی و هزینه ها برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. پارک آبی ایروان تجربه لذت بخشی خواهد بود. شک نکنید!

3- باغ وحش ایروان

باغ وحش ایروان، باغ وحشی به مساحت ۳۵ هکتار است که در سال با ۱۹۴۰ در ایروان تأسیس شده است.اگر قبلاً به ایروان سفر کرده باشید حتما به این مکان سر زده اید، اما تجربه دوباره دیدن این مکان شما را حیرت زده خواهد کرد و با تجربه کاملاً متفاوتی مواجه خواهید شد. باغ وحش ایروان در بازسازی های اخیر تغییرات چشمگیری به خود دیده و حیوانات نسبت به قبل شادتر و سالم تر به نظر می رسند.

امکانات و خدمات هتل های ارمنستان

وجود مکانی برای بازی کودکان و حیواناتی نظیر فیل، ببر، میمون، آهو و… که اغلب فرزندان شما دوست دارند، باغ وحش ایروان را به مکان هیجان انگیزی برای کودکان بدل نموده است. امیدواریم که با بازدید از این‌ مکان خاطرات خوبی در کنار خانواده خود تجربه کنید و از دیدن این جاذبه های ارمنستان لذت ببرید.

4- یادمان نسل کشی ارمنی ها

یادمان نسل کشی ارمنی ها، یادبودی است که به قربانیان نسل کشی ارامنه از طرف کشور ارمنستان در سال ۱۹۶۷ در شهر ایروان اختصاص یافت.
اینکه ارمنی باشید یا نه، بازدید از بنای یادبود نسل کشی احساسات شما را درگیر می کند. شکنجه هایی که مردم آن زمان متحمل شده اند برای هر کسی دردآور است و تا خودتان با چشم خود نبینید قابل وصف نیست.

تصاویر موجود در موزه نسل کشی درد و رنج ارامنه را به تصویر می کشد و بسیار غم انگیز است. مطالب خواندنی در کنار تصاویر شرح بهتری از وقایع می دهند و در کنارهم بدون شک شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.اگر ارامنه هستید بازدید از این مکان یک ملزوم است تا به بزرگی و رنجی که بر ملتتان وارد شده دست یابید و اگر نه که مطمئنا با این ملت هم دردی خواهید کرد.

5-معبد گارنی

یکی از بهترین جاذبه های ارمنستان معبد گارنی است. این معبد آخرین معبد باقی مانده در کشور ارمنستان بوده و معماری آن به سبک و سیاق رومی ها بنا شده است. این بنا در اثر زمین لرزه دچار آسیب شده بود که مجدداً بازسازی و مرمت شده است.
کوه ها اطراف معبد را کاملاً احاطه کرده اند و در حوالی خود معبد رودخانه ی بسیار زیبایی روان است. در گذشته رومیان و پادشاهان از فضای حمام مانندی برای شستشو و نظافت استفاده کرده اند که دیدن آن در معبد گارنی خالی از لطف نیست.

معبد گارنی تنها ساختمان ستون دار ایستاده یونانی رومی در ارمنستان است و در روستای گارنی قرار دارد، این بنا شناخته شده ترین نماد ارمنستان پیش از مسیحیت نیز به شمار می آید.
موقعیت مکانی معبد بسیار زیبا و جادویی است. زیبایی معبد گارنی در این است که شما قدیمی ترین موزاییک جهان را درست در کنار حمام چشمه آب گرم می بینید. منظره کوهستانی نزدیک معبد بسیار شگفت‌انگیز است و بازدید از آن شما را به وجد خواهد آورد.

6-صومعه گغارد

صومعه گغارد یک صومعه باستانی بسیار زیبا و از بهترین جاذبه های ارمنستان است. فضای داخلی آن حس نوستالژیک را به شما القا می کند، چشمه آب کوچکی از داخل صومعه جاریست که بومیان معتقدند قابلیت درمان و شفا دارد. موقعیت صومعه بین کوه های سرسبز و رودخانه بسیار زیبا و چشم انداز وصف ناپذیری دارد و زیبایی های منظره داخل و اطراف صومعه بسیار دیدنی است.

این مکان فاصله زیادی از مرکز شهر ندارد و به معبد گارنی‌ نیز بسیار نزدیک است. پیشنهاد می کنیم اگرچه برای بازدید از صومعه هزینه ورودی پرداخت نمی کنید، اما می توانید برای خرید شمع کمی هزینه کرده و هنگام بازدید داخل آن را بهتر ببینید.

هر آنچه درباره تور ایروان باید بدانیم

7-صومعه تاتو از جاذبه های ارمنستان

برای بسیاری صومعه تاتو بهترین جاذبه ارمنستان است که بازدید کرده اند. تاتو از ایروان دور است، اما به دیدنش می ارزد. کوه های بسیار زیبا و جادویی دارد و می توانید با پیاده روی در مسیر خود را به صومعه برسانید. مناظر آنقدر جادویی است. به همه توصیه می کنیم از این مکان نیز دیدن کنند.

8-سواناوانک و دریاچه سوان

سواناوانک صومعه ای است که در ساحل شمال غربی دریاچه سوان که در نزدیکی شهر سوان قرار دارد. دریاچه سوان ارمنستان که به مروارید آبی ارمنستان ملقب شده یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در جهان است.

ویرانه‌ های صومعه سواناوانک که مشرف به دریاچه سوان اند منظره ی زیبا و دلپذیری را در کنار هم به وجود آورده اند. این بنا که از نظر تاریخی نیز بسیار مهم است. تنها چند ساعت از ایروان، پایتخت ارمنستان فاصله دارد، در نتیجه فاصله زیادی تا بازدید از این مکان دیدنی نخواهید داشت.

9-صومعه خور ویراپ

خور ویراپ یک صومعه ارمنی است که در دشت آرارات در ارمنستان، نزدیک مرز ترکیه واقع شده است. این صومعه میزبان یک کلیسا و محل اقامت کاتولیکوس ارامنه بود.برای بازدید از آن می توانید به راحتی با اتوبوس ۴۶۷ به آنجا بروید و برگردید. اگرچه در صورت مساعد نبودن هوا هم امکان بازدید وجود دارد ولی وقتی آسمان صاف باشد چشم اندازه بی نظیری از کوه آرارات را تجربه خواهید کرد.

قبرستان نزدیک آن حس بسیار باستانی و شاید کمی وحشتناک به شما منتقل کند که احتمالا جای دیگری تجربه نکرده اید. همچنین دید خوب و زیبایی در این مکان به ترکیه و ایران دارید.

موقعیت هتل

کشور: ارمنستان
شهر: ایروان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط