فرودگاه زوریخ | Zürich Airport

فرودگاه کلوتن همان فرودگاه شهر زوریخ می باشد که به فرودگاه بین المللی زوریخ مشهور است. این فرودگاه مرکز ایرلاین سوئیسی، سوئیس ایرلاینز می باشد. اگر شما قصد سفر به شهر زوریخ را داشته باشید قطعا به فرودگاه بین المللی زوریخ می آیید. این فرودگاه زیبا در دامنه کوههای آلپگ قرار گرفته و با هر بار نشستن و برخاستن هواپیما شما منظره ای زیبا از کوههای آلپ را مشاهده می نمائید.

فرودگاه بین المللی زوریخ

زوریخ یکی از مهم‌ترین مراکز دانشگاهی دنیا است، به طوریکه اگر به این شهر سفر سفر داشته باشید، به احتمال قوی با دانشجویان زیادی برخورد خواهید داشت. شهر زیبای زوریخ، از 12 منطقه یا به اصطلاح آلمانی 12 حلقه تشکیل شده است. از برترین دانشگاه‌های زوریخ، می‌توان به دانشگاه‌های هنر، اقتصاد، حقوق، علوم پزشکی، دام‌پزشکی، علوم کاربردی، الهیات و فلسفه اشاره کرد. همچنین دانشگاه پلی‌تکنیک زوریخ، یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور سوئیس است.

فرودگاه بین المللی زوریخ

این فرودگاه بزرگ میزبان روزانه بیش از ۷۰ ایرلاین از جمله سوئیس ایرلاینز، لوفت هانزا، بریتیش ایرویز، ایر فرانس و امریکن ایرلاینز می باشد و روزانه حدود ۱۲۰ پرواز مستقیم و غیر مستقیم به فرودگاه های سراسر دنیا در این فرودگاه انجام می شود.

شهر زوریخ قطب اقتصادی سوئیس به شمار می رود و بسیاری از افراد برای سفر تجاری به این فرودگاه سفر می کنند. به همین دلیل در این فرودگاه امکانات و تسهیلات رفاهی ویژه ای برای بیزنس کلاس و افرادی که در سفر کاری هستند وجود دارد. فرودگاه زوریخ ۳ ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و بین المللی دارد.

فرودگاه بین المللی زوریخ

اطلاعات کلی فرودگاه بین المللی زوریخ

هر فرودگاهی در جهان یکسری اطلاعات ضروری و کلی دارد اعم از کدهای یاتا و شماره مجوز ها و ….

نام فرودگاه: Zürich Airport

کد یاتاZRH

کد ایکائو: LSZH

آدرس فرودگاه زوریخ: Zurikh-Glughafen,Zurikh, 8058

وبسایت فرودگاهzurich-airport.com

فرودگاه بین المللی زوریخ

راههای دسترسی به فرودگاه زوریخ

برای رسیدن به فرودگاه زوریخ و جابجایی به نقاط مختلف شهر راههای مختلفی وجود دارد از جمله اتوبوس ، تاکسی ، قطار شهری، تراموا . تمام این موارد شما را از نقاط مختلف شهر به فرودگاه بین المللی زوریخ می رساند.

فرودگاه بین المللی زوریخ

امکانات فرودگاه بین المللی زوریخ

در فرودگاه زوریخ شما امکاناتی همچون فروشگاههای مختلف بدون مالیات، اینترنت رایگان پرسرعت، میزهای پاسخگویی به سوالات گردشگران، صرافی های مجاز برای تبدیل انواع ارز، فروشگاه های کرایه تجهیزات ورزشی برای تفریح .و ورزش هرچه بیشتر در شهر زوریخ، رستورانهای مختلف متناسب با انواع سلیقه ها و همچنین محیط امنی برای گذاشتن چمدان های و گردش در فرودگاه و شهر برای دارید. در کل میتوان گفت فرودگاه زوریخ برای گردشگران بسیار راحت و دلباز می باشد.

البته باید گفت اگر خدای نکرده نیاز به تجهیزات پزشکی داشتید و فوریت های پزشکی هم داشته باشید، اینجا میتوانید از این امکانات استفاده نمایئد.

فرودگاه بین المللی زوریخ

منبع: sleepinginairports.net

 

کلمه‌های کلیدی: