خیابان یانگ طولانی ترین خیابان جهان

آیا میدانید طولانی ترین خیابان جهان کدام است ؟ آیا میدانید در کدام کشور قرار دارد؟

طولانی ترین خیابان جهان همان خیابان یانگ معروف شهر تورنتو است. تورنتو یکی از معروف ترین و بزرگترین شهرهای کانادا و جهان است. خیابان یانگ یا یونگ در کتاب رکوردهای جهان گینس به‌ عنوان طولانی ترین خیابان جهان به طول ۸۶ کیلومتر ثبت شده است.

خیابان یانگ

خیابان یانگ قسمتی از جاده شماره 1 است که از ساحل دریاچه اونتاریو تا تاندربی ادامه دارد. خیابان یانگ یکی از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری تورنتو هم به حساب می آید. 

خیابان یانگ

خیابان یانگ میزبان اولین متروی کانادا بوده است ، در حاشیه این خیابان زیبا و طولانی اماکن عمومی و گردشگری زیادی از جمله موزه ها ، تئاتر، مراکز خرید، مرکز اصلی روزنامه تورنتو استار ، شرکتهای خصوصی و دولتی و …. وجود دارد.

خیابان یانگ

ساخت خیابان یانگ مربوط به سال 1793 می باشد که کانادا درگیر جنگ فرانسه و بریتانیتا بود. شما میتوانید در سفر به کانادا از محل ساخت این خیابان که امروزه به موزه تبدیل شده است دیدن کنید. همچنین میتوانید در این خیابان زیبا و قدیمی قدم بزنید و یک روز تمام را در میدان دانداس بگذرانید.

خیابان یانگ

جالب است بدانید با اینکه خیابان یانگ خیلی شلوغ است ولی بی نظم و ترتیب نیست و قانون در همه خیابان به خوبی اجرا می گردد. در قسمت مرکزی این خیابان شما میتوانید تعداد زیادی از بازیگران، نقاشان، شعبده بازان و نوازندگان و خوانندگان آماتور، کسانی که کارهای نمایشی انجام میدهند را مشاهده کنید.

خیابان یانگ

از دیگر جاذبه های گردشگری این خیابان میتوان به ایستگاه یونیون (قدیمی‌ترین ایستگاه قطار تورنتو) بازار سنت لورنس (یکی از قدیمی‌ترین مراکز تولید مواد غذایی)  سینما AMC (از قدیمی‌ترین خانه‌های سینما) و همچنین بزرگترین مرکز فروش کتاب دنیا، در شمال و غرب میدان دونداس می‌باشد.

خیابان یانگ

در صورت تمایل میتوانید از خدمات ویزا و تور کانادا ایلیاگشت استفاده کنید و سفری خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

منبع : ویکی پدیا

کلمه‌های کلیدی: