چند قانون عجیب جهان

قوانین عجیب و غریبی در هر گوشه ای از دنیا وجود دارد. بعضی از این قانون های عجیب جهان ممکن است جزیی از رسم و آداب و رسوم محلی باشند، بعضی ممکن است بعد از مدتی مرسوم شده باشند. اما برخی از این قوانین آنقدر عجیب و غریب هستند که وقتی با آنها روبرو می شوید از خود می پرسید چرا اصلا باید همچین قوانینی نوشته شده باشد.

بعضی از این قوانین، توریست هایی را که به آن شهر یا کشور سفر می کنند و از آن قوانین بی خبر هستند را در یک دردسر حسابی می اندازد. ممکن است تا حالا شنیده باشید که آدامس جویدن در سنگاپور غیر قانونی است اما آیا درباره ی این 5 قانون عجیب شنیده اید؟ با ما همراه باشید تا با 5 مورد از قانون های عجیب جهان آشنا شوید.

در تایلند روی پول پا نگذارید

بهتر است وقتی در تایلند هستید دعا کنید که وزش باد، پولی را به زیر پای شما نیندازد و گرنه با قانون طرفید! در تایلند، قدم گذاشتن روی پول غیر قانونی است چون روی تمام اسکناس ها، عکس پادشاه این کشور چاپ شده است. مردم کشور تایلند برای پادشاهشان احترام بسیار بالایی قائلند و در نتیجه پا گذاشتن روی عکس او را نمی توانند تحمل کنند.

قانون های عجیب جهان

چراغ های ماشین تان را در دانمارک روشن نگه دارید

رروشن نگه داشتن چراغ های ماشین در دانمارک از دیگر قانون های عجیب جهان می باشد. وشن کردن چراغ جلویی ماشین چیز عجیبی نیست و حتی برخی عادت دارند همیشه آنها را روشن کنند. اما در کشور دانمارک این یک قانون است. همه ی وسایل نقلیه ای که در هر زمانی از روز در خیابان هستند، موظند چراغ های جلوی ماشین خود را روشن نگه دارند.

قانون های عجیب جهان

ازدواج با مرده در فرانسه

یکی دیگر از قانون های عجیب جهان ازدواج با مرده در فرانسه است. عروس یا داماد دقیقا قبل از مراسم عروسی می میرد؟ این در فرانسه هیچ مشکلی نیست! در فرانسه ازدواج یک فرد زنده با یک مرده امکان پذیر است در صورتی که به مقامات ثابت شود که آن دو واقعا قصد ازدواج داشته اند.

چند قانون عجیب جهان: ازدواج با مرده در فرانسه

در ژاپن چاق نباشید

افراد مسن تر ژاپنی، به راحتی وزن نمی گیرند. این قانون برای جلوگیری از چاقی نوشته شده است. در ژاپن، آقایان و خانم هایی که سنشان بین ۴۵ تا ۷۴ سال است باید سالی یکبار دور کمرشان را اندازه بگیرند.

مردانی که دور کمرشان بیشتر از ۳۳٫۵ و زنانی که دور کمرشان بیشتر از ۳۵٫۵ باشد، مشاوره می شوند و باید توصیه های پزشکی را انجام دهند. با این وجود، هیچ مجازاتی برای افرادی که بالاتر از حد مجاز هستند، وجود ندارد.

قانون های عجیب جهان

در خیابان Yonge در تورنتو حق کشیدن جسد اسب تان را ندارید

مطمئنا تا الان از قوانین عجیبی که در بالا خوانده اید، متعجب شده اید اما این قانون آخر چیزی است که حتی بیشتر از قبل متعجبتان می کند. اگر در شهر تورنتوی کانادا باشید و از بخت بد، اسب تان بمیرد، حق کشیدن جسد آن بر روی زمین را در خیابان یانگ و در روز یکشنبه ندارید. بهتر است مسیر دیگری را انتخاب کنید.

هنوز معلوم نیست چرا این قانون عجیب نوشته شده است اما چیزی که مشخص است این است که باید به آن عمل شود.

چند قانون عجیب جهان

منبع: travelversed.co

کلمه‌های کلیدی: