متفاوت ترین سس های جهان را بشناسید

در سراسر دنیا با غذایشان سس های مختف و متفاوتی میخورند. در این گزارش قصد داریم تا شما با متفاوت ترین سس های جهان آشنا شوید. این سس ها شاید به اندازه ی غذاهای ترسناکی که تاکنون دیده و شنیده اید بد نباشند، اما طعم های جدید و کاملا منحصر به فردی دارند که توصیه می کنیم در سفرتان به این کشورها خودتان را به این تجربه های جدید مهمان کنید.

کچاپ فیلیپینی

بر خلاف اسم این سس، کچاپ فیلیپینی از گوجه فرنگی درست نمی شود. این سس از موز تهیه می شود! در حال حاضر این سس را که ظاهری شبیه کچاپ دارد، می توانید از مغازه های مختلف با عنوان سس موز بخرید. از این سس در رستوران ها برای درست کردن سس مخصوص غذاهای سرخ کرده استفاده می شود. از زمانی که متقاضیان سس کچاپ و تولیدات گوجه در این کشور بسیار کم شد، سس موز با ظاهری شبیه به کچاپ، در دل خانواده های فیلیپینی جا باز کرد!

متفاوت ترین سس های جهان: کچاپ فیلیپینی

سس تمشک و خردل

سس تمشک و خردل یکی دیگر از متفاوت ترین سس های جهان می باشد. در تهیه این سس از تمشک و گیاه واسابی (از خانواده خردل) استفاده می شود. احتمالا این سس یکی از عجیب ترین طعم ها را در بین گزینه های دیگر این لیست دارد. تصور کنید شیرینی تمشک را با تندی عجیب واسابی ژاپنی روی استیک تان حس کنید، احتمال دارد طعمش آنقدر گیج کننده باشد که متوجه نشوید دقیقا در حال خوردن چه چیزی هستید.

متفاوت ترین سس های جهان: سس تمشک و خردل

سس خاویار

لازم نیست به یک رستوران لوکس یا هتل ۵ ستاره در سوئد رفته باشید که بخواهید از این چاشنی استفاده کنید. استفاده از سس خاویار در سوئد به حدی رایج است که از آن برای طعم دادن به تخم مرغ استفاده می کنند. این سس از ترکیب خاویار، سس مایونز و چربی حیوانی تشکیل شده است. این سس آنقدر جلب توجه کرد که در سال ۲۰۱۵ یک روزنامه ی خارجی، مقاله ای کامل را به کمپین تبلیغاتی این سس در سوئد اختصاص داد.

وجمیت 

شاید این مورد کمتر از سایر گزینه ها عجیب و غریب باشد، اما همچنان در لیست متفاوت ترین سس های جهان جا دارد. وجمیت (Vegemite) نوعی چاشنی کرمی است که از مخمر جو تهیه می شود. این چاشنی مثل کرم شکلاتی روی نان استفاده می شود و در تولید آن از گیاهان معطر و ادویه هم استفاده می شود.

متفاوت ترین سس های جهان: وجمیت

سس تند ریپر

فلفل کارولینا به تندترین فلفل دنیا معروف است. این فلفل آنقدر تند است که حتی عشق فلفل ها هم نمی توانند تندی آن را زیاد دوام بیاورند! یکی از تندترین سس هایی که می توانید در تمام زندگی تان امتحان کنید، بدون شک ریپر اسلینگ بلید (Reaper Sling Blade) است که از این فلفل در ترکیباتش استفاده کرده است. اگر هوس امتحان کردن این سس به سرتان زد، بهتر است خودتان را برای یک آتش سوزی داخلی آماده کرده باشید.

سس تند ریپر متفاوت ترین سس های جهان

 

منبع:‌ www.tripsavvy.com

 

کلمه‌های کلیدی: