چرا صندلی های هواپیما آبی است ؟

هواپیما یکی از برترین و سریعترین وسایل حمل و نقل جمعی در جهان می باشد، برخی بر این باورند که رنگ صندلی ها بر روی امنیت پرواز تاثیر دارد. اما آیا رنگ صندلی ها بر روی امینت پرواز ها هم تاثیر دارد ؟ آیا اگر رنگ صندلی قرمز باشد، این پرواز امنیت ندارد؟

برای پاسخ به این دست سوالات درباره این مسائل با ایلیاگشت همراه باشید.

شما هرچقدر هم بگویید در پرواز استرس و دلشورهه ندارید، باید گفت که کمی اغراق میکنید و همیشه دلشوره دارید. حتی خلبانان و مهمانداران هم که نصف عمر خود را در هوا هستند دلشوره پرواز دارند.

چرا صندلی های هواپیما آبی است

دست اندرکاران صنعت هوانوردی و هوایپما سازی همه سعی شان این است که مسافران کمتر استرس داشته باشند و در طول مسیر در هواپیما آرامش بیشتری داشته باشند.

یکی از راه های کاهش استرس و فشار در هواپیما استفاده از روانشناسی رنگ هاست، یعنی از رنگ هایی استفاده کنند که آرامش و امنیت را به مسافران القا کند. رنگ آبی و سفید آرامش را به مردم هدیه میدهد، همچنین رنگ آبی میتواند پوششی برای کثیفی ها و لکه های آلوده باشد.

چرا صندلی های هواپیما آبی است

پس بعد از اینکه دریافتیم که دلیل استفاده از رنگ آبی در صندلی هواپیما و بعضی کابین ها القای آرامش و کاهش استرس در بین مسافران می باشد، به پای صحبت رنگ شناسان مینشینیم تا بیشتر در مورد رنگ آبی بدانیم.

متخصصان روانشناسی رنگ در این باره  می گویند: آبی از آن دست رنگ ها می باشد که فرد به محض دیدن آن به آرامش بیشتری می رسد، دقیقا بر خلاف رنگ قرمز که رنگی هشداری و استرس زاست .

چرا صندلی های هواپیما آبی است

اگر دقت کرده باشید از رنگ آبی در باشگاههای بدنسازی و مدیتیشن هم استفاده میشود. رنگ آبی باعث اعتما بیشتر بین مشتری و شرکت هواپیمایی است. بر طبق نظر سنجی هایی که اغلب در دنیا انجام می گردد، همیشه این رنگ برای صندلی ها انتخاب می گردد. به نوعی هم از لحاظ روانشناسی و هم از لحاظ نظر سنجی و انتخاب مردم رنگ ابی برنده آسمانها می شود.

امیدواریم از این پس که بلیط هواپیما رزرو کردید و در حال سفرهایی بودید بدانید که دلیل آبی بودن صندلی های هواپیما چیست .

 

کلمه‌های کلیدی: