دلایل سفر به مراکش

کشور مراکش در شمال آفریقا یک مقصد محبوب گردشگری است که هر ساله دوستداران فرهنگ شناسی، مسافران ماجراجو، زوج‌ها و خانواده‌های بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. قبلا در مورد کشور مراکش و همچنین جاذبه‌های گردشگری مراکش، مطالبی را منتشر کرده‌ایم، اما امروز قصد داریم مهمترین دلایل سفر به مراکش را بررسی کنیم و شما را قانع کنیم که چرا باید مراکش را ببینید. در ادامه با ایلیاگشت همراه باشید و با دلایل سفر به مراکش آشنا شده و ببینید که چرا مراکش یک مقصد عالی برای هر گردشگری است.

شهرهای امپراطوری قدیمی

مراکش دارای چهار شهر امپراطوری است: مراکش، فس، مکنس، و رباط که پایتخت فعلی آن می‌باشد. ممکن است رباط در نگاه اول یک شهر مدرن به نظر برسد، اما این شهر سرشار از جاذبه‌های تاریخی‌ای همچون کازبا (Kasbah)، برج حسن و معبد سلطنتی است که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. شهرت شهر مراکش که با لقب شهر قرمز شناخته می‌شود نیز بیشتر به خاطر بافت قدیمی و سنتی آن است.

در این شهر کاخ‌های باستانی مانند کاخ بیدی و کاخ بهایی و همچنین مسجد کوتوبیا از برترین جاذبه‌های گردشگری هستند. از معماری خیره‌کننده شهر ف(پایتخت سابق مراکش) نیز نمی‌توان غافل شد هرچند این شهر بیشتر به داشتن قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دنیا معروف است. اما در مورد شهر مکنس باید بگوییم که این شهر بهترین و زیباترین دروازه را در کل مراکش دارا است. دروازه‌ای به نام باب‌المنصور. کالسکه‌سواری یک راه جذاب و هیجان‌انگیز برای کشف امپراطوری مکنس و گشت‌و گذار در آن است.

چرا باید مراکش را ببینید؟

سواحل بی‌نظیر

مراکش دارای سواحلی زیبا و آرام در امتداد دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. همۀ این سواحل محل‌هایی آرام برای استراحت و بازیابی انرژی هستند. اما محبوب‌ترین مکان‌های مورد علاقۀ گردشگران خارجی طنجه و آگادیر هستند. در حالیکه گردشگران اسپانیایی بیشتر به آسیلا (Asilah) می‌روند. بیشتر سواحل مراکش و به خصوص سواحل پربازدید آن دارای امکانات رفاهی کامل می‌باشند و در آن‌ها تفریحات آبی نیز فراهم شده است. تجربۀ قدم زدن در سواحل آرام مراکش تجربه‌ای فراموش نشدنی را برایتان رقم خواهد زد و این یکی دلایل سفر به مراکش است.

چرا باید مراکش را ببینید؟

رشته‌کوه‌های فوق‌العاده

رشته‌کوه‌های اطلس در مراکش دارای سه محدوده جداگانه هستند: اطلس بالا، اطلس پائین و اطلس میانه! توبقال بلندترین قلهٔ این رشته‌کوهاست که با ارتفاع ۴٬۱۶۷ متری خود در جنوب غربی مراکش قرار دارد. این نقطه در طی سال گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند و پاسخی دیگر برای این سؤال است که چرا باید مراکش را ببینید.

گذشته از رشته‌کوه‌های اطلس، کوه های ریف، در شمال کشور مراکش و نزدیک به شهرستان آبی شفشاون، نیز برای ماجراجویی در فضای باز عالی هستند. پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان و اسب سواری، از جمله فعالیت‌هایی است که مردم در کوه های مراکش انجام می‌دهند.پس اگر اهل کوهنوردی هستید وقت را تلف نکنید، مراکش منتظر شماست!

دلایل سفر به مراکش

لذت خرید در بازارهای پرجنب‌و‌جوش

خرید کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین بخش‌های هر سفری است. اما خرید کردن در بازار یا به اصطلاح سوق‌های مراکش لذت سفرتان را چندین برابر می‌کند. تمامی شهرهای مراکش دارای حداقل یک سوق بزرگ هستند. البته در شهرهای بزرگ این تعداد به چندین عدد هم می‌رسد. 

سوق‌ها در حقیقت بازارهایی سنتی هستند که در آن‌ها مردم بومی محصولاتشان را عرضه می‌کنند. در این بازارها انواع ادویه جات، پوشاک، انواع چای، آلات موسیق و همچنین طیف وسیعی از سوغاتی‌های مراکش به چشم می‌خورد. امیدواریم که با خواندن این موارد دلایل کافی برای اینکه چرا باید مراکش را ببینید به دست آورده باشید.

چرا باید مراکش را ببینید؟
کلمه‌های کلیدی: