چرا باید به ارمنستان رفت

چرا باید به ارمنستان رفت

کشور ارمنستان که نام رسمی‌اش جمهوری ارمنستان می باشد، در قفقاز جنوبی قرار گرفته است.پایتخت این کشور شهر ایروان  است. این کشور از جنوب با ایران و نخجوان، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از غرب با ترکیه همسایه است.

وقتی در حال فکر کردن به سفر بعدیتان هستید ممکن است اصلا ارمنستان را در نظر نگیرید، گردشگران زیادی این کشور را نادیده می گیرند اما با رفتن به آنجا میراث فرهنگی پربارش شما غافلگیرتان می کند. در ارمنستان به هر طرف بروید بناهای باستانی و غذاهای خوشمزه می بینید و می توانید غرق در فضای صمیمی و تفریحات بیشمارش شوید.

در جنوب قفقاز طعم قدیمی ترین غذاهای دنیا را بچشید

غذاهای ارمنستان یکی از قدیمی ترین غذاهای اروپا و جنوب قفقاز است. وجود ادویه ها و گل های وحشی در غذاها آن ها را خوشمزه و متنوع کرده است، مخصوصا در ایروان رستوران های سنتی زیادی هست که همه آن ها غذاهای سنتی سرو می کنند.

کوه آرارات را از نزدیک ببینید

غیرممکن است به پایتخت ارمنستان، ایروان بروید و کوه دیدنی آرارات چشمانتان را نوازش ندهد. این کوه باشکوه در همه فصل های سال زیباست و از قدیم برای همه مردم ارمنستان نماد سرزمین مادری بوده است. با اینکه در هر جای ایروان که باشید می توانید این کوه زیبا را ببینید اما برای تماشای ترین چشم انداز به بالای هزار پله و یا سکوی پارک ویکتوری بروید. نفس گیرترین چشم انداز کوه را در کنار کلیسای خور ویراپ پیدا می کنید جایی که کوه با همه عظمتش آنقدر بهتان نزدیک است که احساس می کنید می توانید آن را لمس کنید.

چرا باید به ارمنستان رفت

گشت و گذار هیجان انگیز در ارمنستان

تا به حال می دانستید که ارمنستان اولین کشور مسیحی دنیاست و بعد از اینکه دین مسیحی را پذیرفت همه عبادتگاه های دیگر را از بین برد و شروع به ساختن کلیساهای زیبا کرد. اولین کلسیای جامع ارمنستان ،کلیسای اچمیادزین است که به اولین کلیسای جامع مسیحیت در کل دنیا تبدیل شد. برای دیدن از این کلیسای باشکوه باید به شهر کوچک اچمیادزین، مرکز مذهبی ارمنستان بروید اما امروز همه شهرهای ارمنستان پر از کلیساهای مذهبی است، کلیساهایی که با بازدید از آن ها محو معماری قرون وسطایی جادویی آن ها می شوید و مناظر رویایی اطراف هم شکوه آن را در نظرتان دوچندان می کند. حتما سری هم به عبادتگاه اسرارآمیز کغارت بزنید، عبادتگاهی که قدمتش به ۸۰۰ سال قبل برمی گردد و نیمی از آن در داخل کوه حفاری شده است.

چرا باید به ارمنستان رفت

سوار بر طولانی ترین روپ وی (Ropeway) دنیا شوید

برای رفتن به عبادتگاه تاتو (Tatev) که یکی از باشکوه ترین معماری های قرون وسطایی ارمنستان را دارد سوار بر طولانی ترین روپ وی دنیا (۵۷۵۲ متر) شوید. اگر از ارتفاع می ترسید می توانید مسیر دره تماشایی «رودخانه وروتان» را به مدت ۱۲ دقیقه پیاده روی کنید در پایان این مسیر، عبادتگاهی منحصربفرد که در قرن های ۹ تا ۱۳ ساخته شده در مقابل چشمانتان ظاهر می شود.

چرا باید به ارمنستان رفت

در دریاچه آسمان شنا کنید

دریاچه سوان (sevan) آنقدر در ارتفاع بلندی قرار دارد که وقتی در کنار آن نشسته اید با تماشای انعکاس آسمان در آب زلالش انگار در کنار ابرها و آسمان هستید. این دریاچه حیرت آور بزرگ ترین و شاید زیباترین دریاچه قفقاز است. آب شفاف و زلالش فقط در اواسط تابستان گرم است، در آن هنگام می توانید برای فرار از گرمای تابستان مدتی را در آن شنا کنید. این دریاچه که با کوه های زیبا احاطه شده به دریای ارمنستان معروف است و اگر یک بعدازظهر را در کنار آن بگذرانید دیدن تغییر رنگ آب از لاجوردی به فیروزه ای شما را متعجب می کند.

منبعtheculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: