دلایل سفر به کشور تاریخی ارمنستان

سفر به ارمنستان برای کشورهای همسایه آن خیلی راحت و آسان می باشد،در واقع یکی از دلایل سفر به ارمنستان این است که برای سفر به این کشور، بیشتر کشورهای اطرافش نیازی به ویزا ندارد. در نتیجه یک کشور توریستی جذاب برای سفر و تفریح است .

کشور ارمنستان که نام رسمی‌اش جمهوری ارمنستان می باشد، در قفقاز جنوبی قرار گرفته است.پایتخت این کشور شهر ایروان می باشد. این کشور از جنوب با ایران و نخجوان، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از غرب با ترکیه همسایه است.

وقتی در حال فکر کردن به سفر بعدیتان هستید ممکن است اصلا ارمنستان را در نظر نگیرید، گردشگران زیادی این کشور را نادیده می گیرند اما با رفتن به آنجا میراث فرهنگی و آثار تاریخی و طبیعت بکر و زیبای این کشور بدون شک شما را غافلگیرمی کند. در ارمنستان به هر طرف بروید بناهای باستانی و غذاهای خوشمزه می بینید و می توانید غرق در فضای صمیمی و تفریحات بیشمارش شوید.

آشنایی با موزه ای تپنده در قلب ایروان

مهمترین دلایل سفر به ارمنستان

رستوران های سنتی ارمنستان

غذاهای ارمنستان یکی از قدیمی ترین غذاهای اروپا و جنوب قفقاز است. وجود ادویه ها و گل های وحشی در غذاها آن ها را خوشمزه و متنوع کرده است، مخصوصا در ایروان رستوران های سنتی زیادی هست که همه آن ها غذاهای سنتی سرو می کنند.

دلایل سفر به ارمنستان

دیدن رشته کوه آرارات

غیرممکن است به پایتخت ارمنستان، ایروان بروید و کوه دیدنی آرارات چشمانتان را نوازش ندهد. این کوه باشکوه در همه فصل های سال زیباست و از قدیم برای همه مردم ارمنستان نماد سرزمین مادری بوده است.

با اینکه در هر جای ایروان که باشید می توانید این کوه زیبا را ببینید اما برای تماشای ترین چشم انداز به بالای هزار پله و یا سکوی پارک ویکتوری بروید. نفس گیرترین چشم انداز کوه را در کنار کلیسای خور ویراپ پیدا می کنید جایی که کوه با همه عظمتش آنقدر بهتان نزدیک است که احساس می کنید می توانید آن را لمس کنید.

دلایل سفر به ارمنستان
آیا شهروندان ایرانی برای سفر به ارمنستان نیاز به ویزا دارند؟

جاذبه های دیدنی ارمنستان

تا به حال می دانستید که ارمنستان اولین کشور مسیحی دنیاست و بعد از اینکه دین مسیحی را پذیرفت همه عبادتگاه های دیگر را از بین برد و شروع به ساختن کلیساهای زیبا کرد. اولین کلسیای جامع ارمنستان ،کلیسای اچمیادزین است که به اولین کلیسای جامع مسیحیت در کل دنیا تبدیل شد.

برای دیدن از این کلیسای باشکوه باید به شهر کوچک اچمیادزین، مرکز مذهبی ارمنستان بروید اما امروز همه شهرهای ارمنستان پر از کلیساهای مذهبی است، کلیساهایی که با بازدید از آن ها محو معماری قرون وسطایی جادویی آن ها می شوید و مناظر رویایی اطراف هم شکوه آن را در نظرتان دوچندان می کند. حتما سری هم به عبادتگاه اسرارآمیز کغارت بزنید، عبادتگاهی که قدمتش به ۸۰۰ سال قبل برمی گردد و نیمی از آن در داخل کوه حفاری شده است.

سفر به ارمنستان

سوار شدن بر طولانی ترین روپ وی دنیا

برای رفتن به صومعه ی تاتو (Tatev) که یکی از باشکوه ترین معماری های قرون وسطایی ارمنستان را دارد سوار بر طولانی ترین روپ وی دنیا (۵۷۵۲ متر) شوید. اگر از ارتفاع می ترسید می توانید مسیر دره تماشایی «رودخانه وروتان» را به مدت ۱۲ دقیقه پیاده روی کنید در پایان این مسیر، عبادتگاهی منحصربفرد که در قرن های ۹ تا ۱۳ ساخته شده در مقابل چشمانتان ظاهر می شود.

رنج قیمت تور های ایروان
سوار به تله کابین های طولانی برای سفر به ارمنستان

شنا کردن در دریاچه آسمان

دریاچه سوان (sevan) آنقدر در ارتفاع بلندی قرار دارد که وقتی در کنار آن نشسته اید با تماشای انعکاس آسمان در آب زلالش انگار در کنار ابرها و آسمان هستید. این دریاچه حیرت آور بزرگ ترین و شاید زیباترین دریاچه قفقاز است. آب شفاف و زلالش فقط در اواسط تابستان گرم است، در آن هنگام می توانید برای فرار از گرمای تابستان مدتی را در آن شنا کنید. این دریاچه که با کوه های زیبا احاطه شده به دریای ارمنستان معروف است و اگر یک بعدازظهر را در کنار آن بگذرانید دیدن تغییر رنگ آب از لاجوردی به فیروزه ای شما را متعجب می کند.

دیدن دریاچه سوان یکی از دلایل سفر به ارمنستان
بهترین هتل های ایروان را از ایلیا گشت رزرو کنید.

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: