نوروز کجا سفر کنیم – قسمت اول

نوروز کجا سفر کنیم

نوروز به اول فصل بهار تلقی می گردد و با تعطیلاتی زیاد همراه است، نوروز فرصتی است برای با هم بودن ، برای سفر رفتن در نوروز . بعضی از مردم در این ایام علاقه دارند به خارج از کشور بروند و بعضی ها دوست دارند در ایران سفر کنند.

برای سفر در نوروز در ایران برنامه ای ویژه داریم. ما به شما میگوییم که در ایران عزیزمان در فصل بهار به کجا میتوانید سفر کنید و از هوای دل انگیز بهاری استفاده کنید.

جزیره قشم

جزیره قشم یکی از جزایر استان هرمزگان در کشور عزیزمان ایران است و بزرگترین جزیره خلیج‌فارس در تنگه هرمز محسوب می‌شود. این جزیره زیبا یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی و گردشگری کشور ایران است که در ایام نوروز بسیار هوای دل انگیزی دارد.

نوروز کجا سفر کنیم

مشهد

مشهد دومین شهر پرجمعیت ایران و مرکز استان خراسان رضوی است. این شهر چهارمین پایتخت در تاریخ معاصر ایران بوده است. اکنون به دلیل وجودحرم امام رضا (ع) در آن، اولین مقصد مسافران زائر ایرانی و خاورمیانه‌ای شمرده می‌شود. جالب است بدانید که مشهد پایتخت معنوی ایران لقب گرفته است.

نوروز کجا سفر کنیم

کرمانشاه

شهر کرمانشاه نهمین شهر پرجمعیت کشور ایران و مرکز استان کرمانشاه است که جمعیتی ۹۴۷٬۰۰۰ نفری دارد. این شهر بزرگترین شهر کردنشین و مهمترین شهر در منطقهٔ مرکزی غرب ایران است و از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران به‌شمار می‌رود.

نوروز کجا سفر کنیم

رامسر

رامسر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال کشور عزیزمان ایران است که مردمان بومی آن به زبان گیلکی اشکوری صحبت می‌کنند. رامسر از سمت جنوب به کوه‌های البرز و از سمت شمال به دریای خزر محدود است. نزدیکی جنگل و دریا در این شهر زیبایی ویژه‌ای به این شهر داده‌ و موجب جذب گردشگران در همه فصل‌های سال می‌شود.

نوروز کجا سفر کنیم

بندرعباس

شهر بندرعباس در جنوب کشور ایران و مرکز استان هرمزگان است. یکی از نام‌های پیشین آن بندر گمبرون بوده است. این شهر يکي از مهم‌ترين بندرهاي جنوب ايران است.

نوروز کجا سفر کنیم

گرگان

گرگان امروزی تا سال 1316 «اَستَرآباد» نام داشت. گرگان قدیمی که به عربی “جرجان” نامیده میشد شهری آباد و مهم بود که در نزدیکی گنبد کاووس امروزی قرار داشت که ویرانه های آن در حوالی امام زاده یحیی بن زید قرار دارد. نام فعلی گرگان که جایگزین نام کهنش، استرآباد شده است، در واقع برگرفته از (جرجان) و گرگان قدیم از شهریور 1316 برای این شهر استفاده شد. این شهر در استان گلستان قرار گرفته است.

نوروز کجا سفر کنیم

چمستان

 چمستان زیبایی‌های فراوانی به همراه دارد مانند دریاچه سد الیمالات در جاده نور به چمستان که دریاچه‌ای زیبا در میان جنگلی سرسبز است. آغاز فصل گرما جذابیت سفر به مناطق کوهستانی و یا جنگلی را چند برابر می‌کند، حال اگر دریاچه‌ای زیبا در دل جنگلی سرسبز در انتظار شما باشد، هرچه سریع‌تر کوله بار سفر را جمع کرده و راهی جاده خواهید شد.

نوروز کجا سفر کنیم

داراب

داراب مرکز شهرستانی به همین نام در استان فارس است. استان فارس که از حیث دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و باستانی در دنیا شناخته شده است، در واقع در هر شهرستان آن، گوشه‌ای از تاریخ ایران رقم خورده است. شهر زیبای داراب نیز علاوه بر داشتن جاذبه‌های تاریخی و باستانی منحصر به فرد و محصور کننده، از جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیری نیز برخوردار گشته و از همین‌رو به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در ایران تبدیل شده است.

نوروز کجا سفر کنیم

لامرد

لامرد یکی از جنوبی‌ترین شهرهای ایران، در جنوب استان فارس که در سال‌های اخیر، به خاطر کشف گاز شیرین در آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما این تنها دلیل اهمیت این شهر نیست، بلکه پیشینه تاریخی پنج هزار ساله آن به همراه طبیعت بسیار زیبای گرمسیریش که منظره‌های فوق‌العاده‌ای مملو از نخل‌های زیبا را برای شهر پدید آورده، علت دیگر توجه خاص این شهر باستانی است. اهمیت ویژه این شهر تا حدی است که حتی دارای فرودگاه بین‌المللی با پروازهای مستقیم به تهران و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نیز می‌باشد.

نوروز کجا سفر کنیم

بوشهر

بوشهر نام شهری بندری در جنوب ایران است که مرکز استانی به همین نام می‌باشد. این شهر یکی از زیباترین بنادر ایران با حالتی شبه جزیره‌ای است که در سه طرف خود توسط آب‌های فیروزه‌ای خلیج فارس احاطه شده است. این بندر باستانی ایرانی که ریشه در حکومت ساسانیان دارد با جاذبه‌های شگفت‌انگیز طبیعی خود، سواحل زیبا و محصور کننده، نمایی پانورامایی از آب‌های نیلگون خلیج فارس، مردمی مهمان‌نواز و مهربان و شهری مملو از آثار باستانی و اماکن تاریخی جذاب و دیدنی، یکی از بهترین مقاصد گردشگری این کشور می‌باشد.

نوروز کجا سفر کنیم

میاندوآب

میاندوآب یکی از زیباترین و سبزترین شهرهای ایران که قطب نهال سیب ایران است و به شهر دوچرخه معروف شده، در واقع یکی از شهرستان‌های جنوبی استان آذربایجان غربی است. این شهر بسیار زیبا و حاصلخیز به لحاظ اهمیت خود در شمال غرب ایران، دارای فرمانداری ویژه و معاونت استانداری گشته است و از همین‌رو در توسعه و رسیدگی به آن توجه ویژه‌ای مبذول می‌شود. آب و هوای مطبوع و مناسب و مهمان‌نوازی عالی مردمان این منطقه، میاندآب را در لیست محبوب‌ترین شهرهای توریستی ایران وارد کرده است.

بندر سیراف

بندر سیراف یکی از پر رونق‌ترین و قدیمی‌ترین بنادر ایران که به بندر طاهری هم معروف است، در جنوب این کشور و در استان بوشهر واقع شده است. این بندر تجاری بسیار مهم، با پیشینه‌ای طولانی یکی از زیباترین بنادر کشور است که در کرانه خلیج فارس آرام گرفته و مملو از آثار باستانی منحصر به فرد، همراه زیبایی‌های طبیعی فوق‌العاده و ساحلی بکر و سحرانگیز می‌باشد که به یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد گردشگری داخل کشور تبدیل شده است.

نوروز کجا سفر کنیم

مهاباد

مهاباد شهری در استان آذربایجان غربی که با پیشینه تاریخی بسیار غنی و جاذبه‌های گردشگری زیبا و فوق‌العاده خود به یکی از بهترین مقاصد توریستی در شمال غربی ایران تبدیل شده است. این شهر سرسبز و مرتفع که در میان چندین کوه قرار گرفته و به نگین آذربایجان غربی شهرت دارد، با قدمت 3500 ساله خود در منطقه تاریخی مکریان، در جنوب این استان واقع شده و تا اواسط سده نوزدهم میلادی به عنوان مرکز ناسونالیزم کرد ایران شناخته می‌شده است.

نوروز کجا سفر کنیم

پاوه

پاوه شهر هزار ماسوله، شهر آبشارهای افسانه‌ای و غارهای عجیب استان کرمانشاه، یکی از زیباترین شهرهای غرب ایران است که مناظر بکر طبیعی آن دل هر گردشگری را می‌رباید. این شهر زیبای تاریخی که قدمتی به بلندای تاریخ ایران دارد، از چنان فرهنگ غنی، تاریخ باشکوه و مناظر جذاب و دیدنی‌ای برخوردار است که امکان ندارد هیچ گردشگری را دست خالی یا ناراضی برگرداند. این شهر سه هزار ساله که در شمال غربی استان کرمانشاه واقع شده، یکی از ایده‌آل‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است

نوروز کجا سفر کنیم

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: