آخر دنیا کجاست؟

سوالی بسیار بزرگ و پر مفهوم که شاید برای همه پیش آمده باشد. آخر دنیا کجاست؟ امروز با ایلیاگشت همراه باشید تا متوجه شوید آخر دنیا در کدام قسمت دنیا قرار دارد.

استرالیا کشوری جزیره ای است که در هیچ مرز خاکی ندارد و اطراف آن در شمال به چند دریا و خلیج، در غرب با اقیانوس هند،در جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و در شرق با اقیانوس آرام محدود می شود.

ساحل بوندی شهر سیدنی

ساحل بوندی در شهر سیدنی

یکی از معروف‌ترین سواحل استرالیا ، ساحل بوندی است که در شهر سیدنی می باشد. بوندی یک کلمه بومی استرالیایی است که معنی آن صدای برخورد آب با تخته سنگ است. آب و هوای ساحلی و فضای باز سیدنی در استرالیا منحصر بفرد و مورد توجه گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند. آخر دنیا نزدیک همین ساحل است.

آشنایی با صومعه گغارد ارمنستان

آخر دنیا کجاست ؟

آخر دنیا در خلیج بزرگ استرالیا که در استرالیای جنوبی قرار دارد می باشد . دشت نولاربور که بزرگ ترین تکه ی سنگ آهکی دنیاست ۲۷ هزار کیلومتر مربع از این منطقه را در برگرفته و ۱۰۰۰ کیلومتر از شرق به غرب کشیده شده است. منطقه ای که زمین های صاف و هموارش باعث شده که به راحتی ۴۸۳ کیلومتر راه آهن مستقیم در آن کشیده شود . بر روی این دشت در بستر دریا فرورفتگی هایی وجود دارد که با شسته شدن سنگ آهک ها در اثر بارندگی به منطقه ای دیدنی تبدیل شده است.  نقطه ی پابان این دشت جایی است به اسم صخر ه های بوندا، صخره هایی عجیب که جاذبه ی محبوب گردشگری اند. 

آخر دنیا در استرالیا

در این منطقه جاهایی را می بینید که غارهای زیرزمینی به صورت فرورفتگی ها در سطح تشکیل شده و جاذبه های بینظیری را خلق کرده است.  اینجا دشتی مسطح است که در بیشتر قسمت هایش هیچ درختی وجود ندارد این دشت در صخره های بوندا به نقطه ی پایان خود می رسند، در همن جاست که پرتگاه صخره ای ۲۰۰ کیلومتری را در اطراف خلیج می بینید. این پرتگاه، صخره های باشکوه بوندا است که در سمت جنوبی دشت نولاربور قرار دارد.

پرتگاه سمت جنوبی دشت نولاربور

در بالای این سنگ آهک، لایه هایی از سنگ آهک خاکستری، قهوه ای به چشم می خورد، تعدادی از این لایه ها با فسیلی از کرم ها و قارچ ها ترکیب شده اند و لایه های دیگر به طور کامل از رسوبات دریایی هستند. بر روی صخره ها لایه ای از شن و ماسه که در زمان های بسیار دور بر روی هم تلمبار شده اند کشیده شده است. ارتفاع این صخره ها ۶۰ تا ۱۲۰ متر است و اگر در بزرگراه ایر باشید می توانید در نقاط مختلفی آن ها را ببینید.

سفری آسان و راحت همراه با تور ارمنستان ایلیا گشت

صخره دریایی استرالیا

نکته ی دیدنی در این صخره این است که در نزدیکی پایین آن ها پایه ی سفید رنگی وجود دارد که در واقع جنس آن از سنگ آهک ویلسون بلوف است. مطمئنا دانستن این که این ماده ی گچی سفید از کجا آمده برایتان جذاب است. چون داستان پیدایشش به ۶۵ میلیون سال قبل برمی گردد یعنی درست در زمانی که قاره استرالیا در حال جدا شدن از قطب جنوب بود. ضخامت سنگ آهک ویلسون تا ۳۰۰ متر است اما فقط قسمت بالای آن را می توانید بر روی صخره های بوندا ببینید.

ارزان ترین قیمت خرید بلیط تهران ارمنستان

جایی در ۸۵ کیلومتری این بزرگراه ۵ دیده بانی هست که هر کدام جاده های مخصوصی دارند. دیده بانی غربی طرفدارهای بیشتری دارد چون می توانید بر روی سنگی که از صخره ها بیرون زده راه بروید و چشم اندازی رویایی ببینید. در شرقی ترین نقطه صخره های بوندا، دیده بانی دیگری هست که محلی برای تماشای نهنگ های جنوبی است. این نهنگ ها در پاییز به این منطقه می آیند تا در کناره ی ساحل تولید مثل کنند و تا وقتی بچه ها بزرگ شوند نزدیکی ساحل را ترک نمی کنند و این فرصتی رویایی برای گردشگران است تا آن ها را از نزدیک ببینند.

بهترین قیمت رزرو هتل ارمنستان

منبع : www.travelandleisure.com

 

کلمه‌های کلیدی: