لوکیشن های واقعی انیمیشن های دیزنی

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با لوکیشن های واقعی انیمیشن های دیزنی آشنا سازیم. شاید کمی تصورش سخت باشد اما اغلب تصاویری که ما در انیمیشن ها و کارتون ها مشاهده می کنیم بر اساس مکان های واقعی هستند که در دنیای حقیقی وجود دارد. کمپانی دیزنی از آن دسته تولیدکنندگان انیمیشن در جهان است که همواره سعی در نشان دادن واقعیت ها در غالب انیمشن و کارتون داشته است.

قصر زیبای خفته (Sleeping Beauty’s Castle) در آلمان

داستان معروف زیبای خفته که علاوه بر انیمیشن فیلم آن را هم ساختند، در قصر زیبایی به نام Neuschwanstein در باواریا آلمان نیز فیلمبرداری شده است. این قلعه که یکی از مکان های واقعی انیمیشن دیزنی است در قرن ۱۹ ساخته شده و به غیر از زیبای خفته محل فیلمبرداری فیلم های دیگری نیز بوده است. در حال حاضر توریست ها نیز می توانند از این قلعه و فضای اطرافش دیدن کنند، و یکی از پر طرفدار ترین مکان های دیدنی این منطقه است.

لوکیشن های واقعی انیمیشن های دیزنی

آرندل در فیلم یخ زده (Arendelle from Frozen) در نروژ  

یکی از پر فروش ترین انیمیشن های کمپانی دیزنی یخ زده یا همان frozen است. داستانی که در آن سرزمینی در زمستان ابدی است چرا که ملکه ای به نام السا نمی تواند قدرتش در تبدیل کردن هر چیر به یخ را کنترل کند. مکان این داستان در واقع بر اساس منطقه ای در تروندلاگ نروژ است.

آرندل در فیلم یخ زده در نروژ  

قصر علاءالدین (Aladdin’s Palace) تاج محل در هندوستان

تاج محل، با سبک معماری مغولی، از مشهور ترین بناهای دنیا است که قرن ۱۷ در آگرا ساخته شد. سازنده آن پادشاهی بود که این بنا (به همراه قبر و باغ و ساختمان های اطراف) را در غم از دست دادن همسرش، به عنوان پناهگاهی برای آرامش و دور شدن از دنیا، و به نشانه عشق ساخته است.

سنگ سفید ساختمان از ابتدا به همین زیبایی بوده است. بدون شک این بنای بی نظیر، الهامبخش دیزنی در طراحی کاخ علاء الدین بوده است. بسیاری از مشخصه های معماری تاج محل و همان دیوارهای سفید در این انیمیشن بخوبی به چشم می خورد.

قصر علاءالدین تاج محل در هندوستان

شهر بل و کاخ دیو (Belle’s hometown and the Beast’s palace) در فرانسه

دیگر داستان معروفی که می خواهیم در مطلب مکان های واقعی انیمیشن دیزنی معرفی کنیم، منطقه آلزاس فرانسه است. شهری که بل می خواست از آن فرار کند؛ با آنکه این قصر واقعی هرگز تکمیل نشد، همچنان کاخی بزرگ و با ابهت و قابل بازدید است. اتاق های متعدد، تاریک، و با اندازه های بزرگ و سبک معماری خاص، فضای پرسه زدن دیو در این مکان را برای مخاطب یادآوری می کند.

شهر بل و کاخ دیو  در فرانسه

کاخ سلطنتی در تنگلد (Royal Palace in Tangled) مونت سنت میشل در فرانسه  

جزیره مونت سنت میشل در فرانسه یکی دیگر از مکانهای واقعی انیمیشن دیزنی بوده است. داستان تنگلد بازگویی داستان کلاسیک «راپونزل» است، دختر شاهزاده ای که با موی بلند خود در تمام داستان نقش عمده ای داشت. این جزیره دیدنی و جذاب در سواحل شمال غربی کشور فرانسه قرار دارد. این کلیسا (با سبک معماری رومانسک ایتالیا) از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود و معماری آن ها به گونه ای است که نمایان گر داستان های رویایی است.

کاخ سلطنتی در تنگلد مونت سنت میشل در فرانسه  

شاهزاده خانم و قورباغه (The Princess and the Frog) در لس آنجلس  

از دیگر مکان های واقعی انیمیشن دیزنی که در لس آنجلس فیلم برداری شده است کارتون شاهزاده خانم و قورباغه می باشد. تیانا (شخصیت اصلی) در صحنه ی آغازی فیلم به همراه پدرش مشغول آشپزی است و وقتی بزرگتر می شود به عنوان پیشخدمت در نیواورلئان مشغول به کار می شود.

شاهزاده خانم و قورباغه در لس آنجلس  

سرزمین سیمبا در شیر شاه (Simba’s land in The Lion King) در تانزانیا و کنیا

دشت های وسیع شمال تانزانیا تا جنوب غربی کنیا از دیگر مکانهای واقعی انیمیشنهای دیزنی هستند که برای کارتون سرزمین سیمبا در شیرشاه مورد فیلمبرداری قرار گرفتند. این منطقه تماشایی، از بهترین مکان هایی است که می توان جمعیت نسبتا زیادی از شیرها را در زیستگاه طبیعی شان مشاهده کرد. جالب است بدانید که این منطقه محلی برای زندگی گونه های زیادی از پستانداران و گیاهان محسوب می شود.

سرزمین سیمبا در شیر شاه در تانزانیا و کنیا

منبع: www.therichest.com

 

کلمه‌های کلیدی: