آشنایی با بهترین حیات وحش دنیا

آیا دوست دارید که بدانید بهترین حیات وحش دنیا کجاست؟ به نظر شما کجای دنیا بالاترین و بهترین گونه های حیوانات را دارا می باشد؟ کشور آفریقا، جنگل های آمازون یا کشور آمریکا؟ وقتی صحبت از بهترین مقصد دنیا برای دیدن حیات وحش می شود، تعداد کمی مقصد در دنیا وجود دارد که از نظر تنوع و بکر بودن، به پای حیات وحش هند برسند. در کشور هندوستان چیزی حدود ۵۱۵ جایگاه حیات وحش و ۹۹ پارک ملی وجود دارد. هندوستان به یکی از محور های اصلی حیات وحش در دنیا بدل شده است.

بسیاری از طبیعت دوستان که می خواهند گونه های مختلفی را در یک جا ببینند و اینکه در پارک های ملی گونه های تکراری نبینند به کشور زیبای هند سفر می کنند. وقتی به پارک های ملی هندوستان می روید پرندگان، خزندگان، پستانداران، حشرات و جانوران در حال انقراض را می بینید. جالب است بدانید که یکی از معروف ترین حیواناتی که در این پارک زیست می کنند هم ببرهای بنگال هستند.

حیوانات موجود در بهترین حیات وحش دنیا

ببر بنگال

ببر بنگال را بهترین شکارچی تاریخ جهان می دانند. ببری که در هنر شکار واقعا هنرمند و چیره دست است. قدرت استتار ببر بنگال هم واقعا بی نظیر و منحصر به فرد است. خط های زرد و  نارنجی موجود روی بدن این حیوان به او اجازه می دهد تا به راحتی بتواند در طبیعت استتار کرده و طعمه خود را شکار کند. وزن ببر بنگال چیزی حدود 160 کیلوگرم است.

بهترین حیات وحش دنیا

شیر معروف آسیا در هند

نمونه ای از شیر های آسیایی که متاسفانه در خطر انقراض هستند هم در کشور هند می باشند. تعداد این شیرها از سال 1974 تا به اکنون به 180 عدد رسیده است. این تعداد قبل از سال 1974 عدد 250 بوده است. با تلاش های شبانه روزی و بی وقفه مسئولان محافظت از حیاط وحش هند و به کمک اداره محیط زیست هند و هم چنین سازمان های غیر انتفاعی جهانی از روند رو به کاهش این گونه شیر ها جلوگیری به عمل آمده است.

شیر معروف آسیا در هند

کرگدن تک شاخ هندی

این نوع کرگدن در شمال شرقی هندوستان زندگی می کند. کرگدن تک شاخ هندی نیز یکی از گونه های حیوانی است که فقط در کشور هند زندگی می کند. جالب است بدانید این نوع کردگن هم در خطر انقراض بود ولی با تلاش های فراوان مسئولان محافظت از حیاط وحش هند، از انقراض این حیوان گران قیمت جلوگیری شد. بعد از فیل آسیایی، کرگدن دومین حیوان بزرگ آسیا می باشد که به دلیل پوست ضخیم و نقره ای ای که دارد، به راحتی قابل تشخیص است و البته شاخ های منحصر به فردش را نباید فراموش کنیم!

کرگدن تک شاخ هندی

فیل های بزرگ هندی

خیلی از مردم فیل ها را معصوم ترین حیوانات روی زمین می دانند و البته شما هم اگر به قیافه فیل های هندی نگاه کنید، شاید بتوانید دلیل آن را متوجه شوید. گاهی اوقات ما هند را فقط با فیل هایش به خاطر می آوریم. این فیل ها معمولا در مناطقی زندگی می کنند که گیاه و علف در آن زیاد باشد و آب و حوضچه های آبی آن کم نباشد.

فیل های بزرگ هندی
کلمه‌های کلیدی: