بهترین حیات وحش دنیا را کجاست ؟

بهترین حیات وحش دنیا کجاست ؟ کجای دنیا بالاترین و بهترین گونه های حیوانات را داراست ؟ آفریقا ، جنگل های آمازون ، آمریکا ؟ خیر همین کنار ایران ، هندوستان چیزی حدود ۵۱۵ جایگاه حیات وحش و ۹۹ پارک ملی را در خود جای داده است. هندوستان به یکی از محور های اصلی حیات وحش دنسا بدل شده است. بسیاری از طبیعت دوستان که میخواهند گونه های مختلفی را در یک جا ببینند و اینکه در پارک های ملی گونه های تکراری نبینند به هند سفر میکنند. وقتی به پارک های ملی هندوستان میروید پرندگان، خزندگان، پستانداران، حشرات و جانوران در حال انقراض را میبینید.

 جالب است بدانید که یکی از معروف ترین حیواناتی که در این پارک زیست می کنند هم ببرهای بنگال هستند.

ببر بنگال

ببر بنگال را بهترین شکارچی تاریخ جهان میدانند. ببری که در هنر شکار واقعا هنرمند است. قدرت استتار ببر بنگال هم واقعا بینظیر ست. خط های زرد و  نارنجی روی بدن این حیوان به او اجازه می دهد تا به راحتی بتواند در طبیعت استتار کند. وزن ببر بنگال چیزی حدود 160 کیلوگرم است.

شیر معروف آسیا در هند

نمونه ای از شیر های آسیایی که متاسفانه در خطر انقراض هستند هم در هندوستان می باشد . تعداد این شیرها از سال 1974 تا به اکنون به 180 رسیده است. ان تعداد قبل از سال 1974 عدد 250 بوده است. با تلاش شبانه روزی اداره محیط زیست هند و سازمان غیر انتفاعی جهانی از روند رو به کاشه این گونه شیر جلوگیری شده است.

کرگدن تک شاخ هندی

این نوع کرگدن در شمال شرقی هندوستان زندگی می کند. کرگدن تک شاخ هندی نیز یکی از گونه های حیوانی است که فقط در هندستان زندگی می کند. جالب است بدانید این نوع کردگن هم در خطر انقراض بود ولی با تلاش های فراوان از انقراض این حیوان گران قیمت جلوگیری شد.

فیل های بزرگ هندی

خیلی از مردم فیل ها را معصوم ترین حیوانات روی زمین می دانند و البته شما هم اگر به قیافه ی فیل های هندی نگاه کنید، شاید بتوانید دلیل آن را متوجه شوید. گاهی اوقات ما هند را فقط با فیل یادمان می آید. این فیل ها معمولا در مناطقی زندگی می کنند که گیاه و علف در آن زیاد باشد و آب و حوضچه های آبی آن کم نباشد.

کلمه‌های کلیدی: