پایتخت دوچرخه سواری جهان کجاست؟

این طور به نظر می آید که قاعدتا باید پایتخت دوچرخه سواری جهان جایی باشد که دارای آسمانی آبی و پاک می باشد. پس به طور یقین باید در قاره سبز به دنبال همچین مکانی بگردیم.

آمستردام پایتخت دوچرخه سواری جهان

درست حدس زدید آمستردام پایتخت دوچرخه سواری جهان می باشد. نکته جالب در مورد آمستردام این است که حتی بعضی اوقات ترافیک سنگین دوچرخه سوارها را باید تحمل کنید. اما تمامی این فرهنگ سازی ها و دوچرخه سواری ها و آداب و رسوم خاص از چهل سال پیش تاکنون پیاده شده است. در واقع میتوان گفت اکنون این این موضوع یکی از جاذبه های گردشگری اینجا به حساب می آید.

پایتخت دوچرخه سواری جهان

معرفی شهر آمستردام

آمستردام، شهری واقع در غرب هلند و در استان هلند شمالی است که از نظر جمعیت بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود. همچنین به لحاظ اسمی پایتخت هلند نیز به‌شمار می‌رود. این شهر سالانه میزبان 20 میلیون گردشگر از اقصی نقاط جهان است. آمستردام به پایتخت لاله‌های نارنجی شهرت دارد. نام آن نیز از رودخانه‌ای که در شهر جریان دارد و سد روی آن گرفته شده است.

این بندر را شهر دوچرخه‌ها نیز می‌توان نامید، چراکه اکثر مردم شهر عمدتا با دوچرخه تردد می‌کنند بطوری که بیش از 650 هزار دوچرخه در آن وجود دارد که 200 هزارتای آن فقط در آب افتاده‌اند. همچنین بخش مرکزی آن که از قرون وسطی به‌جا مانده بافت قدیمی و فشرده و زیبای خود را حفظ نموده و به یک موزه روباز تبدیل شده است. به همین خاطر یکی از تفریحات جالب گردشگران قایق سواری در کانال‌های آن و عبور از مقابل ساختمان‌های قدیمی و زیبای این شهر می‌باشد.

جالب است بدانید در ابتدا مردم هلند با اینکه دوچرخه را اصلی ترین وسیله حمل و نقل قرار دهند و سرمایه گذاری روی آن انجام گیرد مخالف بودند. ولی رفته رفته راضی شدند و در سال 1970 قانونی تصویب شد که به دولت اجازه سرمایه گذاری در حوزه دوچرخه سواری برای تکمیل پروژه های مربوطه را داد.

نکاتی در مورد دوچرخه سواری در پایتخت دوچرخه سواری جهان

  • فراموش نکنید در آمستردام مراقب دوچرخه خود باشید. آمار سرقت دوچرخه در آمستردام بسیار بالاست.
  • در شهر زیبای آمستردام به واسطه اینکه اصلی ترین وسیله نقلیه دوچرخه می باشد شما باید دوچرخه خود را به جدیدترین و بروز ترین سیستم های هشدار دهنده مجهز کنید.
  • سیگار کشیدن و یا مصرف مشروبات الکلی در حین دوچرخه سواری هم ممنوع می باشد.
  • در مواقع شلوغ به هیچ عنوان در شهر آمستردام دوچرخه سواری نکنید.
  • سعی کنید در هنگام دوچرخه سواری حواستان فقط به مسیر باشد. به علت زیبایی این شهر حواستان پرت نشود.
کلمه‌های کلیدی: