در سفر به روسیه حتما به پارک های آبی مسکو بروید

مسکو  کی از مهمترین مراکز سیاسی،  اقتصادی، مذهبی، آموزشی، تاریخی، مالی و ترابری کشور روسیه و قاره اروپا است. این شهر در ناحیه مرکزی فدرالی و در کنار رودخانه مسکو  و در قسمت اروپایی روسیه واقع شده‌است. مسکو همچنین آب و هوای سردی دارد پس شاید در اینجا به دنبال پارک آبی نباشید اما این شهر ۴ پارک آبی دارد که ماجراجویی بی نظیری را برایتان رقم می زند و اگر به دنبال هیجان هستید باید از آن ها دیدن کنید. پارک های آبی همیشه از پرطرفدارترین جاذبه های هر شهرند چون با بازدید از آن ها غرق هیجان می شوید و دقایقی متفاوت را می گذرانید. اگر در مسکو به دنبال یک ماجراجویی متفاوت هستید به سراغ پارک های آبی بروید، پارک هایی که در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند. پیشنهاد ایلیاگشت به شما این است اگر در تور مسکو هستید حتما به پارک های آبی مسکو سری بزنید. 

پارک آبی کارائیب مسکو | Aquapark Karibiya

قبل از رفتن به این پارک نمی دانید که چه پارک تمیز و مدرنی در انتظار شماست! این پارک آبی در زیر یک گنبد شیشه ای برپا شده و اگر عاشق هیجان هستید باید بازدید از آن را در لیست برنامه های خود قرار دهید. پارک امکانات مدرنی زیادی دارد و از ماجراجویی در آن به وجد می آیید. این پارک که در کنار ایستگاه متروی پروو (Perovo) قرار دارد از سال ۲۰۱۵ افتتاح شده و امکانات آن هر سال بیشتر از قبل می شود. این پارک نه فقط برای تفریح و هیجان بلکه برای آب گرم درمانی هم مناسب است و خانواده های زیادی را به خود جذب می کند. یکی از مهیج ترین بخش های آن سیاه چاله است که شناگران حرفه ای و شجاع به آنجا می روند اما اگر حرفه ای نیستید می توانید به سراغ سقوط آزاد بروید و نوع خاص دیگری از ماجراجویی را تجربه کنید. یکی از زیباترین بخش های این پارک گنبد شیشه ای و چوبی بزرگ سالن اصلی است که جذابیت خاصی به پارک داده است. در پارک کافه و رستوران هست که برای غذا خوردن و استراحت می توانید به آنجا بروید.

پارک های آبی مسکو

پارک آبی فانتزی | Aquapark Fantasy

این پارک هم یکی دیگر از هیجان انگیز ترین پارک های آبی مسکو است که با استخرهای بزرگ و سرگرمی های جذاب ساعات مهیجی را به ویژه برای کودکان ایجاد کرده است. این پارک آبی در نزدیکی ایستگاه متروی مارینو (Maryino) و در طبقه اول یک مجتمع تفریحی به همین نام قرار دارد و از سال ۲۰۰۳ فعال است. پارک ۴ سرسره آبی، استخر، استخر موج و استخری مخصوص کودکان دارد که تفریحات هیجان انگیزی را برای شما ایجاد کرده اند. در این مجموعه می توانید از فعالیت های دیگری مثل تماشای سینمای ۶ بعدی، بولینگ و پینگ پونگ لذت ببرید و برای نوشیدن قهوه و استراحت به سراغ کافه های مختلف پارک بروید. کافه ها با طراحی های جذاب تزئین شده و در آن با غذاهای خوشمزه ای مثل سوپ، مرغ، پیتزا و … غافلگیر می شوید.

پارک های آبی مسکو

پارک آبی کوا – کوا مسکو | Kva-Kva Park

کوا کوا یکی از هیجان انگیز ترین پارک های آبی مسکو است و مخصوصا بچه ها از رفتن به آنجا فوق العاده هیجان زده می شوند. این پارک چندان بزرگ نیست اما یکی از بهترین جاذبه های مسکو برای ماجراجویی و لذت بردن از تعطیلات است. در استخر این پارک امواج اقیانوس شبیه سازی شده و صدای امواج درست مانند اقیانوس است به طوری که شما را حسابی هیجان زده می کند. یکی از دیدنی ترین قسمت های این پارک، آبشاری در کنار غار سنگی ست که با نورپردازی عالی، چشم اندازی جذاب را برای پارک خلق کرده است. در گوشه ای از پارک، محلی جذاب برای کودکان زیر ۸ سال هست که بسیار سرگرم کننده می باشد. این مکان آنقدر برای کودکان سرگرم کننده و جذاب است که دوست ندارند آنجا را ترک کنند. فعالیت های هیجان انگیز این پارک تمامی ندارد! یکی از مهیج ترین قسمت های آن گردبادی به بلندای ۱۳ متر است که حفره ای پر از آب در مرکز آن شکل گرفته و در آن پس از چند ثانیه چرخیدن به سمتی از آب پرتاب می شوید. این پارک ۷ سرسره مختلف دارد، اگر در جست و جوی هیجان هستید به سراغ سرسره ۱۲ متری بروید تا در کسری از ثانیه، فوران آدرنالین را احساس کنید.

پارک های آبی مسکو

پارک آبی مورئون مسکو | Moreon water park

یکی از هیجان انگیزترین و معروف ترین  پارک های آبی مسکو، مورئون است، پارکی در بخش جنوب غربی شهر که دسترسی راحتی دارد. این پارک از دو مجموعه ی پارک آبی و حمام آب گرم تشکیل شده و از پاییز سال ۲۰۱۴ تا به حال ماجراجویی های مهیجی را  برای کودکان و بزرگسالان فراهم کرده است. این پارک با مساحت ۲۵۰۰ متر مربع یکی از بزرگ ترین پارک های آبی روسیه ست و امکانات خوبی برای رده های سنی مختلف دارد. بدون شک این پارک یکی از هیجان انگیزترین پارک های آبی دنیاست و در هر گوشه ای از آن تنوع و هیجان در انتظار شماست مثلا در سمتی از پارک چشمتان به آبشاری زیبا می افتد که نگاه ها را به سمت خود خیره می کند.

پارک های آبی مسکو

در این مجموعه رستوران ها و کافه های زیادی هست که بعد از ماجراجویی در پارک می توانید به آنجا بروید و با غذاهای دریایی و محلی از خودتان پذیرایی کنید. مورئون یکی از بهترین پارک های آبی مسکو است و هر آنچه که برای یک سرگرمی خانوادگی احتیاج دارید را برایتان فراهم کرده است. پارک در چند قدمی ایستگاه متروی یاسنوو (Yasenevo) قرار دارد و می توانید در سفر با تور مسکو در آن به همراه کودکان ساعاتی متفاوت را بگذرانید. برای ورود به دو بخش متفاوت پارک باید بلیط های جداگانه تهیه کنید اما اگر هر دو بلیط را همزمان بگیرید تخفیف های خوبی نصیب تان می شود.

کلمه‌های کلیدی: