ژانویه چندمین ماه است ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که جشن سال نو میلادی را میبینید و از آن لذت میبرید ولی سال آینده فراموش میکنید که چه موقع جشن سال نو میلادی است . البته بعضی از ما به واسطه کار و یا تجارت خود بنا بر ماههای میلادی کسب و کار میکنیم ولی خیلی ها مثل ما نیستند. پس به این گزارش توجه کنید.  ماه ژانویه اولین ماه تقویم میلادی است.

ژانویه چندمین ماه است

آغاز سال نو میلادی

در تعریف سال نو آمده است که یک تقویم از نقطه آغازین به پایان میرسد و در جشن سال نو دوباره از سر گرفته می شود. پس آغاز سال نو میلادی در ۱ ژانویه هر سال اتفاق می‌افتد و بیشترین جشن و استفاده برای شادی را در کشورهای دنیا دارد. جالب است بدانید در ۱ ژانویه ۱۶۰۰ میلادی، اسکاتلند اولین کشوری بود که ۱ ژانویه را به عنوان اولین روز سال اتخاذ کرد.

ژانویه چندمین ماه است

جشن شب سال نو میلادی

در عموم کشورهایی که از تقویم کیلادی استفاده میکنند شب سال نو معمولا در اول ژانویه برگزار میگردد. مردم در این شب به هم تبریک می گویند و به شادی می پردازند. در بسیاری از کشورهای جهان، عموما قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا در ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو مراسم سال نو برگزار میشود. 

نکته مهم این قضیه این است که شب سال نو به عنوان هفتمین روز کریسمس در دین مسیح شناخته میشود.

چرا آغاز تقویم میلادی از اول ژانویه است ؟

براستی نمیشود دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از اول ژانویه آورد، زیرا اقوام مختلف هر كدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند. مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسكندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز كه هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

در ایام ژانویه در خیلی از کشورهای جهان جشن و پایکوبی های زیبا ، نور افشانی های مدرن ، کنسرت های شاد و جشنواره های خرید برگزار می گردد . ایلیاگشت در همین ایام اقدام به برگزاری تورهای مختلف مینماید که شما میتوانید با رزرو تورهای ژانویه خاطراتی خوب و خوش را برای خود و خانواده رقم بزنید.

ژانویه چندمین ماه است

منبع : ویکی پدیا

 

 

کلمه‌های کلیدی: