پیکاپ ویزا چیست

کلمه ای که این روزها زیاد میشنویم همین پیکاپ ویزا است . اما در واقع کلمه پیکاپ ویزا چه معنایی دارد؟

ویزا چیست ؟

برای توضیح در مورد این واژه ابتدا به ویزا می پردازیم. وقتی شما از کشوری به کشور دیگری میخواهید بروید، به هر نحو، چه مهاجرتی ، چه برای کار چه برای بازدید و توریستی باید ویزای آن کشور را بگیرید. البته بسته به نوع پاسپورت شما و اعتبار آن، این نیاز به ویزا زیاد و کم می شود. مثلا برای پاسپورت ایران شما فقط میتوانید به 34 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید ولی این عدد در مقایسه با پاسپورت کانادایی 154 می باشد.

 

ویزا در حقیقت مجوز قانونی شما برای ورود کشوری دیگر است که دارای زمان های مختلفی است، مثلا یک هفته ای ، سه ماه، سه ساله و یا مولتی 5 ساله.

پیکاپ چیست ؟

معنای لغوی کلمه انگلیسی پیکاپ یا پیک آپ (Pickup) یعنی برداشتن، اخذ و یا تحویل گرفتن چیزی است. در صعنت گردشگری هم به همین صورت است، یعنی شما برای دریافت ویزای خود یک نفر و یا شرکت را از طرف خود به سفارت میفرستید و او با در دست داشتن مدارک شناسایی وزای شما را تحویل گرفته و برای شما ارسال می نماید. به این پروسه پیکاپ ویزا می گویند. این مورد بیشتر برای سفارت خانه هایی است که در کشور ایران نیستند و به هر دلیلی تعطیل شدند.

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چه مزیتی دارد ؟

اگر واقعا از اشخاص شاغل در صنعت گردشگری بپرسید حتما به شما پیکاپ ویزا را پیشنهاد میکنند. به دلیل اینکه نرخ بلیط و هتل به شدت افزایش یافته، و اگر شما بخواهید شخصا به کشوری دیگر بروید باید این هزینه ها را برای خود بپردازید ولی خیلی راحت میتوانید این عملیات را به یک کارگزار مطمئن پیکاپ ویزا مثل ایلیاگشت بسپارید. شما میتوانید با پرداخت مبلغی ناچیز از کار و زندگی خود دست نکشید و برای اخذ ویزا به یکی از کشورهای دیگر بروید.

فرق پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت

اگر بخواهیم فرق میان این دو را بگوییم، باید بگوییم که هیچ فرقی ندارد. فقط در تبلیغات مختلف شرکت های مسافرتی این نام ها استفاده می گردد. در اصل شما باید پاسپورت خود را به برای دریافت ویزا به ایلیاگشت تحویل دهید و ما آن را به سفارت مورد نظر ارسال می نماییم و بعد از طی شدن پروسه ویزا آن را به شما باز پس میدهیم.

پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا مخصوص چه کشورهایی است ؟

همانطور که میدانید بعضی از کشورهای پر بازدید در اثر عواملی سیاسی سفارتخانه های خود را در ایران تعطیل کرده اند، برای همین موضوع بحث پیکاپ ویزا پیش آمده است. یعنی یک واسط باید برای مردم برود و ویزا بگیرد.

در ادامه به نام برخی از کشورهای بدون سفارت خواهیم پرداخت.

اگر شما قصد مهاجرت، سفر توریستی و یا تحصیلی، ویزای کار و …. در این یه کشور را دارید باید برای ورود به سفارت آنها به یکی از کشورهای اطراف ایران بروید و یا اینکه با ایلیاگشت تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما کمک کنند.

 

کلمه‌های کلیدی: