لوسیزن چیست ؟

لوسیزن چیست ؟ Low-Season

امروز در ایلیاگشت میخواهیم درباره موضوعی پر تکرار صحبت کنیم . لوسیزن چیست ؟ فصل کم سفر . بارها شده که وقتی از یک مسافر با تجربه در مورد بهترین زمان به یک مقصد مشخص سوال می کنیم با پاسخی شبیه به اینکه های سیزن این مقصد، بهار است مواجه می شویم. اما لو سیزن یا های سیزن چیست و چرا چنین اصطلاحی ارائه شده است؟ لو سیزن و های سیزن به فصل رونق و افول گردشگری در مکانی خاص می گویند، یعنی اینکه در زمانی خاص، یک مقصد به خاطر چندین ویژگی پر از گردشگر است یا اینکه گردشگران کمتری به آنجا می روند.

لوسیزن | Low-Season

خب بعد از اینکه متوجه شدیم که های سیزن چیست باید به سراغ لوسیزن برویم: سفر در دوران لو سیزن به معنای آن است که شما کمترین قیمت ها و خلوت ترین جاذبه ها را تجربه خواهید کرد. لو سیزن یا آف سیزن (Off-Season)، به دلایل مختلفی زمانی است که گردشگران خیلی تمایل به مقصدی خاص نخواهند داشت؛ برخی از این دلایل عبارتند از:

  • آب و هوای نامطلوب:مثلا فصل های پر باران، سردی یا گرمی بیش از حد دما.
  • نبود خدمات کامل: مثلا امکان دارد که در فصل های سیزن در یک مقصد خاص، بازارهای محلی یا جشن های خاصی برگزار شود که در لو سیزن، شما آن ها را تجربه نخواهید کرد.

لوسیزن

مزایای سفر در لوسیزن

  • بهترین عکس ها را می توانید تهیه کنید، زیرا تجمع مردم بسیار کم است.
  • نبودن تعطیلات رسمی و اینکه برخی از افراد نمی توانند به جز تعطیلات رسمی به مسافرت بروند.
  • در جاذبه های طبیعی، از فضایی بکر و بدون شلوغی بهره خواهید برد.
  • به خاطر کمتر بودن قیمت ها، ممکن است درپرواز به صورت رایگان ارتقا پیدا کرده و در کلاس بیزینس بنشینید.
  • امکان دارد که شما حتی در هتل نیز با قیمت کمتر، سوییت یا اتاق های دولوکس پیدا می شود.

سفر در فصل معمولی یا لوسیزن، بدین معنی است که شما احتمالا بهترین فرصت برای پیدا کردن قیمت های خوب در سفر به مقصد را خواهید داشت. اما برخی از افراد می توانند تنها در طول های سیازن به دلیل تعطیلات رسمی سفر کنند.

لوسیزن

سفر در های سیزن شما را با جاذبه ها در بهترین آب و هوای ممکن آشنا می سازد، اما باید قیمت های بالاتر و شلوغ بودن آن را نیز در نظر بگیرید.

به طور کلی سفر کردن در هر فصلی بهتر از سفر نکردن است! ما سفر می کنیم تا تجربه های جدید، فرهنگ های متفاوت، طبیعت زیبا و به طور کلی حسی خارج از فضای عادی زندگی خود را تجربه کنیم. مهم نیست که های سیزن چیست و یا اینکه بهتر است در کدام فصل به یک مقصد برویم، مهم این است که سفر باید بخشی جدای ناپذیر از زندگی باشد.

منبع: millionmilesecrets.com

 

کلمه‌های کلیدی: