های سیزن چیست ؟

های سیزن چیست ؟

گاهی برای شما سوال پیش می آید که های سیزن با تلفظ انگلیسی High Season چیست و به چه فصلی اطلاق میگردد. پس ایلیاگشت را امروز هم مثل همیشه همراهی کنید.

در طی این فصل، مقاصد معمولا بهترین آب و هوای خود را تجربه می کنند، یا اینکه ممکن است زمان خوبی برای سفر به مقصدی خاص باشد به این دلیل که تعطیلات رسمی در آن زمان وجود دارد (مثلا نوروز که تعطیلات رسمی است تقریبا می توان گفت که همه جای ایران، های سیزن محسوب می شود). مثالی برای فصل های سیزن این است که اگر قصد سفر به شهرها یا جزیره های جنوبی مانند قشم را دارید، فصل «های سیزن» آن را می توان زمستان دانست. اما برای اینکه به جایی مانند تبریز برید، باید فصل تابستان را انتخاب کنید تا از آب و هوای سرد آنجا در امان باشید. برخی مواقع نیز، های سیزن به زمانی گفته می شود که یک رویداد یا اتفاق خاص در مقصدی رخ می دهد، مثلا در کشور کنیا، فصل مهاجرت بزرگ با اینکه شاید آب و هوا چندان هم خوب نباشد، های سیزن محسوب میشود.

های سیزن

البته گاهی های سیزن، یک فصل کامل را شامل نمی شود و ممکن است مثلا از ماه اردیبهشت تا تیر ماه در یک مقصد خاص، به عنوان های سیزن معرفی شود. سفر در طول فصل رونق گردشگری گاهی اوقات کمی چالش بر انگیز است؛ همانطور که شما دلتان می خواهد که در فصلی به مقصد مورد نظر سفر کنید که آب و هوای بهتری دارد، باقی مردم نیز همین تفکر را دارند. 

معایب سفر در های سیزن

  • شلوغی جاذبه های گردشگری
  • پیدا نکردن بلیط هواپیما یا دیگر وسایل حمل و نقل
  • گران بودن بلیط ها
  • پر شدن زود اقامتگاه ها
  • گران بودن اقامتگاه ها

های سیزن

در این فصل ها، همه گردشگران تمایل به بازدید از مقصد خاصی دارند و به همین دلیل، هزینه های اقامت، پرواز و حتی تاکسی های درون شهری نیز در بعضی از مکان ها بالا می رود. پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید در فصل های سیزن سفر کنید، برنامه خود را از مدتی قبل چیده و اقدام به رزرو هتل، پرواز، قطار، اتوبوس و هر مورد دیگری که قرار است حمل و نقل و اقامت شما را داشته باشد، انجام دهید. در چنین شرایطی، هم از پر شدن آن ها خیالتان راحتتر خواهد بود و هم اینکه زودتر از موعد رزرو کردن، معمولا قیمت پایین تری به همراه خواهد داشت.

lمنبع : millionmilesecrets.com

کلمه‌های کلیدی: