تفاوت بین ایرلاین و ایرویز چیست؟

ایرلاین چیست ؟ ایرویز چیست ؟ شاید برای شما هم این سوالات پیش آمده باشد و خجالت کشیده باشید بپرسید. در گزارش امروز قصد داریم به این دو سوال بپردازیم.

تفاوت بین ایرلاین و ایرویز

فرق بین ایرلاین و ایرویز

اولین گام برای رفتن به یک سفر هوایی ، رزرو و خرید بلیط هواپیما می باشد. در این بین ممکن است شما کلماتی نظیر فلان ایرلاین و یا فلان ایرویز را بشنوید، اما احتمالا تا به حال توجه نکرده باشید که چه تفاوتی بین این دو کلمه وجود دارد. و اینکه چرا این دو کلمه معانی جداگانه ای دارند.
البته باید گفت که به طور کلی، تفاوتهای زیادی بین ایرلاین و ایرویز وجود ندارد و اساسا این یک انتخاب بین افراد است که بعضی افراد ترجیح می دهند که از ایرلاین و برخی از ایرویز استفاده نمایند.
از طرفی هم باید به این نکته اشاره شود که هر دو نام شرکت در یک راه مشترک عمل می کنند و در واقع ماموریتشان یکسان می باشد، اما هر کدام کلماتی جدا برای اهداف بازاریابی و فروش خود دارند.

تفاوت بین ایرلاین و ایرویز

بعضی از شرکت های هواپیمایی احساس میکنند که کلمه ایرلاین القایی از سطح کلاس بالاییست و بعضی دیگر بر این باورند که ایرویز خیلی پیشرفته است و این نام ها، برای جذب مسافران توسط شرکت های هواپیمایی انتخاب می شود اگرچه برای مسافرانی که سفر میکنند تفاوتی بین این دو کلمه وجود ندارد، آنها فقط توجه به دستیابی به مقاصد مورد نظرشان دارند که همراه با امکانات خوب و هزینه های پایین و به صرفه باشد.

اما باید گفت در این بین شرکتهایی هستند که خلاف این امر را می روند مثلا احساس می کنند اضافه کردن ایرلاین یا ایرویز یک تاثیری بر مسافر القا می کند که بعضا متفاوت است و فقط کلمه (ایر) را قبل یا بعد از نام شرکت خود می آورند . مانند (Korean Air) یا (Air France) . نام ها ممکن است برای افرادی که شغل شان با تجارت همراه است مهم باشد.

آنها احساس می کنند که نام ها بیان گر این هستند که به گفته های همکارانشان یا بیزنس من ها نشان دهنده یک شرکت با کلاس و منحصر به فرد است را افزایش می دهد و بیزنس آنها را تحت تاثیر حسادت های شرکت های رغیب قرار می دهد.

تفاوت بین ایرلاین و ایرویز

حال با تمام توضیحات ارائه شده یک اختلاف اساسی وجود دارد، اختلاف اساسی این است که ایرلاین ، یک شرکت است که هواپیماها را عملیاتی می کند ولی ایرویز یک route و مسیر خاص پروازی برای انجام پرواز مثل یک جاده ای در آسمان یا corridor هوایی است.

ولی باز هم باید گفت در نهایت تفاوتی بین کلمه ایرلاین و ایرویز نیست و فقط جنبه تبلیغاتی و زیبایی شعارهای تبلیغاتی دارد.

کلمه‌های کلیدی: