لوکیشن کارتونهای والت دیزنی کجاست ؟

همه ما خاطرات زیادی از کودکی و حتی همین حالا که بزرگ شده ایم داریم. کارتون های والت دیزنی از دنیای واقعی الهام گرفته شده است و فضاهای واقعی را بسیار کودکانه و ساده ترسیم کرده اند .

همه ما شاید بیش از نیمی از خاطرات کارتونی زمان کودکی خود را مدیون کمپانی والت دیزنی هستیم. خیابان ها، کاخ ها، خانه و شخصیت های کارتونی را بازسازی و ساده سازی کرده اند.

کارتون علاءالدین

یکی از لوکیشن های واقعی کارتون های والت دیزنی قصر سلطان در کارتون علاء الدین است که از تاج محل واقع در آگرای هند الهام گرفته شده است. تاج محل از پرآوازه‌ترین بناهای جهان و آرامگاه زیبا و باشکوهی است که در نزدیکی شهر آگرا و در ۲۰۰ کیلومتری جنوب دهلی نو پایتخت هند واقع شده‌ است . این بنا به دستور شاه جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به منظور یادبود همسر ایرانی‌تبارش، بنام ارجمند بانو بیگم مشهور به ممتاز محل که در سال ۱۶۳۱م در سفری جنگی به‌هنگام وضع حمل فوت کرد بنا شده‌است. خود شاه‌جهان نیز بعدتر در همان‌جا به خاک سپرده شد.

کارتون های والت دیزنی

کارتون گوژپشت نتردام

در این مورد دیزنی خیلی ساده عمل نموده است ، کلیسای جامعی که در کارتون گوژپشت منتردام مشاهده می کنید در واقع همان کلیسای جامع نتردام است که در قلب پاریس قرار دارد. این کلیسا که یکی از عالی ترین نمونه های معماری گوتیک فرانسه قلمداد میشود به خاطر طبیعت گرایی مجسمه های گوتیکی و همچنین آثار عالی ویترای (شیشه های رنگی) نمایانگر رشد و توسعه ای میباشد که طی دوران معماری و مجسمه سازی رومانسک شکل گرفت. آسیب های قابل توجهی درانقلاب کبیر فرانسه در دهه 1790 به این کلیسا وارد شد که در دهه 1840 توسط اوژن ویوله لودوک بازسازی شد و در سال 1991 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه گردید.

کارتون گوژپشت نتردام

کارتون فروزن

یکی دیگر از لوکیشن های کارتون های والت دیزنی کلیسایی در انگلستان می باشد. صحنه تاج گذاری السا ملکه آرندل در این کلیسا نمایش داده می شود. این کاتون یکی از پرفروش ترین کارتون های دنیا می باشد.

کارتون فروزن

کارتون زیبای خفته

باواریا در آلمان قلعه ای تاریخی دارد که در واقع همان قلعه سلطنتی زیبای خفته و یکی از لوکیشن های کارتون های والت دیزنی است که از قلعه نوش ونشتاین الهام گرفته شده است. این بنا در سال ۱۹۸۲ ساخته شد که در آن زمان لودویگ اُتو فردریش که با نام لودویگ دوم شاه باواریا بود. او مردی علاقه مند به هنر بود که این قصر را هم با الهام گرفتن از قطعه های آهنگساز مورد علاقه اش ریچارد واگنر احداث کرد.

کارتون زیبای خفته

کارتون در جستجوی نمو

کارتون در جست و جوی نمو در زیر آب های شرق استرالیا داستانسرایی شده است که در آخر ماجرا در نزدیکی برج های سیدنی از اعماق آب خارج می شوند. جالب است بدانید نمو توانست بیست و ششمین انیمیشن پرفروش تاریخ سینما شود.

کارتون در جستجوی نمو

منبع :  cntraveler.com

 

کلمه‌های کلیدی: