در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

بانکوک این شهر یکی از شهرهای توریستی جهان می باشد. حتی با سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان‌های تاریخی و … نتوانسته بانکوک را از شهرهای مورد علاقه توریستها جدا کند. با ایلیاگشت همراه باشید تا چندی از بهترین کتاب فروشی های بانکوک که انباشته از رمانهای معاصر و کلاسیک هستند گردآوری شده که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

کتابخانه نلسون هایز | Neilson Heys Library  

کتابخانه نلسون هایز که در یک عمارت سفید قدیمی و بنا شده به سبک اروپایی در میان باغ های زیبا و سرسبز قرار دارد، یکی از بزرگترین مجموعه عناوین کتب انگلیسی در بانکوک را داراست. دوستداران ادبیات از طیف گسترده رمانهای معاصر و مجموعه شگفت انگیز مجلات و روزنامه‌های آن به هیجان می آیند. این کتابخانه در مجاورت باغی است و بازدیدکنندگان می توانند درگالری و تریایی Garden Café and Gallery  که در این باغ واقع شده، قهوه عالی بنوشند و از این نمایشگاه الهام بخش نیزدیدن نمایند.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کتاب فروشی پاسپورت | Passport Bookshop

کتاب فروشی پاسپورت یکی از نخستین کتاب فروشی های غیردولتی تایلند است و کتاب‌هایش به طور تخصصی در زمینه سفر به مناطق آسیای شرقی است. کتابها در این بهشت کوچک عاشقان کتاب بسیار منظم و دقیق و حساب شده چیده شده و مجموعه بزرگی از مجلدهای رنگارنگ در قفسه‌ها به چشم می خورد . مسافران با یک فنجان قهوه یا چای در دست، می توانند نظاره گر این دوستداران پرشور و حرارت کتاب باشند که در راهروهای قفسه های کتاب ، به دنبال کتب مورد علاقه خود هستند. فضای آرامش بخش و دنج این کتابخانه گرشگران را به پرسه زدن و وقت گذرانی دعوت می‌کند و برای یک تفریح عصرانه در بانکوک مکانی عالی است.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کافه کتاب داسا | Dasa Book Café

داسا بزرگ ترین مرکز فروش کتاب های دست دوم انگلیسی در بانکوک است که متجاوز از ۱۷هزار عنوان کتاب را برای فروش عرضه می کند. مسافرانی که در جستجوی کتاب های نادر و استثنائی هستند باید سری به این مرکز زده و از پایگاه داده های آنلاین کپی های نادر موجود در کتاب فروشی استفاده کنند. و یک نکته دیگر! یادتان باشد که کتاب‌هایی را که دیگر نمی خواهید با خود آورده تا در ازای آن ها تخفیف یا افزایش اعتبار خرید دریافت کنید.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کتاب فروشی آپوریا |  Aporia Books

این کتاب فروشی محقر و درهم ریخته واقع در امتداد  جاده کائو سان  Khao San Road جایگاه حکمت والامرتبه فلسفه معتبر فرانسه است. بازدیدکنندگان وقتی در قفسه کتاب‌ها به نام های آشنایی چون ژاک دریدا Jacques Derrida و میشل فوکا Michel Foucault  برمی خورند، مثل این است که در میان این همه غوغا و هیاهوی خیابان های پرمغازه بانکوک با این متفکرین برجسته دیدار کرده اند. دراین جا کتاب‌های نو و دست دوم نیز به زبانهای مختلف برای فروش عرضه می گردد.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کافه کتاب کاندید | Candide Books Café

این خانه چوبی بهشتی است در میان غوغای شهر. مالک آن – دوانگروتای  اساناساتانگ – Duangruethai Esanasatang    _ که همواره علاقه شدیدی به همه جوانب ادبیات یعنی نویسندگی، ویراستاری و ترجمه داشته است آن را بر اساس اثر کلاسیک ولتر، کاندید نام نهاده است. علاوه براین، نیمکت های چوبی، میزهای شیشه ای و کاناپه های چرمی بزرگ آن در کنار یکدیگر این مکان را به محیطی آرامش بخش برای خوانندگان کتاب بدل کرده است تا با آرامش خاطر به مطالعه بپردازند.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کتاب فروشی ساکسیت سیام | Saksit Siam

این محل با چیدمان ساده و بی پیرایه، تابلوهایی که در همه جا زینت بخش محیط گشته اند و فضایی گرم و دوستانه مقصد ایده آلی برای سپری کردن یک بعدازظهر آرام در میان انبوهی از کتاب است. در واقع تاریخچه این کتاب فروشی با طراحی عالی‌اش به سال ۱۹۶۷ بر می گردد و طیف وسیعی از کتاب های کلاسیک را هم به انگلیسی و هم تایلندی – از فلسفه گرفته تا مذهب و از تاریخ تایلند گرفته تا تاریخچه ادبیات و علوم سیاسی-  ارائه می نماید.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کتابخانه سوآن اسپیریت | Suan Spirit

سوآن اسپیریت عمارتی اعیانی به رنگ بژ و قهوه ای است که در یکی از قدیمی ترین خیابان ها در پرا ناکورن Phra Nakorn   واقع شده با ویترین هایی بزرگ که تازه ترین کتاب های منتشره از نویسندگان مشهور را به نمایش می گذارد و آثاری در زمینه اقتصاد، فلسفه و جامعه شناسی عرضه می دارد. بازدیدکنندگان پس از برداشتن کتاب مورد علاقه خود می توانند در کنار پنجره نورگیر نشسته و از یک بعداز ظهرآرام به دور از هیاهوی بانکوک لذت ببرند.

در سفر به بانکوک به این کتابفروشی ها بروید

کلمه‌های کلیدی: