به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید ، تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است.  میمون ها حیوانات وحشی و بازیگوشی هستند که شباهت بسیاری به انسان ها دارند. موجوداتی باهوش که توانایی های خارق العاده دارند، آن ها می توانند تا مقداری ریاضیات را یاد بگیرند، نخ دندان بکشند، زبان اشاره را یاد بگیرند و حتی از ابزار و وسایل مخصوص آدم ها استفاده کنند. آن ها در سراسر جهان زندگی می کنند اما جنوب شرقی آسیا و به ویژه کشور تایلند بهترین مکان ها برای تماشای این موجودات باهوش هستند.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

شاید برایتان جالب باشد که قبل از آغاز سفر به بهترین مکان ها و فستیوال ها برای تماشای میمون ها در تایلند کمی بیشتر در رابطه با این موجودات بدانید. میمون هایی که در آسیای جنوب شرقی (کشور تایلند) زندگی می کنند شامل بابون ها، لانگورها و ماکاک ها، میمون های دنیای قدیم و میمون های آمریکای جنوبی میمون های دنیای جدید هستند. تفاوت های آن ها بسیار است می توان از روی اندازه، شکل، جای انگشتان، دم و بینی آن ها را از هم تشخیص داد.

میمون های قدیمی دارای دماغ هایی باریک و آویزان هستند، آن ها از درخت آویزان نمی شوند و جثه نسبتا بزرگی دارند. میمون های جدید اما دماغی پهن داشته و بیشتر اوقات از درخت آویزان هستند. آن ها توانایی خاصی در استفاده از دمشان دارند. آن ها گونه های بسیار متفاوتی دارند که از متفاوت ترینانشان می توان به : میمون ماده عنکبوتی رکورد دار طولانی ترین دم در نخستین پستانداران اشاره کرد.

شهر لوپبوری | Lopburi

لوپبوری در فاصله ۲ ساعت رانندگی با شمال پایتخت کشور تایلند قرار گرفته است و یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور محسوب می شود. آثار باستانی و خرابه های بر جای مانده از آن دلیل اصلی سفر گردشگران به این شهر تاریخی است. از جمله مشهورترین دیدنی های که توریست ها به آن علاقه دارند می توان به Wat Phra Sri Rattana Mahathat و کاخ پادشاه Narai لوپبوری اشاره کرد. در کنار این آثار لوپبوری محل زندگی بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ میمون است.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

کسانی که به دنبال تماشای میمون ها در تایلند هستند، باید در آخرین یکشنبه ماه نوامبر، هنگامی که فستیوال میمون لوپبوری برگزار می شود، به این شهر بیایند. یکی از محبوب ترین فستیوال ها در کشور تایلند که در آن از ۳۰۰۰ میمون پذیرایی می شود. میمون هایی که خواهید دید ماکاک (Macaque) نوعی بوزینه دم کوتاه هستند. آن ها با انسان ها رفتار خوبی دارند اما هنگام تماشایشان باید مراقب وسایل و خوراکی هایتان باشید تا توسط میمون ها سرقت نشود. در جشن حدود ۲ تن خوراکی برای میمون ها آماده می شود و آن ها با خیال راحت هرچه دلشان بخواهد می خورند.

پارک ملی خوا یای | Khao Yai National Park

این مکان عنوان دومین پارک ملی بزرگ کشور تایلند را از آن خود کرده است و ترجمه نامش در زبان تایلندی به می شود تپه بزرگ. مجموعه در سال ۱۹۶۲ افتتاح شد تا این که در سال ۲۰۰۵ نام آن در فهرست میراث طبیعی یونسکو به ثبت رسید. این جا اولین پارک ملی کشور هم بود و همواره مورد توجه مردم محلی و گردشگران قرار دارد.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

این پارک بزرگ در چهار استان مختلف قرار گرفته و شامل پوشش های گیاهی و جانوارن متعددی می شود. میمون ها نیز یکی از همین جانوران هستند. خوا یای تنها دو ساعت با بانکوک فاصله دارد و از این لحاظ آسان ترین دسترسی را در میان پارک های ملی این کشور داراست. در پارک چندین مسیر پیاده روی، آبشار، محل برپا کردن کمپ و برج هایی برای تماشای حیات وحش احداث شده است.

جزیره کو چانگ | Koh Chang

در ادامه مقاله به تماشای میمون های تایلندی دعوتید ، کو چانگ یکی از جذاب تری جزیره های کشور است که در فاصله رانندگی چند ساعته از پایتخت جای گرفته است. این جا یکی از بزرگ ترین جزایر خلیج تایلند نیز محسوب می شود و گردشگران زیادی برای تماشای پارک ملی مو کو چانگ (Muh Koh Chang National Park) به منطقه می آیند. کو چانگ شامل بیش از ۵۰ جزیره مختلف می شود که در مجموع بیش از ۶۵۰ کیلومتر مربع وسعت دارند.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

خوشبخانه محوطه جزیره و پیرامونش بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است و برخی گونه های جانوری از جمله میمون ها در آن زندگی می کنند. بیشتر میمون های ساکن در آن از نوع ماکاک هستند و در مناطق مختلف جزیره دیده می شوند که باعث شده این جا یکی دیگر از بهترین مکان ها برای تماشای میمون ها در تایلند باشد.

پارک ملی اراوان | Erawan National Park

شهرت اصلی پارک ملی اراوان که خارج از شهر کانچانابوری قرار گرفته آبشارهای ۷ طبقه آن هستند، در پایین هر کدام از آبشارهای استخری شکل گرفته که آبتنی داخل آن در میان گرمای کشور تایلند می تواند بسیار لذت بخش باشد. تاسیس آن به سال ۱۹۷۵ باز می گردد و محبوبیت آن تقریبا به اندازه پارک ملی خوا یای می باشد.

بر روی تمامی طبقه های آبشار پله و پل عبور عابر پیاده کشیده شده، البته علاقه مندان به بازدید از طبقه هفتم ناچارند کمی هم صخره نوردی کنند. رفتن به دو طبقه اول بسیار آسان است اما از آن جا مسیر دشوار می شود.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

باید بگوییم که در روزهای تعطیل بازدید کنندگان پارک بسیار زیاد هستند و این جا حسابی شلوغ است. اگر ترجیح می دهید در فضای دنج به تماشای طبیعت بنشینید بهتر است در روزهای غیر تعطیل به این پارک بیایید و با خیال راحت به تماشای حیات وحش و میمون های بازیگوش بنشینید.

جزایر فی فی  ‌| Koh Phi Phi

جزایر فی فی شامل دو جزیره می شود که یکی از آن ها دو ساحل متعلق به میمون ها دارد. برای رسیدن به هر دو ساحل که جزو بهترین مکان ها برای تماشای میون ها در تایلند هستید می توانید سوار قایق یا کایاک شوید، برخی از گردشگران ترجیح می دهند در قایقشان بمانند و از همان جا با آرامش خاطر به تماشای این حیوانات پشمالو و بازیگوش بنشییند.

به تماشای میمون های تایلندی دعوتید

بسیاری از میمون ها به غذا خوردن از دست توریست ها عادت کرده اند که البته این امر هم برای خودشان و هم گردشگران ضرر دارد. از طرفی میمون ها به غذا گرفتن از آدم ها وابسته می شوند و دیگر خودشان نمی توانند غذا پیدا کنند و از طرفی کسانی که به آنان غذا ندهند مورد خشمشان واقع می شوند.

منبع: theculturetrip

 

 

کلمه‌های کلیدی: