به تماشای پارک مینیاتورک استانبول بروید

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. پارک مینیاتورک استانبول یک شهر مینیاتوری جذاب است، جایی که صدها اثر تاریخی در مقیاسی کوچک ساخته و در کنار هم قرار داده شده اند تا بتوانید همه ی آن ها را در کنار هم ببینید. در واقع اینجا همان شهر استانبول است البته در ابعادی بسیار کوچک تر! شاید در مدت چند روزی که در استانبول هستید فرصت بازدید از همه ی جاذبه ها ی این شهر را نداشته باشید در این صورت کافیست به پارک مینیاتورک بروید، اینجا پر از جاذبه هایی ست که ۲۵ برابر کوچک شده و با ماکت های مقاوم ساخته شده اند.

پارک مینیاتورک استانبول

معرفی پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک یکی از جذاب ترین جاذبه های استانبول است، تصور کنید همه جاذبه های نمادین ترکیه در یک جا جمع شوند مینیاتورک پارکی است که همه این جاذبه ها را مثل یک اثر هنری به نمایش گذاشته و می توانید آن ها را از نزدیک و با کوچک ترین جزئیات تماشا کنید. شاید در برنامه سفر به استانبول اصلا بازدید از این پارک جزو برنامه هایتان نباشد اما پیشنهاد می کنیم که به این پارک بروید و لحظاتی حیرت آور را بگذرانید.

با سفر به کشور ترکیه احتمالا دلتان می خواهد هر چه سریع تر به تماشای ایاصوفیه یا مسجد آبی بروید چون این ها از معروف ترین جاذبه های استانبول اند و اسم آن ها را بارها شنیده اید اما در پارک مینیاتورک استانبول هم به اندازه تماشای تنگه بسفر و معماری مساجد هیجان زده خواهید شد و با ورود به این پارک با دیدن این همه جاذبه در کنار هم غرق در شگفتی می شوید.

مطمئنا بازدید از همه ی جاذبه های تاریخی و ویرانه های باستانی ترکیه چندین ماه طول می کشد اما این پارک فرصتی ناب را به وجود آورده تا در عرض چند ساعت تعداد زیادی از این جاذبه ها را ببینید البته تعدادی از آثار امپراتوری عثمانی که در پارک به نمایش در آمده امروز در کشور یونان قرار  دارند و از آثار تاریخی ترکیه نیستند.

مساحت پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک در سال ۲۰۰۳ با ۶۰ هزار متر مربع مساحت افتتاح شد و در آن قسمت هایی برای ماکت ها، فضای سبز، فضای سرپوشیده، استخر و پارکینگ در نظر گرفته شد. فرقی نمی کند که به تنهایی به این پارک بروید و یا به طور خانوادگی، مطمئنا بعد از بازدید از این پارک تحت تاثیر فضای شگفت انگیز آن قرار می گیرید، از مسیرهای سرسبز می گذرید و در مقابل خود جاذبه ای شگفت انگیز را می بینید که با ریزترین جزئیات طراحی شده است. این پارک امروز به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شده و مسافران زیادی در سفر به این شهر از آن دیدن می کنند.

پارک مینیاتورک استانبول

جاذبه های پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک استانبول که به اولین پارک مینیاتوری دنیا معروف است حدود ۱۲۲ اثر تاریخی را در خود جای داده است؛ جاذبه هایی مثل برج گالاتا، ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد که شکل و شمایل خاصی به پارک داده اند. ۵۸ تا از این آثار برای استانبول، ۵۲ تا برای آناتولی و ۱۲ تا برای قلمروی عثمانی هستند که امروز در خارج از ترکیه قرر دارند. حتی در جای جای پارک فضاهای خالی زیادی در نظر گرفته شده تا در آینده جاذبه های بیشتری در آنجا قرار بگیرد. ماکت های ساخته شده از جنس فایبر گلاس مقاوم ساخته شده اند تا بتوانند در برابر عوامل محیطی مثل باد، باران، برف و آفتاب مقاوم باشند.

شاید اسم تعدادی از جاذبه های استانبول را زیاد شنیده اید و دوست دارید که معماری و نمای بیرونی آن ها را از نزدیک تماشا کنید در این صورت پارک مینیاتورک شما را به این آرزو می رساند. در این پارک به غیر از تماشای آثار تاریخی، تفریحات دیگری هم دارید، اینجا به عنوان یک جاذبه گردشگری معروف امکانات رفاهی و تفریحی زیادی دارد که حتما گردشی دلپذیر را برایتان به ارمغان می آورند.

در گوشه ای از پاک یک آمفی تئاتر سرپوشیده با ظرفیت ۴۰۰ نفر هست که مخصوص نمایش آثار فرهنگی ست. نظرتان با قایق سواری، زمین شطرنج، شهربازی مینی لند چیست؟ در قسمتی از پارک مغازه های صنایع دستی زیادی هست که حتی اگر قصد خرید هم ندارید تماشای آن ها مطمئنا جذاب است. اگر احساس گرسنگی کردید در پارک رستوران هایی هست که غذاهای خوشمزه و ترکی سرو می کنند.

پارک مینیاتورک استانبول

دسترسی به پارک مینیاتورک استانبول

پارک مینیاتورک در منطقه سوتلوجه، در شمال شرقی شاخ طلایی قرار دارد و می توانید به راحتی خودتان را به آنجا برسانید، کافیست در میدان تکسیم سوار اتوبوس های عمومی شوید. این پارک هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر باز است و برای ورود به آن باید ۱۰ لیر پرداخت کنید.

پیشنهاد می کنیم حتما به این پارک بروید چون تماشای مجموعه ای از آثار تاریخی جذاب استانبول در کنار هم مطمئنا تجربه ای فراموش نشدنی را برایتان رقم می زند. بر روی بلیط هایی که برای ورود به پارک تهیه می کنید اطلاعاتی کلی درباره ی مینیاتورهای پارک وجود دارد حتی می توانید این بلیط ها را در دستگاه هایی که در سراسر پارک پراکنده اند قرار دهید تا اطلاعات جزئی تری درباره این مینیاتورها پیدا کنید.

پارک مینیاتورک استانبول
کلمه‌های کلیدی: