در سفر به ایتالیا از باغ های بوبولی در فلورانس دیدن کنید

فلورانس، یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم‌اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است. فلورانس در حدود 382 هزار نفر جمعیت دارد و پرجمعیت‌ترین شهر توسکانی به‌شمار می‌آید. شهر فلورانس با حومه، بیش از یک میلیون و 520 هزار نفر جمعیت دارد. فلورانس از کانون‌های مالی و بازرگانی اروپای سده‌های میانه و از ثروتمندترین شهرهای دوران خود بود. فلورانس را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به‌شمار آورده و به آن لقب «آتن سده‌های میانه» داده‌اند.

باغ های بوبولی در فلورانس

باغ های بوبولی در فلورانس لقب بهشت را گرفته اند و با توجه به مجسمه ها و غارهای مصنوعی و همینطور فواره های بزرگی که در آن وجود دارد سبب شده تا در بین گردشگرانی که به سمت این کشور سفر می کنند از آن هم دیدن نمایند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره باغ های بوبولی در فلورانس خدمتتان اطلاعات لازم را بدهیم.

باغ های بوبولی در فلورانس

همانطور که گفتیم باغ های بوبولی در فلورانس معروف به بهشت سرسبز هستند و یکی از معروف ترین پارک های شهر فلورانس به شمار می رود. این باغ در پشت کاخ پیتی (Pitti Palace) واقع شده است و برای مدت زمان ۴ قرن محل سکونت خاندان توسکانی محسوب می شده. پادشاهان کشور ایتالیا برای مدت نسبتا کوتاهی از آن به عنوان باغ خصوصی خودشان استفاده بهره می بردند. به غیر از این که باغ بوبولی محل اقامت خاندان توسکانی بوده و از این حیث بسیار حائز اهمیت است، معماری محسور کننده ای هم دارا می باشد و جزء یکی از بهترین نمونه باغ های ایتالیایی به شمار می رود و باغ های اروپایی بسیاری هستند که از آن برای ساخت الهام گرفته که یکی از این موارد به طور مثال باغ های کاخ ورسای می باشد. باغ بوبولی، مانند موزه‌ ای از سرباز می باشد که مجسمه‌ های جالبی از سبک ‌ها و دوره‌ های مختلف (باستان تا رنسانس) در آن وجود دارند که در سراسر فضای وسیع آن پراکنده شده‌ اند و معماری آن را افرادی همچون «برناردو بوان تالنتی» و «بارتولومئو آماناتی» (Bartolomeo Ammannati) برعهده داشته ‌اند.

باغ های بوبولی در فلورانس

باغ های بوبولی در فلورانس با این همه زیبایی و جذابیت هایی که دارد در واقع حیاط کاخ پیتی به حساب می آید. خاندان پیتی که تاجرانی ثروتمند بودند ابتدا در این کاخ سکونت داشتند و در سال ۱۵۵۰ خاندان مدیچی این کاخ را خریدند و بخش های مختلفی را به آن اضافه کردند. به مرور زمان به اندازه ای گسترش این محدوده به اندازه بالا رفت که اکنون از آن به عنوان باغ هایی برای جذب گردشگر به شمار می رود و این پیشرفت تا جایی پیش رفت که توانستند این کاخ را به قلعه‌ی بِلوِدر (Belvedere Fortress)متصل کنند. از سال ۱۷۶۶ به بعد این باغ به روی عموم بازدیدکنندگان باز شد تا مردم هم بتوانند به جاذبه‌های زیبای آن دسترسی داشته باشند. در باغ های بوبولی در فلورانس فواره ‌ها و غارهای بزرگی وجود دارد که از میان آنها می توان به غار مصنوعی بوان تالنتی(Buontalenti Grotto)  اشاره کرد که سازنده ی آن هنرمند، معمار و مجسمه‌ ساز ایتالیایی یعنی «برناردو بوان تالنتی» بوده که در بین سال ‌های ۱۵۳۶ تا ۱۶۰۸ آن را ساخته است.

باغ های بوبولی در فلورانس

مساحت باغ های بوبولی در فلورانس به ۴۵۰۰۰ کیلومترمربع می رسد و سالانه نزدیک به ۱ میلیون نفر بازدیدکننده دارد و همین موضوع سبب شده که این باغ به یکی از بزرگترین، زیباترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در فلورانس تبدیل شده است. برای اینکه بخواهید باغ های بوبولی در فلورانس را مشاهده کنید ۲ مسیر وجود دارد. مسیر اول آن مستقیم است و در راه می ‌توانید از فواره‌ ی نیمفیوم، تئاتر، فواره‌ ی نپتون و مجسمه ‌ی الهه‌ی فورتونا دیدن کنید. اما اگر می‌خواهید با غارهای آن روبه‌رو شوید، مسیر زیگزاگ دوم گزینه‌ ی بهتری برایتان خواهد بود. همین جاذبه ‌های منحصر به فرد باعث شده تا نام باغ‌ های بوبولی را نیز در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت برسانند. علاوه بر آن، این باغ را چندین بار در طول تاریخ گسترش داده‌اند و یک ایوان زیبا هم به آن اضافه کرده ‌اند که با کمک آن می‌توانید به چشم‌انداز بی‌نظیر شهر فلورانس دسترسی داشته باشید.

باغ های بوبولی در فلورانس

برای ورود به این باغ ۴ در ورودی وجود دارد که اگر از سمت کاخ پیتی به این قسمت بیایید، بعد از عبور از حیاط کاخ راه پله‌هایی را خواهید دید که شما را به سمت فواره های کنگر فرنگی می رسانند. البته توجه داشته باشید که نام اصلی این فواره سوسن است اما مردم محلی نام مستعاری را برای آن انتخاب کرده اند. علت نام گذاری این فواره آن بود که از نظر طراحی این فواره بیشتر شبیه به گل کنگر است تا این که شبیه به گل سوسن باشد. اگر در مسیر همین فواره حرکت کنید به یک آمفی تئاتر خواهید رسید که با مجسمه های اسطوره های رومی و یک ابلیسک مصری نیز محاصره شده است و جالب است بدانید که آن را در سال ۱۷۸۹ از شهر اقصر در مصر به این مکان آورده اند. اگر مسیرتان را ادامه دهید و از تپه ای بالا بروید با «فواره‌ی نپتون» رو به ‌رو خواهید شد که به خاطر نیزه ‌ی سه شاخه ‌ای که در دست مجسمه قرار دارد، به آن لقب فواره ‌ی چنگال (The Fork) داده اند.

باغ های بوبولی در فلورانس

غارهای مصنوعی یکی دیگر از جاذبه‌های معروف باغ های بوبولی در فلورانس است که نام آن ها «بوان تالنتی» است و به ۳ قسمت تقسیم می ‎شوند. قبلاً یک نقاشی دیواری در بخش اول آن قرار داشت که توهم یک غار واقعی را به بازدیدکنندگان القا می‌کرد و امروزه در «گالری آکادمیا» از آن نگهداری می‌شود. مجسمه‌ ی معروف پاریس و هلن، اثر وینچنزو روسی در بخش دوم آن قرار گرفته و قسمت سوم نیز مجسمه‌ی ونوس را شامل می ‌شود که در حال حمام کردن است.

باغ های بوبولی در فلورانس

از میان راه های فرعی که شما را از راه اصلی باغ می نماید، راه دیگری وجود دارد که نام آن ویوتولونه است و شهرت بیشتری دارد دلیلش هم وجود درختانی است که در دو طرف این باغ قرار دارند. به غیر از تاق ها و گذرگاه های سرسبزی که در این منطقه وجود دارد، مناظر ویژه ای هم در این مسیر می توان پیدا کرد که شاید فقط آن را در رمان ها و داستان های اسرارآمیز تصور کرده باشید.

 

کلمه‌های کلیدی: