حتما به بازارهای شبانه بانکوک بروید

بانکوک پایتخت کشور تایلند است.بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است. این شهر یکی از شهرهای توریستی جهان می باشد. حتی با  سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان‌های تاریخی و … نتوانسته بانکوک را از شهرهای مورد علاقه توریستها جدا کند.

مهم نیست که دقیقا کدام قسمت شهر باشید همان طور که در طول خیابان ها قدم می زنید احساس می کنید که این مناظر را از قبل دیده اید. خیابان گردی در بازارهای شبانه بانکوک می توانید انواع اقسام لوازم مانند چرخ دنده کهنه و رنگ و رو رفته تا لباس های ارزان را پیدا کنید. در واقع می توان گفت که بانکوک دارای برترین بازارهای خیابانی در جنوب شرقی آسیا است. 

ریورفرانت آسیایی | Asiatique The Riverfront

بازارهای تایلند پر است از اجناس تقلبی که مارک برندهای مشهور جهان روی آن ها زده شده است و آن ها هرچی جز اصل هستند. اما در بازار ریورفرانت از این خبرها نیست. آن ها لباس هایی متفاوت با دوخت و برش تمیز را می فروشند و بیشتر شبیه به یک مرکز خرید فضای باز است تا بازاری محلی و خرید در آن تجربه بسیار دلپذیری خواهد بود. البته دسترسی به آن کمی دشوار است. اول باید سوار خط silom از BTS شوید و در ایستگاه Saphan Taksin پیاده شوید. از خروجی دوم خارج شوید و از آن جا سوار قایق شاتل به سمت بازار شوید.

بازارهای شبانه بانکوک

بازار شبانه لیاب دوان | Liab Duan Night Market

در واقع اگر بخواهیم این مورد از بازارهای شبانه بانکوک را توصیف کنیم این کلمه بهترین انتخاب است. بسیاری از بازارهای بانکوک بین گردشگران شناخته شده اند و با توجه به این که هر سال میلیون ها توریست به تایلند سفر می کنند حسابی شلوغ شده اند و به نسبت قیمت اجناس آن ها نیز افزایش یافته است به هر دلیلی به نظر می رسد که لیاب دوان کمتر شناخته شده است. بازار هر روز فعال است و  اگر تنها یک روز در بانکوک هستید لازم نیست برای از دست دادن یک تجربه فوق العاده از بهترین بازارهای شبانه بانکوک نگران باشید. با وجود این که لیاب دوان کمی خارج از شهر است می توانید فروشگاه های مواد غذایی را پیدا کنید که غذاهای ارزان و کروکثیف می فروشند.

بازار ریلی رود فای | Rod Fai Train Market

پیشنهاد ما این است که قبل از بازدید این مورد از بازارهای شبانه بانکوک دوربین خود را به شارژ بزنید و آماده گرفتن عکس های فوق العاده زیبا شود. شهرت اصلی بازار رود فای به خاطر آنتیک بودن آن است و تمام آن پر است از ماشین های قدیمی، نور ها و دیگر اشیایی که سال ها قبل تولید شده اند آن قدر قدیمی که احتمالا بیشتر شما در زمان تولید آن ها به دنیا نیامده بودید. بازار به سه بخش اصلی تقسیم می شود که عبارتند از: بخش لوازم خانگی، بخش عتیقه ها و ویلست شاپینگ. نزدیک ترین ایستگاه BTS Skytrain به بازار On Nut است. از آن ها باید تاکسی بگیرید که حدود ۱۰ دقیقه زمان می برد و بین ۸۰ تا ۱۰۰ بات تایلند هزینه دارد.

بازار شبانه جی جی گرین | JJ GREEN NIGHT MARKET

پس از پیاده شدن در ایستگاه موچیت ترن هوایی (BTS Skytrain) کافی است ۵ دقیقه پیاده روی کنید تا به این مورد از بازارهای شبانه بانکوک برسید. به خاطر وسعت بازار می توان آن را در لیست محبوب ها قرار داد چرا که برخلاف سایر بازارهای بانکوک در جی جی گرین می توانید بدون این که چندین ساعت زمان صرف کنید تمام بازار را ببینید در واقع از ویژگی های آن کوچک بودن، خلوت بودن و داشتن تنوع بالای محصولات برای خرید سوغاتی است.

بازارهای شبانه بانکوک

یکشنبه بازار چاتوچاک | Chatuchak Weekend Market

یکشنبه بازار چاتوچاک را می توان یکی از شگفت انگیزترین بازارهای سراسر آسیا و شهر بانکوک دانست. به خاطر داشتن وسعت زیاد و گستردگی اجناس تبدیل به یکی از بهترین بازارها شده است. در یکشنبه بازار چاتوچاک می توانید انواع غذاهای خیابانی و دسرهایی را پیدا کنید که به ندرت در تایلند یافت می شوند. برای دسترسی به آن باید در ایستگاه موچیت BTS Skytrain پیاده شوید و همان جا علائمی که راه را نشان می دهند مشاهده خواهید کرد، البته راه دیگر این است که انبوه گردشگران با کوله پشتی هایی بسیار بزرگ را دنبال کنید تا به مقصد برسید.

بازارهای شبانه بانکوک

بازار گل | Pak Khlong

احتمالا خریدن گل در لیست اقلامی که می خواهید در سفر به بانکوک تهیه کنید جایی ندارد اما بازدید از پاک خلانگ یا بازار گل یکی از بایدهای سفر است و حتما قبل از ترک تایلند باید از آن دیدن کنید. تضمین می کنیم که هرگز این همه گل را در یک جا ندیده اید مگر این که خودتان گلخانه بزرگی داشته باشید. این بازار ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته باز است. آسان ترین راه برای دسترسی به آن پیاده شدن در ایستگاه Saphan Taksin با BTS  و گرفتن تاکسی به سمت این مورد از بهترین بازارهای شبانه بانکوک است.

بازارهای شبانه بانکوک

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: