جاذبه های گردشگری وارنا

وارنا، مرکز استان وارنا در کشور بلغارستان است. این شهر سومین شهر بزرگ بلغارستان پس از صوفیا و پلوودیو است که نقش مهمترین بندر این کشور را نیز دارد. این بندر زیبا که در بخش شرقی بلغارستان قرار گرفته، در کرانه دریای سیاه و در نزدیکی دریاچه وارنا واقع شده است.

قدمت این شهر تاریخی به 7 قرن پیش از میلادی مسیح برمی‌گردد. نام قدیم آن در طی سال‌های 1949 تا 1956 استالین بوده و اودسوس اولین شهری بود که در این منطقه ساخته شد و متعلق به یونان باستان بود. در قرن 6 میلادی برای اولین بار این منطقه با نام وارنا شناخته شد. این نام نیز از دریاچه‌ای به همین نام که در نزدیکی آن وجود دارد گرفته شده است. 

در این گزارش قصد داریم تا شما را با معروف ترین جاذبه های گردشگری وارنا آشنا سازیم. با ایلیاگشت همراه باشید.

سواحل ماسه طلایی وارنا

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست . عمده سواحل تفریحی کشور بلغارستان در اطراف شهر وارنا واقع شده اند. وارنا دارای آب و هوای گرم و ملایمی است و یکی از بهترین مکان های دنیا برای یک سفر تابستانی فراموش نشدنی است. مشهورترین ساحل شهر توریستی وارنا ، ماسه های طلایی (Golden Sands) می باشد. شهرت این سواحل به دلیل ماسه های کوارتز طلایی کمیاب، درختان کهنسال، باغ های زیبا و بازارهای روباز متنوع می باشد. سواحل ماسه ای به دلیل آب و هوای خوب، چشم انداز زیبا و قیمت های مناسب مشهورترین و پر طرفدارترین منطقه توریستی وارنا می باشد که هر ساله گردشگران زیادی از روسیه، اروپا و خلیج فارس را به خود جذب میکند.

جاذبه های گردشگری وارنا

حمام های رومی وارنا

یکی دیگر از جاذبه های این شهر زیبای بلغارستان ، حمام های رومی وارنا میباشد که مربوط به قرن دوم میلادی است. حمام های رومی وارنا ، اودسوس خوانده می شوند و تاریخ ساخت آن ها به دوران امپراتوری روم برمی گردد. این حمام ها نشاندهنده ی وجود ثروت و قدرت در وارنا در زمان های گذشته بوده است.

جاذبه های گردشگری وارنا

پارک دلفین ها وارنا

در شهر زیبا و تاریخی وارنا ، کشور بلغارستان ، یک پارک وجود دارد که بسیار شهرت پیدا کرده و یکی از جاذبه های گردشگری وارنا به شمار می رود . در این پارک ، دلفین های بسیاری با اجرای نمایش های مختلف و جالب ، میزبان مهمانان خود هستند . این مکان در سال ۱۹۸۴ افتتاح شد و به سرعت به نمادی برای وارنا و نقطه عطفی برای گردشگران تبدیل شد. طراحی این ساختمان توسط یک تیم معماری با رهبری معمار معروف سیمون سارالیو Simeon Saraliev در طول سال های ۱۹۴۸-۲۰۰۸ صورت گرفت.

جاذبه های گردشگری وارنا

شهر تاریخی نسبار بلغارستان

یکی از تاریخی‌ترین شهرهای بلغارستان و یکی از پرطرفدارترین اقامتگاه‌های این کشور ، شهر تاریخی نسبار نام دارد که در قرن ششم پیش از میلاد توسط تراکیان‌ها بنا نهاده شد و به یکی از مستعمرات یونانی‌ها و یکی از مراکز تجاری مهم آن زمان تبدیل شد. شهر تاریخی نسبار در بلغارستان در سواحل دریای سیاه در استان بورگاس واقع شده و با موزه ها ، ساختمان هایی با معماری قدیمی و کلیساهای باقی مانده از زمان حکومت بیزانس ، بلغاری و عثمانی یکی از برترین جاذبه های گردشگری بلغارستان می باشد.

جاذبه های گردشگری وارنا

آکواریوم وارنا بلغارستان

آکواریوم از جمله جاذبه هایی است که در سال های اخیر بیشتر شهرهای توریستی برای جذب بیشتر گردشگر ایجاد نموده اند و با نمایش گونه های مختلف آبزی مکانی مناسب برای سرگرمی خانوادگی فراهم کرده اند. آکواریوم وارنا در سال 1932 به عنوان اولین مرکز بیولوژیکی دریایی در بلغارستان افتتاح شد، در این آکواریوم طیف گسترده ای از گونه های جانوری از قبیل حلزون های اسکالوپ، خرچنگ ها، مهره داران و نرمتنانی که ساکن دریای سیاه هستند به نمایش در آمده است، همچنین در این آکواریوم انواع گونه های جانوری آب شیرین هم زندگی می کنند.

جاذبه های گردشگری وارنا

جنگل سنگی وارنا

یکی از جاذبه های مشهور در استان وارنای بلغارستان ، جنگل سنگی نام دارد. جنگل سنگی در مرزهای شمال غربی استان وارنا در بلغارستان قرار دارد. فاصله این جاذبه توریستی با شهر وارنا، حدود 18 کیلومتر است. جنگل سنگی بلغارستان از تپه های شنی و صخره های سنگی تشکیل شده و در منطقه ای به مساحت 13 کیلومتر مربع قرار دارد. این منطقه اگر چه به دلیل آب و هوای خاص خود، ساکنان زیادی ندارد، اما زیستگاه برخی گونه های نادر گیاهی از جمله کاکتوس است که در مناطق دیگر قاره اروپا به چشم نمی خورند.

جاذبه های گردشگری وارنا

بهترین زمانن سفر به بلغارستان فصل بهار می بشاد . آژآنس ایلیاگشت با دارا بودن تورهای وارنا امکاناتی را برای سفر به این شهر زیبا برای گردش دوستان عزیز فراهم آورده است.

منبع : ایلیاگشت

 

 

 

کلمه‌های کلیدی: