پارک آکوا پلیس وارنا

در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را با پارک آکوا پلیس وارنا (Aquapolis) آشنا سازیم، پس با ما همراه باشید. حالا که فصل تابستان است و سفر به وارنا یکی از بهترین و پر طرفدارترین مقصدهای مسافرتی است، می خواهیم تا به شما یکی از بهترین جاهایی که برای تفریح در وارنا می توانید به آن بروید، پارک آبی آکوا پلیس وارنا را معرفی کنیم. این پارک آبی زیبا در یکی از بهترین مناطق وارنا قرار گرفته است و به همین دلیل هم دسترسی خوبی به دیگر جاذبه ها و مراکز تفریحی دارد.

آکوا پلیس وارنا

اطلاعات کلی درباره ی پارک آبی آکوا پلیس وارنا

پارک آکوا پلیس وارنا یکی از جاذبه های تفریحی جالب و بسیار مهیج در این شهر ساحلی است. نکته ی مثبتی که باعث جذابیت بیشتر این مجموعه ی تفریحی می شود این است که این پارک در کنار گلدن سندز قرار گرفته است و این خود یکی از عوامل جذابیت این مجموعه ی آبی است. آکوا پلیس از بعدهای مختلفی معروف و پر مخاطب است. می توانیم بگوییم که این مجموعه اولین پارک آبی به این وسعت و بزرگی در بلغارستان است و یا حتی این که در قسمت اروپای شرقی این پارک به عنوان زیباترین مجموعه ی تفریحی آبی شناخته می شود.

به هر حال این پارک با تمام جذابیت هایی که دارد و ما حتما در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت، در قسمت شمال غربی ساحل معروف وارنا یعنی گلدن سندز قرار گرفته است و در مسیر ساحل آلبنا نیز قرار گرفته است. برای رفتن به این پارک آبی باید به جاده ی اصلی به سمت ریوریا بروید. پارک آبی آکوا پلیس وارنا در قطعه ی زمین ۴۰ هزار متر مربعی ساخته شده است و به همین خاطر می توانیم بگوییم که این پارک آبی واقعا بزرگ است.

آکوا پلیس وارنا

ظرفیت پارک آکوا پلیس وارنا

درباره ی پارک آبی باید این نکته را بدانید که ظرفیت این پارک روزانه در حدود ۳ هزار نفر است. البته یکی از فرق های این پارک آبی با دیگر پارک ها در این است که این ۳ هزار نفری که به شما گفتیم می توانند تا در یک زمان و با هم در پارک آبی آکوا پلیس وارنا حضور داشته باشند و به تفریح در آن بپردازند. در آکوا پلیس انواع و اقسام وسایل تفریحی و بازی های آبی که کاملا با استاندارهای بین المللی ساخته شده باشند، قرار داده شده است.

آکوا پلیس وارنا

امکانات پارک آکوا پلیس وارنا

انواع سرسره های آبی، آبشارهای مصنوعی، چشمه های مصنوعی، ساختمان های مخروبه که به سبک ساختمان های قدیمی و مخروبه بلغارستان ساخته شده اند، قلعه های تاریخی مصنوعی، انواع استخرها با عمق های مختلف، جکوزی و سونا از جمله ی امکانات تفریحی این مجموعه تفریحی آبی است. البته تنها فعالیت های تفریحی که در این پارک برای مراجعین تعریف شده، این ها نیستند.

آکوا پلیس وارنا

همچنین در پارک آبی آکوا پلیس وارنا یک سالن تئاتر، یک بوفه ی خوراکی، خوشمزه فروشی به نام آلکازار که خوراکی های خاص و خوشمزه ای دارد، دریاچه ی مصنوعی، آبشار، کافه، رستوران و امکانات دیگر نیز برای رفاه حال مراجعین موجود است. اگر به این پارک آبی رفتید به یاد داشته باشید که اگر خواستید کاری به جز تفریح و شنا در این مجموعه انجام دهید و خواستید تا از دیگر امکانات و برنامه های آکوا پلیس وارنا استفاده نمایید به سمت صخره ها بروید زیرا بیشتر جاذبه ها در کنار آن قرار گرفته اند.

مراجعین این پارک آبی می توانند تا از تپه های مصنوعی مخصوص صخره نوری که در این مجموعه ایجاد شده اند و در ۷ ورودی مختلف این پارک قرار گرفته اند مراجعه کرده و به فعالیت مورد نظر خود بپردازند. در این پارک آبی، مراجعین می توانند تا به باشگاه آدرنالین این مجموعه مراجعه کنند و از فعالیت های ورزشی و هیجان انگیز آن ها استفاده نمایند. این باشگاه منحصر به فرد و خاص هر روزه از ساعت ۴ عصر تا ۸ شب یعنی حتی پس از تعطیلی پارک، باز است.

پارک آکوا پلیس وارنا

چند نکته مهم درباره پارک آکوا پلیس وارنا

  • پارک آبی آکوا پلیس وارنا هر روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶٫۳۰ بعد از ظهر باز است.
  • این پارک را یک شرکت طراحی و ساخت و ساز اسپانیایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند به نام اکشن پارک مولتی فرم گروپو (Action Park Multiforma Grupo SL) ساخته شده است. در واقع این شرکت از شروع اجرای طرح پیش نویس ساخت آکوا پلیس تا تامین تجهیزات این پارک را بر عهده داشته است.
  • منظره ی جنگل و ساحل کاملا از پارک قابل دیدن است.
  • پارکینگ آکوآ پلیس دارای ظرفیت پارک ۱۰ اتوبوس و ۱۰۰ خودرو را دارد.
  • پارک آبی آکوا پلیس وارنا در منطقه ی جنگلی این شهر و همانطور که گفتیم در همسایگی گلدن سندز قرار گرفته است.

منبع aquapolis.net

کلمه‌های کلیدی: