فرودگاه والنسیا اسپانیا

فرودگاه والنسیا اسپانیا (Valencia Airport)یکی از فرودگاههای بزرگ و معروف اسپانیا می باشد که مورد بررسی قرار میگرد. والنسیا شهری زیبا در کشور اسپانیا است و پیوسته تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. می‌توان گفت دلیل جذب گردشگران وجود جشنواره‌های متنوع مانند جشنواره‌ی گوجه‌فرنگی است که در آخرین چهارشنبه هر سال برگزار می‌شود. علاوه بر مواردی که گفته شد، تقریباٌ نام والنسیا به دلیل تیم فوتبالی که دارد در تمام جهان آشنا است.

در این مطلب یک مرور کلی به تمام امکانات، پروازها، خدمات و اطلاعات تماس در فرودگاه والنسیا اسپانیا می پردازیم. جزئیاتی همانند آدرس ها، لینک های اطلاعات پروازی، لیست شرکت های کرایه ماشین، قوانین بلند مدت یا کوتاه مدت پارکینگ فرودگاه، امکانات غذایی و رستوران ها، اطلاعات توریستی، باربری و اداری را در این مطلب شاهد خواهید بود. در مجله سعی شده است که اطلاعاتی راجع به تمام فرودگاه های سراسر دنیا به شما داده شود تا اگر در حین سفر، به فرودگاهی وارد شدید، بتوانید اطلاعات مفید و کاربردی راجع به آن را مطالعه کنید.

اطلاعات کامل درباره فرودگاه والنسیا اسپانیا

فرودگاه والنسیا اسپانیا به نام دیگری نیز مشهور است. به آن فرودگاه مانیسس Manises Airport نیز گفته می شود. این فرودگاه پروازهای بین المللی و داخلی به سمت استان والنسیا را اداره کرده و دومین فرودگاه بعد از فرودگاه آلیکانتهAlicante Airport در این نواحی است. این مکان در ۸ کیلومتری غرب شهر والنسیا واقع شده و دهمین فرودگاه شلوغ اسپانیا محسوب می شود.

بیشترین پروازهای انجام شده از این فرودگاه به شهرهای مادرید Madrid، پالما د مایورکا Palma de Mallorca، بارسلونا Barcelona و سویلا Sevilla در خود کشور اسپانیا و پروازهای بین المللی به شهرهای پاریس Paris، لندن London، رم Rome و آمستردام Amsterdam می باشد.

در طول سال های گذشته فرودگاه والنسیا اسپانیا در حال رشد و بازسازی بوده است. در سال ۲۰۱۵ بیشتر از ۵ میلیون مسافر از طریق این فرودگاه جا به جا شده اند. چرا که پروازهایایرالاین ایزی جت به این فرودگاه بیشتر شده و البته جاذبه ساحلی بلانکا در جنوب والنسیا قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۶ این فرودگاه حدود ۵ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۱۰۴ مسافر را جا به جا نموده و در سال های بعد از آن این تعداد بیشتر شده است.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

ترمینال های فرودگاه

فرودگاه والنسیا دارای ۲ ترمینال در یک ساختمان است. بخش ورودی در طبقه همکف، بخش خروجی در طبقه زیرزمین و امکانات در طبقه اول واقع شده اند. فرودگاه والنسیا اسپانیا همچنین دارای قسمت کوچکی به نام ترمینال شماره ۲ برای هواپیماهای کوچک است (هواپیماهایی با حداکثر ۱۰۰ صندلی). این قسمت در انتهای سمت راست ساختمان قرار دارد.

فرودگاه والنسیا به بیش از ۶۵ مقصد دنیا پرواز داشته و شما از این محل می توانید با ایرلاین های متفاوتی به هر نقطه که می خواهید پرواز داشته باشید. اگر می خواهید به اطلاعات پروازی فرودگاه والنسیا اسپانیا دسترسی داشته باشید کافیست که به لینک اطلاعات پروازی آن دسترسی داشته باشید.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

اگر به دنبال پروازهای ارزان از طریق فرودگاه هستید، در این فرودگاه گزینه های بسیاری دارید. ایرلاین هایی همانند رایان ایر Ryan Air، ایزی جت Easy Jet و وئلینگ Vueling جزو ایرلاین های ارزان در این فرودگاه هستند. اگر به دنبال پروازهای ارزان هستید،

چند نکته مهم درباره پرواز از فرودگاه والنسیا را رعایت کنید:

  • ترجیحا پرواز خود را برای  وسط هفته رزرو کنید.
  • مسیرهای طولانی می تواند بیشتر تخفیف داشته باشد.
  • از ایرلاین هایی که تخفیف بیشتری می دهند، بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید.
  • به دنبال پروازهای صبح خیلی زود یا خیلی دیر در شب باشید.
  • این فرودگاه در کل دارای ۳ ترمینال مسافربری است.

ترمینال شماره ۱ و ۲

هر دوی این ترمینال ها در کنار هم و با سقفی متصل طراحی شده اند. در نتیجه ساختمان آن ها شبیه به هم می باشد. هر دو ترمینال شماره ۱ و شماره ۲ پروازهای داخلی و بین المللی را برگزار می کنند. همچنین پروازهای شینگن و غیر شینگن نیز به فرودگاه والنسیا اسپانیا پرواز دارند.

ترمینال منطقه ای

ترمینال شماره ۳ است که تنها توسط پروازهای ایر نوسترام Air Nostrum استفاده می شود. این قسمت همچنین در ساختمان ترمینال اصلی قرار گرفته و به ترمینال شماره ۱ و شماره ۲ با یک راهروی داخلی متصل شده است.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

اطلاعات کلی فرودگاه والنسیا اسپانیا

نام فرودگاه Valencia Airport

نوع فرودگاه: همگانی

کد یاتا: VLC

کد ایکائو: LEVC

ارتفاع از سطح دریا:  ۷۳ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال

سایت: lovevalencia.com

آدرسCarretera del Aeropuerto, s/n, 46940 Manises, Valencia, Spain

تلفن+۳۴ ۹۱ ۳۲۱ ۱۰۰۰ / +۳۴ ۹۰ ۲۴۰ ۴۷۰۴

فرودگاه والنسیا اسپانیا

امکانات و تجهیزات فرودگاه والنسیا

خدمات متعددی را در این فرودگاه پیدا خواهید کرد. اگر به داروهای خاص احتیاج داشتید، به داروخانه بروید. در صورت نیاز می توانید از سرویس اجاره صندلی چرخدار و دیگر امکانات برای معلولان درخواست دهید. اداره اشیای گم شده در طبقه اول قرار دارد. باجه بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده، آژانس های جدید و منطقه استراحت در اختیارتان است.

قسمت تلفن های عمومی، تحویل یا بسته بندی چمدان، اتصال رایگان Wi-Fi، سالن های فرودگاه، غرفه های ایرلاین ها، میز اطلاعات، امکانات بانکی، اتاق های ملاقات، بخش چمدان های گمشده، ایستگاه کمک های اولیه، ایستگاه پلیس، باجه اطلاعات گردشگری والنسیا، اتاق والدین، انبار چمدان، دستگاه های خودپرداز، سرویس بهداشتی، تبدیل ارز، اتاق عبادت (کلیسای فرودگاه)، اتاق کنفرانس، دوش، امکانات ملاقات و … در ساختمان اصلی و در ترمینال های شماره ۱ و ۲ قرار دارند.

غذای فست فودی و برگر کینگ در رستوران های فرودگاه قابل سفارش خواهد بود. اگر به دنبال غذاهای محلی در فرودگاه هستید نیز به فروشگاه د لیزاران تاپاس چین the Lizarran tapas chain بروید. در هر طبقه از ساختمان فرودگاه که باشید می توانید از امکانات غذاخوری برخوردار شوید.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

دسترسی به فرودگاه والنسیا اسپانیا

1- مترو

دسترسی از مرکز شهر تا فرودگاه والنسیا بسیار راحت بوده و با روش های مختلفی می توانید به این محل بروید. خطوط مترو ۳ و ۵ والنسیا مستقیم و هر ۲۵ دقیقه از مرکز شهر شما را به فرودگاه می رسانند. یک بلیط تک سفره به فرودگاه، هزینه ۴٫۹۰ € داشته که به راحتی با آن می توانید از مرکز شهر به سمت فرودگاه والنسیا اسپانیا و پرواز خود بروید.

فرودگاه والنسیا اسپانیا

2- اتوبوس

همچنین شما می توانید با سیستم اتوبوسEMT  والنسیا وارد مرکز شهر شوید. خط اتوبوس شماره ۱۵۰ شما را در مدت ۴۰ دقیقه به از فرودگاه مرکز شهر می برد. این اتوبوس در ایستگاه های Mislata، Manises و Quart de Poblet نگه داشته و قیمت بلیط آن به طور منظم ۱٫۴۵ یورو است. برای کسانی که سنی بیش از ۶۵ سال دارند، این قیمت ۰٫۹۵ یورو و برای خانواده های بزرگ، ۱٫۱۵ یورو است. این اتوبوس هر ۲۵ دقیقه در روزهای هفته و هر ۲۰ دقیقه در روز شنبه ها به ایستگاه می رسد. (یکشنبه و تعطیلات این سرویس در دسترس نیست). بلیط ها را می توانید در خود اتوبوس خریداری کنید.

3- تاکسی

تاکسی ها نیز می توانند شما را از فرودگاه به مرکز شهر برسانند. قیمت آن ها بسته به مسافتی که طی می کنند متفاوت است اما میانگین قیمت تا مرکز شهر حدود ۲۰ یورو است. همچنین قیمت ۳٫۵ یورو به عنوان نرخ پایه تاکسی ها محاسبه می شود که باید پرداخت کنید.

منبع : flightradar24.com

کلمه‌های کلیدی: