شگفت انگیزترین هتل های زیر زمینی جهان

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان را امروز در ایلیاگشت بررسی می کنیم. با پیشرفت تکنولوژی و ورود هواپیماهای مدرن، امکان سفر به نقاط دوردست برای ما فراهم شده و مردم می توانند در عرض چند ساعت به هرکجای دنیا که می خواهند سفر کنند. بعد از خرید بلیط هواپیما، مهم ترین کاری که برای برنامه ریزی سفر باید انجام بدهیم رزرو هتل و اقامتگاه است.

در کشورهای مختلف دنیا هتل های زیادی ساخته شده اند که هرکدام با امکانات و تسهیلات ویژه سعی در جلب مشتریان و مسافران دارند. هتل های زیرزمینی هم از جمله این هتل های خاص و منحصربفرد هستند که اغلب داخل فضاهای غار مانند و زیر زمین ساخته می شوند. اگرچه این هتل ها در زیرزمین و در مکان هایی شبیه به غار قرار گرفته اند اما با امکانات و خدمات ویژه ای که ارائه می کنند نهایتِ آسایش و رفاه را برای میهمانان فراهم می کنند.

هتل غاری گراند کنیون-Grand Canyon Caverns

گراند کنیون نام دره ای شگفت انگیز در ایالت آریزونا آمریکا و آرزوی هر طبیعت گردی محسوب می شود. جالب است بدانید که یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیر زمینی جهان هم در این منطقه خاص و منحصربفرد قرار گرفته است. این هتل در واقع یک سوئیت است که داخل غاری شگفت انگیز قرار گرفته و عنوان بزرگ ترین، ژرف ترین و نمور و تاریک ترین اتاق هتل در دنیا را به خود اختصاص داده است.

سوئیت غاری گراند کنیون در عمق ۶۷ متری زمین و در غارهای تاریخی و باستانی قرار گرفته است. جالب است بدانید که در جریان بحران موشکی کوبا، جان اف کندی، رئیس جمهور وقت آمریکا غارهای ۶۵ میلیون ساله گرند کنیون را به پناهگاهی با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ نفر تبدیل کرد. این سوئیت زیرزمینی شامل چندین تختخواب، حمام و محوطه نشیمن است و یک شب اقامت در این هتل منحصربفرد حدود ۸۵۰ دلار برای دو نفر هزینه در بر خواهد داشت.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

غار کوکوپلی-Kokopellis Cave

اقامتگاه غاری کوکوپلی داخل صخره های مرتفع اوجو آلامو ساخته شده و مشرف به رودخانه و دره لا پلاتا است که ۹۱ متر پایین تر قرار گرفته است. غار کوکوپلی ۲۱ متر زیر سطح زمین قرار گرفته و ورودی آن هم در نمای روبروی صخره قرار گرفته است. این غار دست ساز ابتدا برای این ساخته شده تا دفتر کار صاحب زمین شناسش باشد، اما در نهایت تصمیم گرفته شد تا آن را به یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیرزمینی دنیا تبدیل کنند.

این اقامتگاه در نیومکزیکو و در مساحت ۱۵۷ متر مربع ساخته شده و شامل اتاق خواب مستر، بخش نشیمن، اتاق ناهارخوری، آشپزخانه مجهز و حمام است که داخل غاری زیبا قرار گرفته اند. هزینه یک شب اقامت در این هتل غاری حدود ۳۱۰ دلار برای دو نفر تمام می شود.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

متل زیرزمینی وایت کلیفس-White Cliffs Underground Motel

این متل مشهور در سال ۱۹۸۹ در کشور استرالیا افتتاح شده و گنجایش پذیرش ۱۰۰ نفر را دارد. متل زیرزمینی وایت کلیفس در داخل غاری دست ساز ساخته شده و مساحتی به اندازه یک زمین فوتبال را در بر می گیرد. یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیرزمینی دنیا درون اسمیت هیل (Smith Hill) ساخته شده است. البته در دهه ۱۹۸۰ این مکان قرار بود به منزلی مسکونی تبدیل شود، اما به دلیل محبوبیت بالایش در سال ۱۹۸۹ به یک متل و اقامتگاه تبدیل شد. متل وایت کلیفس دارای ۳۰ اتاق است که هرکدام گنجایش حدودا ۵ نفر را دارند.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل زیرزمینی لندن-London Underground Hotel

یکی دیگر از هتل های زیرزمینی منحصربفرد در دنیا در شهر لندن در کشور انگلیس قرار گرفته است. این هتل با ۱۶۶ اتاق در محل یک پارکینگ قدیمی، زیر هتل سنت گیلز و در خیابان گریت راسل قرار گرفته است. جالب است بدانید که این هتل خاص زیرزمینی برای مسافران با بودجه کم طراحی شده و اقامتی راحت، منحصربفرد و مقرون به صرفه را به مشتریانش ارائه می کند. هتل زیرزمینی لندن گنجایش پذیرش ۱۶۶ مسافر را دارد و به سبک کپسول های خواب ژاپنی طراحی شده است.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل له زوت روش-Les hautes roches

اقامت در غارهای انسان های نخستین تجربه ای منحصربفرد است که در سفر به فرانسه می توانید داشته باشید. اتاق های هتل له زوت روش داخل صخره های سنگی قرار گرفته و مشرف به رودخانه لوآر فرانسه هستند. جالب است بدانید که این غار ابتدا توسط راهبان استفاده می شد اما امروزه به یک اقامتگاه لوکس و مدرن تبدیل شده است.

با این حال همچنان سعی شده فضای غاری هتل حفظ بشود و به همین دلیل بسیاری از اثاثیه اتاق مثل میز و صندلی از سنگ های دیوار تراشیده شده است. این هتل با ۱۲ اتاق در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده است. اگر دوست دارید در سفر به فرانسه اقامتی رویایی و خاص را تجربه کنید می توانید در یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیرزمینی دنیا اقامت داشته باشید. البته اقامت در این هتل چندان هم ارزان نیست و برای یک اتاق دو تخته مبلغی حدودا ۶۰۰ دلار باید بپردازید.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل لا دیمورا دی متلو-La Dimora di Metello

هتل لوکس لا دیمورا دی متلو داخل غارهای ماترا در جنوب ایتالیا ساخته شده است. این غارهای باستانی سال ها محل زندگی و نیایش انسان ها بوده و اکنون به یک هتل شگفت انگیز تبدیل شده است. داخل صخره ها چهار سوئیت دلباز و بزرگ قرار گرفته که شامل یک محوطه نشیمن عمومی، تراس و حتی یک استخر است. اگر دوست دارید تجربه اقامت در یک غار واقعی با امکانات مدرن و مجهز را داشته باشید در سفر به ایتالیا در این هتل اقامت کنید.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل سالا سیلور ماین-Sala Silver Mine

یکی دیگر از هتل های زیر زمینی جهان که به شما معرفی می کنیم هتل سالا سیلور ماین است و در کشور سوئد قرار گرفته است. این هتل زیرزمینی شگفت انگیز در واقع داخل یک معدن نقره قدیمی واقع شده و به مدت ۸۰۰ سال از این معدن نقره استخراج می شده است. این معدن روزگاری یکی از بزرگ ترین ذخایر نقره جهان بود. اما امروزه به هتل تبدیل شده و از آن جا که در عمق ۱۵۲ متری از سطح زمین قرار گرفته لقب ژرف ترین هتل جهان را نیز به خود اختصاص داده است.

این هتل آنقدر عمیق است که در آن عمق هیچ گونه خفاش و موشی هم نمی تواند زندگی کند و محیط اطراف کاملا غرق در سکوت و آرامش است. اگر از اقامت در فضاهای تنگ و تاریک و عمق زمین لذت می برید و سکوت و آرامش سنگین این فضا برایتان جذاب است می توانید تجربه استثنایی اقامت در یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیرزمینی دنیا را در سفر به سوئد تجربه کنید.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل آیکونیک سانتورینی-Iconic Santorini Hotel

برای کسانی که اهل سفرهای لوکس و رویایی باشند سانتورینی نامی آشناست. دهکده ایمرویگلی (Imerovigli) در جزیره توریستی سانتورینی با خانه های سپید و سقف های فیروزه ای یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به ویژه برای ماه عسل است. هتل آیکونیک سانتورینی جدیدا افتتاح شده و یکی از هتل های زیر زمینی جهان است که در دل صخره های باشکوه این دهکده ساخته شده است.

سوئیت های این هتل داخل غارهای دست ساز کالدرا قرار گرفته اند و با الهام از سبک زندگی سنتی یونانی طراحی شده اند. در مجموع ۱۹ اقامتگاه غاری، اتاق و سوئیت در این هتل وجود دارد که اقامتی رویایی و به یادماندنی را برای میهمانان رقم می زنند. گرچه این هتل زیر زمین نیست و یک هتل غاری محسوب می شود، اما ترجیح دادیم که آن را هم جزء شگفت انگیزترین هتل های زیر زمینی جهان به شما معرفی کنیم.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان

هتل اینترکانتیننتال سونگ جیانگ | Songjiang InterContinental Hotel

این هتل در دامنه کوه تیانمنشان در منطقه سونگ جیاگ و شرق چین قرار گرفته است. این هتل اواخر سال ۲۰۱۸ افتتاح شد و خود را به عنوان اولین هتل های زیر زمینی جهان که کاملا مولفه های یک هتل مدرن را دارد مطرح کرد. شهر سونگ جیانگ در ۳۵ کیلومتری شانگهای قرار گرفته و محل ساخت یکی از شگفت انگیزترین هتل های زیر زمینی جهان است.

این هتل با طراحی مدرن و خلاقانه اش قرار است بازتابی از چشم اندازهای طبیعی و آبشارهای زیبای طبیعت اطراف باشد. این هتل ۵ ستاره و لوکس با ۳۸۳ اتاق داخل یک معدن روباز قدیمی ساخته شده است و شامل فضای سبز، اتاق های میهمان، تسهیلات جلسات با گنجایش ۱۰۰۰ نفر و مراکز بدنسازی و تفریحی متعدد است. شاید باورتان نشود اما دو طبقه از این هتل که شامل رستوران و سالن میهمان است دقیقا زیر آب قرار گرفته اند و رو به یک آکواریوم بزرگ هستند.

معروف ترین هتل های زیر زمینی جهان
کلمه‌های کلیدی: