دو موزه جنگی در آلمان

امروز کمی مقاله ایلیاگشت رنگ و بوی متفاوتی دارد. به سراغ جنگ و تسلیحات جنگی رفتیم در آلمان.  خوشبختانه دنیای موزه ها بسیار متنوع و گسترده بوده و مجموعه های جمع آوری شده در آن ها بسیاری از موارد مختلف را شامل می شوند. برخی از موزه ها بر اساس ارائه محتوا با بازدیدکنندگان تعامل داشته و برخی دیگر تلاش می کنند با ایجاد فضایی مشابه محل اصلی یا صنعتی آن، موارد مورد نظر خود را ارائه کنند. در این یادداشت، دو  موزه ی جالب توجه در آلمان را معرفی می کنیم که تجربه بازدیدی متفاوت برای شما رقم خواهد زد.

موزه Colliery Zollverein

فرهنگ عصر صنعتی در قلب آلمان غربی

این محل تنها یک موزه محسوب نمی شود؛ بلکه یک محوطه میراث جهانی یونسکو و مجموعه کامل آن به شمار می رود. این موزه در محل مربوط به تجارت ذغال سنگ تاسیس شده که در گذشته با هدف فرآوری ذغال سخت احداث شده بود. این مرکز در سال ۱۸۴۷ میلادی تاسیس و در سال ۱۹۹۳ تعطیل شده بود. سپس در سال ۲۰۰۱ این معدن ذغال سنگ و محوطه آن در فهرست یونسکو ثبت شده و در فاصله سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ یک موزه در این محل تاسیس شد. از جمله بخش های مختلف این موزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دو موزه جنگی در آلمان

مشاهده تاسیسات ذغال سنگ در قالب یک تور ویژه

بیش از هزار محصول مختلف با طراحی ویژه که از سراسر جهان گردآوری شده اند.

موزه محلی که در آن فرهنگ، طبیعت و تاریخ منطقه  Ruhr از فسیل ها تا احداث و استخراج معدن نمایش داده می شود.

انواع غذاهای آلمانی از جمله currywurst تا غذاهای مختلف جهان نمایش داده می شود.

شامل اتاق و سالن بازی، فضای صنعتی شکل برای همه مناسبت ها، سالن کنسرت فضای باز ، نمایش و کارگاه های آموزشی.

این میدان به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع بین اجاق ذغالی و لوله های بلند زنگ زده دودکش ها تاسیس شده است و در ماه دسامبر فعالیت می کند. این موزه با دارا بودن بیش از ۵ میلیون بازدیدکننده در سال، یکی از مهم ترین جاهایی است که باید با پای خود به آن رفته و با چشمان خود همه زیبایی های آن را ببینید. برای دیدن همه بخش های این مجموعه شما به چند روز زمان و چند سری بازدید نیاز دارید البته جای نگرانی نیست و شما می توانید از بسته های گردشگری مجموعه که شامل اقامت شبانه نیز می شود استفاده کنید.

دسته بندی: صنعت و معدن، هنر و طراحی، تاریخ

نام : Zeche Zollverein

آدرس: GelsenkirchenerStraße 181, 45309 Essen

ساعات کاری: برای اطلاعات دقیق در این رابطه به وب سایت این مجموعه به آدرس http://www.zollverein.de/besuch/oeffnungszeiten  مراجعه کنید

دو موزه جنگی در آلمان

موزه Der Regierungsbunker

بازماندگان جنگ می دانند که چرا به آن نیاز دارید

این سنگر در میانه جنگ سرد ساخته شده و هدف آن حفاظت از دولت آلمان غربی در برابر حملات اتمی بود. هیات دولت در پایتخت آلمان یعنی شهر بن و در نزدیکی این پناهگاه ساکن بوده و در زمان مقتضی باید به سرعت به آن منتقل می شدند. این پروژه کاملا مخفی بوده و تیمی از زیست شناسان با بهره گیری از دانش خود به گونه ای عمل کردند که پس از ساخت و نصب این پناهگاه در زیر تپه محل آن، گیاهان و پوشش گیاهی به سرعت جایگزین شده و آن را بپوشاند تا از طریق هوایی قابل شناسایی و مشاهده نباشد. این پنهان کاری همچنان تا امروز ادامه داشته و آدرس این پناهگاه، پلاک صفر از جاده ای است که حتی در حال حاضر با سیستم های ناوبری و تعیین موقعیت جهانی نیز نمی توان آن را پیدا کرد.

دو موزه جنگی در آلمان

دسته بندی: تاریخ

نام : Der Regierungsbunker یا پناهگاه دولتی

آدرس: Am Silberberg 0, 53474 Bad Neuenahr-Ahrweiler

ساعات کاری: چهارشنبه ها، روزهای تعطیل و آخر هفته ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر و طی ماه های مارس تا نوامبر

کلمه‌های کلیدی: