تور مالدیو

بررسی تور مالدیو

تور مالدیو ، برای گردشگران ماجراجو، فرصت تجربه ای بی نظیر فراهم می کند. “بهشت روی زمین” بهترین نقطه برای تجربه آرامش و تمدد اعصاب است. مجمع الجزایر رویایی مالدیو، شامل ۱۲ هزار جزیره بوده و تعدادی از این جزایر، کاملا بکر هستند و هیچ انسانی در آن ها سکونت ندارد.مالدیو دلایل بسیاری برای میزبانی از گردشگران میلیونی خود دارد.

مجمع الجزایر مالدیو در عین حفظ کردن طبیعت بی نظیر خود، کاملا مدرن بوده و امکانات منحصر به فردی به گردشگران ارائه می دهد. زندگی در جزایر محسور کننده مالدیو به حدی جذاب است که احتمالا هیچ وقت دوست ندارید به خانه خود تان برگردید. با ما باشید تا مالدیو رویایی را بهتر بشناسید.

تور مالدیو

مناظر منحصر به فرد مالدیو

ساحل درخشان جزیره وادهو

به ساحل وادهو بروید و به غروب خیره کننده خورشید نگاه کنید. منتظر اتفاقات عجیبی باشید که هرگز نظیر آن را در زندگی خود ندیده اید. با تابش مهتاب روی سطح آب های مجاور، فیتوپلانکتون های شب تاب ریز و کوچولو، شروع به بازتاب نور ماهتاب می کنند. تصور می کنید چه چیزی را خواهید دید؟ یک دریای ستاره باران! تمام سطح آب، پر از فیتوپلانکتون های شب تاب شده و انگار که ستاره ها از آسمان، به آب اقیانوس مهاجرت کرده اند.

جزیره باآتول

احتمالا وقتی به سمت جزیره باآتول رفته و آن را از دور ببینید، با جزایر غیر مسکونی، اشتباهش می گیرید. آب های اطراف جزیره چون کریستال ها شفاف هستند و به راحتی می توانید تمام ماهی های ریز درشت را اطراف سایه قایق در کف آب ببینید.

با این حال زمانی که وارد جزیره می شوید، خواهید دید که بهترین امکانات برای ساختن خاطراتی بی نظیر از سفر محبوب تان وجود دارد. در جزیره توریستی باآتول، بیشتر از ۱۰۰ واحد اقامتی فوق العاده با تجهیزات رفاهی و تفریحی عالی برای مسافران تور مالدیو، آماده است.

جزیره هووان فوشی

هووان فوشی، الماس درخشان مالدیو نامیده می شود. جزیره ای با شن های سفید که چون نگینی ارزشمند در آب های لاجوردی اطرافش می درخشد. واحد های اقامتی ساخته شده در این جزیره از هم فاصله داشته و علاوه بر پلاژ اختصاصی، استخر و جکوزی مجزا نیز برای تمام واحد ها تعبیه شده است.

تجربه اسپای واقعی، آن هم وقتی به ماهی های ریز و درشت و مرجان های رنگارنگ نگاه می کنید، لحظاتی بی نظیر را خلق می کند. جهانگردان بسیاری در تور مالدیو به هووان فوشی می روند. جایی که اولین سالن اسپای زیر آب ساخته شده و امکان تجربه لذت بخش ترین ماساژ عمر شان را به آن ها می دهد.

تور مالدیو

جزیره جیراوارو

جیراوارو یکی از جزایری است که تنها چند سال از مسکونی شدنش می گذرد. سال ۲۰۰۴ و بعد از ساخت “اقامتگاه چهار فصل” جیراوارو به یکی از محبوب ترین مقصد های مسافران تور مالدیو تبدیل شد.
به دلیل تازه بودن فضای مسکونی در جزیره، همچنان طبیعت بکر آن حفظ شده است. در جراوارو می توان قناری های سرخ آزاد، پوشش گیاهی عجیب و حتی خرچنگ های بزرگ را از نزدیک دید. غواصی در آب های اطراف، یکی از پر طرفدار ترین تفریحات جزیره بوده و شناگران بسیاری را به زیر آب دعوت می کند.

جزیره باتالا

برای رفتن به باتالا می توانید در هوای مطبوع، سوار قایق های تند رو شده و با حرکت در اقیانوس، قدرت و شوقی توامان را احساس کنید. علاوه بر قایق، امکان پرواز با هواپیماهای کوچک دریایی نیز برای تان فراهم است.

بعد از ورود به مالدیو، تنها با ۲۰ دقیقه پرواز در آسمان شفاف و درخشان، می توانید جزیره سبز و ساحل سفید باتالا را از نمای بالا ببینید. انتظار جزیره ای وسیع را نداشته باشید. باتالا جایی است که دور زدن در اطراف آن، تنها ۱۰ دقیق زمان می برد اما با دیدن پوشش گیاهی منحصر به فرد جزیره، متحیر می شوید.
نمی توان مناظر بکر و طبیعی مالدیو را به راحتی شمرد. برای کشف این دنیای نا شناخته، در اولین فرصت، تور مالدیو را رزرو کنید و جزایر محسور کننده آن را در آغوش بگیرید.

در مالدیو چه تفریحاتی وجود دارد؟

با شنیدن اسم مالدیو، آرامشی عجیب را احساس می کنیم و تنها تصور مان از تفریح در این کشور، استراحت در سواحل بکر و تماشای اقیانوس بی پایان است. در حالی که تفریحات هیجان انگیزی در انتظار گردشگران تور مالدیو است.

 • غواصی و قدم زدن زیر آب
 • قایق سواری با قایق های بادبانی
 • کایاک سواری
 • قایق سواری
 • کایت سواری روی آب
 • قایق شیشه ای
 • جت اسکی

بد نیست بدانید که موارد گفته شده، تنها بخشی از تفریحات مهیجی است که تور مالدیو را متفاوت می کند. در شهر های مختلف نیز، اماکنی برا شناخت بهتر این کشور به جهانگردان، ساخته شده و در حال فعالیت هستند. مالدیو در طبیعتش خلاصه نمی شود

تور مالدیو

مسجد السلطان

مالدیو مسلمان نشین است و بزرگترین مسجد این کشور، در “ماله” که پر جمعیت ترین شهر جمهوری مالدیو به شمار می رود، قرار دارد. مسجد جامع تاریخی السلطان، با ۴ قرن قدمت و نمای چشم گیرش، برای توریست ها جالب توجه است. پس از گشتی در مسجد ماله، مقبره افراد مشهور و قهرمان هایی که در آن به خاک سپرده شده اند را خواهید دید.

موزه ملی مالدیو

تنها بخشی که از کاخ مخروبه السلطان در ماله باقی مانده، امروزه تبدیل به موزه ملی شده است. مجاورت موزه با پارک زیبای السلطان، گردشگران بیشتری را جذب می کند. در موزه ملی می توانید نشانه هایی از تاریخ کشور از جمله تاج پادشاه و زیور آلات، ظروف کنده کاری، عتیقه جات، اسلحه و لباس های سنتی را تماشا کنید.

خانه وال مالدیو

جذابیت دنیای زیر آب در تور مالدیو را با خانه وال مالدیو تجربه خواهید کرد. محبوب ترین زیردریایی گردشگری دنیا در مالدیو برای نشان دادن شگفتی های زیر آب به ماجراجویان، آماده است.

با گشت زنی در آب های شفاف مالدیو، شاهد گروه های بزرگ ماهی های ریز و لاکپشت ها خواهید بود. تماشای دنیای رنگارنگ مرجان ها، صخره ها و حتی کشف کشتی های غرق شده، همه از دلایل محبوبیت زیردریایی وال مالدیو هستند.

رستوران سابسیکس

شاید منحصر به فرد ترین بخش تور مالدیو را بتوان رستوران سابسیکس دانست. رستورانی در عمق آب های مالدیو که با وارد شدن در فضای آن، محو تماشا می شوید. برای وارد شدن به رستوران، باید از جزیره با قایق به دل اقیانوس بزنید و برای رسیدن به عمق ۴۰ متری، از ۳ راه پله عبور کنید.

نورپردازی داخل رستوران به سبک ایتالیایی بوده و سقف آن با مرجان های بی نظیر دریا، تزئین شده است. تصور نکنید فقط غذا های دریایی در سابسیکس سرو می شود. می توانید هر غذایی دلتان خواست، نوش جان کنید.

مکان های تفریحی مالدیو

غذا های خوش مزه و محلی مالدیو

از گذشته، مردم مالدیو برای تامین خوراک خود، از دریای بخشنده کمک گرفته اند. از این رو، بخش عمده سبد غذایی آن ها شامل ترکیب غذا های دریای و ادویه های هندی است.

 • ماس هونی
 • بیس کِمیا
 • گارودیا
 • هونی روشی
 • ساگو بُندی بایی
 • گولها
 • کاری سبزیجات

سوغات منحصر به فرد مالدیو

مالدیو، مردمی هنرمند داشته و در تور مالدیو می توانید یادگاری های بی نظیری را از این کشور تهیه کنید.

 • اشیاء لاکی
 • زیورآلات دستی مروارید و مرجانی
 • ماکت های قایق بادبانی
 • مجسمه و ماکت چوبی
 • حصیر بافی
 • ظروف از جنس پوست نارگیل
 • طناب های الیافی

تور مالدیو

پایان

در کنار همه لحظات بی نظیر و تفریحات مهیجی که در تور مالدیو می توان تجربه کرد، فستیوال های جالب توجهی نیز در این کشور برگزار می شود. فستیوال های هنری و سنتی، شلوغ است و گردشگران بسیاری را به مالدیو می کشاند. اگر می خواهید آرامش ناب تان از بین نرود، به جزیره های غیر مسکونی بروید و دنیایی جدید را کشف کنید.