8 دلیل برای سفر به دوربان آفریقای جنوبی

این کشور تنها كشور در جهان است كه داراي سه پایتخت متفاوت مي باشد، قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین قرار دارد. پرجمعیت‌ترین شهر این کشور،شهر بزرگ ژوهانسبورگ است. جمهوری آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم‌ مرز است.

دوربان با سواحل آفتابی و جذاب و فرهنگ آفریقایی – هندی خود به مقصدی جذاب در آفریقای جنوبی تبدیل شده است. برای رسیدن به این شهر تاریخی در استان خوزو ناتال یا می توانید  از طریق پرواز یک ساعته از ژوهانسبورگ و یا پرواز دو ساعته از کیپ تاون سفر کنید.

زندگی دریایی را ببینید

در پایان مایل طلایی شهربازی ۴۰ هکتاری را در جهان دریایی یوشاکا ببینید. پنج بخش اصلی وجود دار: زیرآبی با اسنورکل، منطقه تعامل با حیوانات، شیرجه در کنار قفس کوسه، پارک آبی، نمایش خزندگان. حتما زمانی را به خرید لباس ها و غذاهای محلی و خرید سوغات در Village Walk اختصاص دهید.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

خرید و غذا از روشنایی روز تا تاریکی شب

جاده فلوریدای دوربان علاوه براینکه جای جالبی در شب می باشد اما آن را به عنوان مکانی برای خرید و غذا و سرگرمی از دست ندهید. کافه های کنار خیابان از صبح زود بازند و گردشگران و بومی ها تا دیر وقت که آن ها باز هستند در گالری ها بوتیک ها مشغول خرید می باشند.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

فرهنگ هندی را تجربه کنید

بیشتر هندی های خارج از کشور هند در دوربان ساکن هستند. مهاجران اولیه به این شهر روی زمین های نیشکر کار می کنند و بسیاری از زنان هنوز هم ساری می پوشند چون در این شهر لباس ملی هند و غای هندی محبوبیت دارد. یادتان نروید که در این شهر سمبوسه را امتحان کنید.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

فرهنگ زولو

زولو یک گروه بومی آفریقای جنوبی است ( حدود ۱۰ میلیون زولو در دوربان زندگی می کنند). اگر ۴۰ مایل به سمت غرب دوربان حرکت کنید پارک ماجراجویانه ایزیتومبا و دهکده  اصلی روستایی زولو را خواهید دید. می توانید اسب سواری را تجربه کنید و با آداب و رسوم زولو آشنا شوید.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

از سواحل شنی لذت ببرید

اینجا چندین کیلومتر ساحل شنی شناگران و موج سواران را برای لذت بردن از آب های گرم اقیانوس هند فرا می خواند. فروشندگان دوره گرد در ساحل همه جور وسایلی می فروشند؛ همچنین استخرهای زیبایی در امتداد اسکله وجود دارند. سوار یک ریکشو ( نوعی کالسکه ) شوید و از گشتن در ساحل و بازدید از رستوران ساحلی و هتل های لوکس لذت ببرید.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

لذت خوردن غذا در آفریقای جنوبی

در Canecutters می توانید غذاهای سنتی هندی سفارش دهید و در Surfriders صبحانه، برگرها، پیتزا،‌ میلک شیک و سایر خوراکی ها را میل کنید. اینجا واقع در پروموندای دوربان می باشد.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

سفر به اعماق تاریخ

با رفتن به Inanda Heritage Route مکان های مهم تاریخی دوربان را مشاهده کنید. از جمله خانه مهاتما گاندی، موزه چاپ و مطبوعات در Phoenix Settlement و زندگی روزانه مردم، Ohlange Institute جایی که نلسون ماندلا به دموکراسی رای داد. در ادامه با بازدید سد هندی سفر خود را کامل کنید.

Inanda Heritage Route

از فستیوال لذت ببرید

از ۲۶ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۱۷ دوربان دومین جشنواره سالانه طعم ها را ارائه داده است. این رویداد همتای فستیوال طعم در نیواورلئان می باشد، فستیوالی که پذیرای هنرمندان، افراد مشهور بین المللی و سرآشپزهای آفریقای است و هزاران نفر در آن شرکت می کنند.

سفر به دوربان آفریقای جنوبی

کلمه‌های کلیدی: