در سفر به نیوزلند این نکات را بدانید

سفر به نیوزلند برای خیلی از ما آرزو است . نیوزلند کشوری جزیره ای است که در اقیانوس آرام به آرامی آرمیده است. این جزایر شامل یک جزیره بزرگ و یک جزیره کوچک است. این کشور حدود 80 میلیون سال از همه جا جدا بوده و نزدیک ترین خشکی به آن استرالیا است که حداقل 2000 کیلومتر با آن فاصله دارد. این کشور با کشورهای فیجی، جزایر تونگا و نیوکالدونیا همسایه است.

نیوزلند کشور محبوب کوله گردها

نیوزلند کشوری نسبتا جدید که در میان جزایر اقیانوس آرام قرار دارد و  یکی از محبوب ترین مقاصد کوله گردان است. این کشور که حدود ۴٫۷ میلیون نفر جمعیت دارد در ۱۵۰۰ کیلومتری شرق استرالیا قرار گرفته و به جاذبه های طبیعی اش معروف است، جاذبه هایی که بخشی از آن ها به خاطر فعالیت های زیاد آتشفشانی وجود آمده اند. اگر دوست دارید سفری به این سرزمین استثنائی ترتیب دهید باید نکات سفر به نیوزلند را بدانید.

با وجود اینکه نیوزلند ۶ فرودگاه بین المللی دارد اما بیشتر گردشگران سفر به نیوزلند، از شهرهای «آوکلند» و «کرایست ‌چرچ» وارد نیوزلند می شوند. در نیوزلند به غیر از ایرلاین های گران، مجموعه ای از شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت هم فعالند که مناسب کسانی هستند که زمان کمی دارند. با این حال با جاده های خوبی که نیوزلند دارد اصلی ترین روش حمل و نقل، رانندگی است. معمولا گردشگران یک ماشین کمپرون کرایه می کنند و به آرامی جاذبه های این کشور را کشف می کنند.

سفر به نیوزلند

زبان های رایج در کشور نیوزلند

۹۶ درصد جمعیت نیوزلند، انگلیسی حرف می زنند پس در این کشور اصلا نگران حرف زدن با دیگران نباشید. البته نیوزلندی ها یک زبان بومی به اسم مائوری هم دارند که حدود ۴ درصد مردم به آن زبان حرف می زنند و اسم شهرها، کوه ها، میوه ها و تعدادی از حیوانات هم به همین زبان نامگذاری شده است. به خاطر مهاجرت های زیادی که به این کشور انجام می شود تعدادی از مردم هم به زبان های ساموآ، ماندارین و … صحبت می کنند.

پایتخت کشور نیوزلند

ولینگتون پایتخت نیوزلند و دومین شهر پرجمعیت کشور بعد از آکولند است. ولینگتون بادخیزترین شهر دنیاست و کافه های زیادی دارد به طوری که حتی کافه ی «فلت وایت» هم اولین بار در این کشور اختراع شده است. شهر جاذبه های فرهنگی زیادی دارد و دیدن این همه جاذبه در شهری به این کوچکی مطمئنا برایتان جالب خواهد بود. اگر به دنبال شهری با کیفیت بالای زندگی هستید ولینگتون یکی از آن هاست چون در بین شهره های دنیا رتبه ۱۲ ام را دارد.

بازدید از جاذبه های گردشگری در سفر به نیوزیلند

شهر کویینز تاون

اگر در نیوزلند به دنبال هیجان و ماجراجویی هستید به شهر کویینز تاون (Queenstown) بروید شهری که مرکز تفریحات هیجان انگیز است و در آن می توانید بانجی جامپینگ، چتر سواری، ویک بوردینگ و انواع ماجراجویی های هیجان انگیز دیگر را امتحان کنید. این شهر یکی از مهمترین مقاصد زمستانی هم هست و در طول ماه های سرد پر از اسکی باز و اسنوبرد سوار می شود، کسانی که از کوه های ریمارکبل، کورونت و … بالا می روند تا از دامنه های پربرف لذت ببرند.

شهر کویینز تاون

موج سواری در نیوزلند

موج سواری دوست دارید؟ در سفر به نیوزلند به شهر Raglan بروید، شهری که موج سواران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. اینجا روزگاری فقط یک شهر ساحلی برای گردشگران شهر همیلتون بود اما بعد از اینکه در سال ۱۹۶۶ زیبایی های آن در فیلمی به نمایش درآمد به مقصد محبوب همه گردشگران تبدیل شد. جمعیت این شهر زیر ۳ هزار نفر است اما خیلی از موج سوارها در این شهر کمپ می زنند و منتظر موج های مناسب می مانند.

تماشای حیات وحش نیوزلند

تماشای حیات وحش شما را به وجد می آورد؟ در سفر به نیوزلند به شهر کایکورا (Kaikoura) بروید، شهری که به غیر از چشم اندازهای حیرت آور به حیات وحش هم معروف است. اگر دوست دارید فوک و یا نهنگ ببینید سوار قایق شوید و به دریا بزنید تا با تماشای این موجودات، روزی رویایی برای خود خلق کنید. پا به سواحل این شهر که بگذارید دسته بزرگی از فوک ها را می بینید که شما را یاد مستندهای حیات وحش می اندازند. کمی آن طرف تر از ساحل به کنار رودخانه Ohau بروید تا غرق تماشای بازی بچه فوک ها در کنار ساحل شوید.

تنگه میلفورد

تنگه میلفورد (Milford Sound) یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در سفر به نیوزلند است که هر سال بین ۵۵۰ هزار تا یک میلیون گردشگر جذب می کند. این تنگه حدود ۱۵ کیلومتر در خشکی کشیده شده و اطراف آن را صخره های تماشایی احاطه کرده اند. این منطقه یکی از بارانی ترین مناطق نیوزلند است و همین باران ها باعث به وجود آمدن آبشارهای زیادی شده که از این صخره ها به پایین می ریزند. در کنار این تنگه حتی می توانید فوک، پنگوئن، نهنگ و … ببینید.

سفر به نیوزلند

آب فشان Pohutu

شهر روتوروا در ۲۳۰ کیلومتری شهر آکولند در مرکز جزیره شمالی قرار دارد، شهری که بوی گوگرد می دهد و آب های گرم زیادی دارد. معروف ترین جاذبه این شهر آب فشان Pohutu است که تقریبا ۲۰ بار در روز آب را تا ۳۰ متر به بالا پرتاب می کند.

نیوزلند امن ترین کشور جهان

نیوزلند یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و زنان و افراد پیر می توانند به راحتی به تنهایی به این کشور سفر کنند. رایگان سواری در این کشور خیلی متداول است و خیلی ها با این روش گشت و گذار می کنند.

متوسط دمای سالانه نیوزلند در محدوده ی ۱۰ درجه سیلسیوس در جزیره جنوبی و ۱۶ درجه سیلسیوس در جزیره شمالی است. حداکثر و حداقل دمایی که تا به حال به ثبت رسیده ۴۲٫۴ و منفی ۲۵٫۶ درجه سیلسیوس است. در جزیره شمالی در ماه های گرم سال می توانید از سواحل لذت ببرید و با فرارسیدن زمستان به جزیره جنوبی بروید تا غرق تفریحات زمستانی شوید.

کلمه‌های کلیدی: