برنامه سفر به شیلی

شیلی یا جمهوری شیلی، یکی از کشورهای قاره آمریکاست که در بخش جنوبی این قاره واقع شده و پایتخت آن شهر سانتیاگو است. اگر روی نقشه آمریکای جنوبی را مشاهده کنید خواهید دید که چطور کشور باریک و ممتد شیلی با وجود داشتن حدود 180 کیلومتر و  بیش از 4300 کیلومتر خط ساحلی در کنار اقیانوس آرام  قرار گرفته است. شیلی با کشورهای پرو از شمال، بولیوی از شمال شرق، آژانتین در شرق و پایین ترین نقطه پایین آن هم مرز است.

اگر شما هم توانستید به شیلی سفر کنید حتما با برنامه ای که ما به شما پیشنهاد میدهیم روزهای خود را سپری کنید.

بازدید از سانتیاگو

برای سفر به شیلی به احتمالا زیاد شما به سانتیاگو، پاتخت پرواز خواهید کرد. پس چه چیزی بهتر از اینکه از این فرصت استفاده کرده و بسته به سلیقه تان از یک روز تا چند روز زمان در اینجا بگذرانید. سانتیاگو همه جور مکان دیدنی و جاذبه از موزه گرفته تا محله های جذاب، رستوران های خاص و باغ ها و پارک های جذب برای تمام گردشگران فراهم کرده است. برخی از جاذبه های بازدید از سانتاگو عبارتند از:  کلیسای جامع سانتیاگو، موزه خاطره ها و حقوق بشر، موزه خانه چاسکونا، قصر موندا، موزه هنر دوران پیش از کلمب شیلی، موزه ام آی ام، تپه سانتا لوچیا، خیابان آیسیدوریا گوینچیا، کلیسای سانفرانسیسکو، موزه ملی تاریخ

سفر به شیلی

رفتن به والپارایسو

پیش خودتان می گویید که به شهرهای ساحلی علاقه زیادی دارید؟ پس بهتر است سری به والپارایسو بزنید. در اینجا شما می توانید غذاهای دریایی تازه، هنرهای روح نواز خیابانی، حمل و نقل عمومی مخصوص به شیلی و یکی از خانه های شاعر معروف شیلیایی، پابلو نرودا را ببینید.

سفر به شیلی

چشمه های آب گرم صحرای آتکاما

یکی از بهتری جاذبه های سفر به شیلی خشک ترین بیابان جهان، کویر آتکاما، دارای منظره ای زیبا از رشته کوه های آندس و ستارگان است. در اینجا، به سان پدرو دِ کاما بروید، جایی که پوریتاما با ۸ چشمه آب گرم واقع است که خاصیت درمانی و شفایی بسیار خوبی دارند. این جاذبه در ۳۰ کیلومتری شمال سن پدرو وجود دارد که دریاچه های طبیعی آب گرم (۳۰ درجه سانتی گراد) را در خود جای داده است. این چشمه ها، تجربه هستند که محال است در زندگی تان از یاد ببرید.

سفر به شیلی

جزیره های شیلی را از دست ندهید

جزیره شرقی، مکانی دور افتاده است که در پُلی‌نِزی (قسمت های شرقی و مرکزی اقیانوس آرام، متشکل از چند هزار جزیره) قرار دارد و مساحتی جدود ۱۶۳ کیلومتر مربع را در خود جای داده است. این جزیره به راپونوی معروف است و به خاطر دور افتاده بودنش حس مرموز و عجیبی را در سفر به شیلی به شما ارائه می دهد. جزیره شرقی ساحل های صورتی و قله های آتشفشانی دارد و با مجسمه های معروف مائوی اش، منتظر شماست تا در آن تجربه منحصر به فردی داشته باشید.

سفر به شیلی

جزیره شیلوئه، بزرگ ترین جزیره شیلی حدود ۹۰۰۰ کیلومتر وسعت دارد و مناظر بی نظیری از جمله سواحل بکر و دست نخورده، جنگل های انبوه، کلیساهای تاریخی به شما هدیه می دهد. در این جزیره همچنین زندگی بی نظیری از موجودات دریایی خواهید دید. فعالیت های گوناگونی را می توانید در این جزیره تجربه کنید. این فعالیت ها شامل تماشای نهنگ، اسب سواری، قایق سواری با کایاک و … می شوند. شیلوئه می تواند تمام خانواده را سرگرم کند زیرا جاذبه های گردشگری آن برای تمام سلیقه ها در دسترس است.

سفر به تورس دل پین در پاتاگونیا

اگر در سفر به شیلی دلتان می خواهد دل به طبیعت بزنید و به آرامشی وصف ناپذیر برسید به شما پاتاگونیا را پیشنهاد می کند. تورس دل پین معروف ترین پارک پاتاگونیا در منطقه ماگالنس واقع است و به خاطر حفاظت خوبی که از محیط زیست و حیات وحش دارد، بسیار مشهور می باشد. این منطقه پر از یخچال های طبیعی، دره های عمیق، دریاچه های یخی و فعالیت های ماجراجویی است. در این منطقه کاری نیست که از انجام آن پشیمان شود؛ تنها لازم است که به آدرنالین‌تان توجه کنید! یکی از بهترین تجربه هایی که می توانید در تورس دل پین داشته باشید این است که شبی را در اکوکمپ پاتاگونیا سپری کنید که یک مقصد گردشگری پایدار محسوب می شود. در این منطقه شما در اقامت گاه هایی گنبدی شکل که تا برای ۴ نفر مناسب است، شبتان را سپری می کنید. اکو کمپ پاتاگونیا با اجاق گاز چوبی کم مصرف، تراس باز، دکوراسیون های فرهنگی و … کاری می کند که شما حس طبیعت دوستی و نزدیکی هر چه بیشتر به آن را داشته باشید.

سفر به شیلی

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: