قبل از سفر به ازمیر این نکات را بدانید

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری. ازمیر شهری ساحلی و در کنار دریای اژه قرار دارد. همه ساله این شهر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. 

اگر چه ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه است اما معمولا به دلیل وجود شهرهایی مثل استانبول و آنکارا، نادیده گرفته می شود با اینکه کمتر از آنها دیدنی نیست. البته اگر بخواهیم صادق باشیم، شاید ازمیر نتواند مثل استانبول محبوب همه باشد و سر زبان ها بیفتد و به اندازه ی آن مورد علاقه ی گردشگران باشد. اما مکان هایی دارد که بازدید از آنها قطعا برایتان لذت بخش خواهد بود. با ایلیا گشت همراه باشید تا راهنمای سفر به ازمیر و جاذبه های آن را با هم بررسی کنیم.

قبل از سفر به ازمیر این نکات را بدانید

راهنمای سفر به ازمیر ترکیه

بهترین مناطق خرید در ازمیر

ازمیر دارای ۱۵ مرکز خرید است که از بین آنها، اپتیموم، کیپا پارک، فروم بورنوا و آگورا از همه معروف تر هستند. معمولا افراد محلی و توریست ها از منطقه ی تاریخی کمرالتی (Kemeralti) که محل فروش سوغاتی هم هست، خرید می کنند. بازار  Kizlaragasi Han در آن، یکی دیگر از دیدنی های توریستی منطقه است.

قبل از سفر به ازمیر این نکات را بدانید

زندگی شبانه و صرف غذا در بیرون از اقامتگاه

اگر از آن دسته افرادی هستید که شرکت در جمع های شادی را دوست دارید، مناطق Alsancak، Karsiyakka و Konak، به عنوان مناطق کنار دریایی که در آنها افراد زیادی برای گپ و گفتگو و شادی کنار هم جمع می شوند، شهرت دارند.

قبل از سفر به ازمیر این نکات را بدانید

نحوه دسترسی به ازمیر

مطمئنا رفت و آمد به ازمیر به عنوان یک شهر بزرگ، کار ساده ای است. روزانه پروازهای داخلی و بین المللی زیادی به فرودگاه مندرس ادنان ازمیر (Adnan Menderes airport) انجام می شود.

قبل از سفر به ازمیر این نکات را بدانید

بهترین جای ازمیر برای اقامت

مرکز شهر ازمیر: میدان کناک (Konak)، یکی از مناطق اصلی مرکز شهر است. برج دیدنی ساعت در این میدان قرار دارد و در نزدیکی مرکز خرید کمرالتی قرار گرفته است.

آلکاتی (Alacati) : تا دهه ی ۱۹۲۰، یونانی ها در این قسمت اقامت می کردند و به دلیل موقعیت خوبی که برای موج سواری دارد، معروف است. در فصل تابستان، مدرسه های موج سواری این منطقه حسابی رونق می گیرند و در ماه آگوست، از جمعیت آن کم می شود چرا که یک محل تجمع فوق العاده برا ی دوستداران ورزش های آبی و موج سواری است.

راهنمای سفر به ازمیر

چشمه (Cesme) : با یک رانندگی کوتاه می توانید از آلکاتی به چشمه برسید، چشمه یک مکان معروف اقامتی برای ترک های بانفوذ و ثروتمند است و این موضوع را می توان به راحتی از قیمت هتل های آن فهمید. کلمه ی چشمه به معنی فواره است و به تعداد زیاد فواره های عثمانی که در آن است اشاره دارد.

فوکا (Foca) : یکی دیگر از مناطق اقامتی که بیشتر افراد خوش نفوذ ترک در آن اقامت می کنند، فوکا است که دو منطقه ی قدیمی و جدید را هم از هم جدا می کند. محل های اقامتی این مطقه هم اصلا ارزان نیستند.

کلمه‌های کلیدی: