در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

پاییز در گرجستان همانند هر کشور دیگری با درختان چند رنگی آن زیبا است. این فصل سال به عنوان فصل مرطوب شناخته می شود؛ بنابراین، هوا اغلب تغییر می کند. آغاز فصل هنوز هم روزهای آفتابی گرم است، مناسب برای پیاده روی و کاوش در شهرهای مختلف. پایان فصل پاییز گرجستان سرد و مرطوب می شود و زمان خوبی برای فعالیت در محیط های داخلی است.

قدم زدن در خیابان های تفلیس

پاییز هم شبیه به بهار است برای کشف تفلیس، در طول فصل پاییز درجه حرارت در حدود 20-25 درجه سانتی گراد است. با این حال، شبها ممکن است سرد شوند، بنابراین با جستجو در شهر، یک ژاکت تهیه کنید.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

حمام سولفوردر تفلیس یادتان نرود

حمام های سولفور تفلیس بسیار معروف است. بعضی از گردشگران در تمام فصول به تفلیس ی آیند و تنی به آب بزنند. این آب خاصیت درمانی دارد.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

شرکت در جشن بزرگ در سراسر تفلیس

گرچه تاریخ دقیق تفلیس ناشناخته است، اما Tbilisoba معروف ترین جشن است که در پاییز رخ می دهد. معمولا در پایان ماه سپتامبر این چشن سراسری برگزار میگردد. خیابان های مرکزی شهر به روی خودروها بسته میشود و بسیاری نوشیدنی و خوردنی برای مردم مهیاست. خواننده ها و گروههای موسیقی هم برای مردم موسیقی زنده برگزار میکنند.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

از دریاچه های گرجستان دیدن کنید

درایچه های زیادی در این کشور زیبا وجود دارد که شما میتوانید در فصل  پاییز به آنجا بروید و از دیدن رنگ های نارنجی لذت ببرید.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

از نمایشگاه های عکس در تفلیس لذت برید

طی ماه های پایانی، در تفلیس دو نمایشگاه عکس برگزار می گردد: جشنواره عکس کالگا تفلیس و تفلیس. این برای اولین بار در 16 سال پیش است که در پایتخت برگزار شد و تاکنون از آثار عکاسان محلی و بین المللی به مرحله تفلیس برده شده است. در چارچوب جشنواره، یک رقابت عکس نیز برگزار می شود، با جوایز ویژه برای برندگان از سراسر گرجستان.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

در فستیوال جاز تفلیس شرکت کنید

جشنواره جاز تفلیس یک فستیوال سالانه در تفلیس است . در این جشنواره خواننده های بین المللی جاز در سراسر جهان به صحنه می آیند و به هنرنمایی مشغول میشوند. گردشگران بسیاری از سراسر جهان در فصل پاییز به گرجستان می آیند و در این جشنواره شرکت میکنند.

در فصل پاییز به گرجستان سفر کنید

منبع : theculturetrip

 

کلمه‌های کلیدی: