چالش‌های گردشگری ماجراجویانه

وقتی که تصمیم میگیرید پا به سفری بگذارید که نمیدانید چه برایتان پیش می‌آید و در طول سفر خبری از تجربه‌های جدید ندارید، میتواند خیلی هیجان‌انگیز باشد. در سفرهای این چنین، اگر بار اولتان می باشد، بهتر است بسیاری از حس‌هایی که قرار تجربه کنید را پیش‌تر بدانید و از آنها آگاه باشید. سفر ماجراجویانه میتواند برای شما سختی‌هایی داشته باشد اما در عین حال هم میتواند چشم شما را به احساس جدید باز کند. حتی سفر ماجراجویانه میتواند به طور طبیعی باعث کاهش وزن شما هم بشود. با مقاله “چالش های سفر ماجراجویانه” ایلیا گشت همراه باشید.

چالش های سفر ماجراجویانه را بشناسید

استرس

استرس همان چیزی است که در طول یک سفر ماجراجویانه، از طریق راه های مختلفی ایجاد می شود و کاملا غیر قابل پیش بینی است. همان طور که می دانید انکار این نوع استرس ها غیر ممکن است. هرگز به این موضوع فکر نکنید که در مقصد (موگادیشو یا مالدیو) چه اتفاقی خواهد افتاد.

توجه به مسائل موجود در فرودگاه گاتویک می تواند بر سیستم عصبی شما تاثیر گذاشته و یا از عمر شما کم نماید. طبق تحقیقات اخیر، استرس یک علت پزشکی ثابت شده برای از دست دادن وزن است. بالا رفتن سرعت سوخت و ساز بدن و کاهش اشتها از جمله عوارض ناشی از استرس است. اگر مایل باشید می توانید نام دیگری را برای استرس انتخاب نموده و آن را جور دیگری دسته بندی نمایید.

تجربه هیجان

هیجان تنها احساسی است که تمام مزیت های استرس را شامل شده و هیچ کدام از ناخشنودی های آن را در بر ندارد. هیجان به یک پیروزی ذهنی و یا موفقیت میانه اشاره دارد.

برانگیختن حس کنجکاوی

مکان های جدید و جالب می تواند حس کنجکاوی ما را تحریک نماید. در این حالت، افراد به مانند کودکانی رفتار خواهند کرد که در محیط اطراف جستجو کرده و به کشف نکات جدید می پردازند.

گم شدن و سرگردانی در یک مکان عجیب و غریب

این حس، یک نتیجه تقریبا اجتناب ناپذیر از سرگردانی در یک مکان عجیب و غریب است. گم کردن راه، چرخیدن به دور خود، تکرار مسیر، و یا دور شدن از محل اقامات می تواند ما را در یک زمان جادویی رها نماید. این موارد، می تواند به پیمودن مسافت بیشتر و یا خواص درمانی فراتر منجر شود. پس تا آنجا که می شود پیاده روی نمایید.

backpacker

حس معمول کمبود خواب در سفر

بیخوابی در سیاتل، کم خوابی در اینسبروک، تقلا کردن در تولدو، و انحراف در تورین از جمله عوارض جانبی است که برای سفر به این شهرها در نظر گرفته شده است. به سمت روشن قضیه نگاه کنید، دقیقا همانند کاری که با چشمان باز انجام می دهید. بی خوابی یکی از مجموع حالت های رایجی است که در طول سفر رخ خواهد داد.

اهمیت صرف غذا

پرداختن به این موضوع نیز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. صرف غذاهایی مانند تورته زاخا و قهوه با خامه که در قهوه خانه های “وینی صدر” سرو می شود، و یا غذاهای سبکی که در رستوران های غرب آمریکا وجود دارد، به خودی خود نمی تواند به کاهش وزن منجر شود. این در حالی است که صرف غذا با دست در “کاتماندو” و یا “دیلیگ” ممکن است شما را دچار مسمومیت نماید.

در واقع، در هنگام سفر در مکان های عجیب و غریب، این احتمال وجود دارد که افراد به دلیل صرف غذاهای جدید و یا مسمومیت وزن خود را از دست داده و دچار اختلاف وزنی شوند. اگر مواد غذایی موجود در غذاها ناخالص و یا عجیب و غریب باشد، و یا صرف هزینه برای آن مقرون به صرف نباشد، از خوردن آن به شدت اجتناب نمایید.

bakcpacker

عدم مصرف نوشیدنی الکلی

یکی از مهم ترین و مفید ترین جلوه های سفر، جلوگیری از جنبه های خاص رفتاری و عادات همیشگی است. من به شخصه، در طول سفر تمایل کمتری نسبت به نوشیدنی دارم. اگر از خانه دور باشم، این تمایل به مراتب کمتر خواهد شد. این موضوع کاملا متضاد با عادات همیشگی است.

لازم به ذکر است که استثناهایی نیز برای آن وجود دارد. دلیل این امر، نا آشنایی با محیط جدید در نظر گرفته شده است. هیچ چیز شرم آور تر از این نیست که در یک مکان غریب، خود را مست نموده و به پیست رقص بروید. بغل گرفتن یک شیشه شراب و تاب خوردن در خیابان از جمله نتایجی است که با آن رو به رو خواهید شد. اما شما نمی خواهید که در حالت مستانه مقابل پنجره های گل رز کلیسای شارتر قرار بگیرید.

تنظیم پول و بودجه سفر

تنظیم بودجه ی سفر یکی از نگرانی ها در طول مدت مسافرت می باشد . چنانچه قصد دارید در طول سفر پول پس انداز کنید بهتر است بدانید تصمیم دشواری گرفته اید با این وجود، حرکت صعودی موجودی بانکی خود را کنترل نمایید. در واقع، انجام این کار احتمالا منجر به صرفه جویی در غذا و یا نوشیدنی خواهد شد.

علاوه بر این، ولخرجی در سفر می تواند به ایجاد استرس منجر شود (به مورد ۱ مراجعه نمایید) و یا شاید حتی خواب شما را نیز مختل نماید (به آیتم ۵ مراجعه نمایید). گاهی اوقات، ولخرجی باعث می شود که شما از دیدن مناظر لذت چندانی نبرده و دائما ناراحت باشید (به آیتم ۴ مراجعه فرمایید). تمام این موارد به صرفه جویی در پول نیازمند است.

کلمه‌های کلیدی: