سفر به باتومی یا تفلیس ؟

گرجستان کشوری اوراسیایی در قفقاز است. این کشور، در مسير جاده تاريخي راه ابريشم و در شاهراه ارتباطي اروپا و آسيا  قرار گرفته است. گرجستان از شمال با روسيه، از شرق با آذربايجان، از جنوب با ارمنستان و تركيه همسايه است و در غرب با دریای سیاه مرز آبی دارد. در گرجستان شهرهای وجود دارد که اکثر گردشگران با خود فکر میکنند به کدامشان سفر کنند، تفلیس و باتومی. با ایلیاگشت همراه باشید تا مقایسه ای از این دو شهر را شاهد باشید.

سفر به باتومی یا تفلیس

تفلیس پایتخت جمهوری گرجستان است و در حدود 1500 سال قدمت دارد. اگر در بالای ارتفاعات این شهر بایستید و به آن بنگرید، می‌توانید مناظر خیره‌کننده شهر را که به طور باشکوهی در میان رودخانه متکواری قرار دارد و سایه ای از تاریخ گذشته و حال را در خود حفظ کرده را تماشا کنید. تفلیس نماد فرهنگ و تاریخ و معماری گرجستان است، در سفر به این شهر برای احساس نبض شهر در خیابان ها قدم بزنید، در بازارهایش گشت و گذار کنید و طعم غذاها و خوراکی هایش را بچشید. تفلیس شهری است که با وجود بزرگی وسعتش، صمیمت را می توان در میان مردم مهمان نوازش حس کرد. این شهر با آب و هوای نیمه گرمسیری مرطوب زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرمی دارد و معمولا گردشگران در فصل های به جز تابستان آن را به باتومی ترجیح می دهند. جاذبه هایی مثل تندیس کارتلیس، حمام های سولفور، کلیسای سیونی، قلعه ناریکالا، باغ گیاه شناسی، موزه ملی گرجستان و … از باتومی شهری ساخته که نه فقط تاریخ و فرهنگ که طبیعت هم در آن قابل لمس است.

سفر به باتومی یا تفلیس

شهر بندری باتومی یکی از شهرهای کشور گرجستان است. این شهر بر کرانهٔ دریای سیاه قرار دارد. باتومی مرطوب ترین شهر گرجستان است و بارش های زیاد در طول سال چشم اندازهای سرسبزی را برایش ساخته است. اگر می خواهید در گرجستان هم ساحل و دریا را تجربه کنید به باتومی بروید، ساحل و دریا مهمترین جاذبه گردشگری این شهر است و گردشگران ساعت ها بر روی شن های نرم ساحلش در آرامش می نشینند و به موج های دریای سیاه نگاه می کنند.

سفر به باتومی یا تفلیس

این شهر بعد از تفلیس دومین مقصد گردشگری گرجستان است و در آن جاذبه های دیگری مثل دولفیناریوم، باغ گیاه شناسی، تله کابین آرگو، میدان پیازا، پارک ۶ می، ساعت نجومی و … هم وجود دارد که نباید بازدید از آن ها را از دست داد. تفریحگاه های لوکس کنار دریا در باتومی از آن شهری متفاوت از دیگر شهرهای گرجستان ساخته است شهری که با پیاده روی در خیابان هایش می توان خانه های رنگی و مجسمه های سنگی زیبایی را دید.

سفر به باتومی یا تفلیس

در مجموع هر کدام از این دو شهر زیبایی های خاص خودش را دارد هر چند که اگر هدفتان از سفر به گرجستان دیدن کلیساها و جاذبه های تاریخی اش است بهتر است که به تفلیس بروید و اگر دریا و ساحل را دوست دارید باید در تابستان راهی باتومی شوید.

سفر به باتومی یا تفلیس

کلمه‌های کلیدی: