با سیستم حمل و نقل در ارمنستان آشنا شوید

با سیستم حمل و نقل در ارمنستان آشنا شوید

کشور ارمنستان که نام رسمی‌اش جمهوری ارمنستان می باشد، در قفقاز جنوبی قرار گرفته است.پایتخت این کشور شهر ایروان  است. این کشور از جنوب با ایران و نخجوان، از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و از غرب با ترکیه همسایه است.

به عنوان یک توریست ممکن است بعضی وقت ها ندانید چگونه از هرج و مرج شهری مثل ایروان نجات پیدا کنید و خودتان را به مقصد مورد نظرتان برسانید. در اینجور مواقع ممکن است تنها گزینه ی پیش روی خودتان را تاکسی بدانید. در این مطلب قصد داریم شما را با راه های مختلف حمل و نقل در ارمنستان آشنا کنیم. هزینه ی وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی و اتوبوس تقریبا در این کشور یکسان است و به طور کلی این هزینه ها پایین است. اگر قصد سفر به کشور زیبای ارمنستان را دارید

ترولی باس در ارمنستان

اگر عجله ای برای رفت و آمد ندارید و می خواهید به ارزان ترین شکل ممکن سفر کنید، یکی از بهترین سیستم حمل و نقل در ارمنستان ترولی باس ها، بهترین انتخاب برای شما به حساب می آیند. با وجود این که بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، تعداد مسیرهای این اتوبوس ها به شدت رو به کاهش گذاشت و امروزه به ۵ عدد رسیده، این اتوبوس ها همچنان در بین افرادی که دنبال یک گزینه ارزان می گردند طرفدار دارند. هزینه رفت و آمد با ترولی باس ها ۵۰ درام ارمنستان است.

سیستم حمل و نقل در ارمنستان

اتوبوس و مینی بوس در ارمنستان

یکی از بهترین راه ها برای رفت و آمد در ارمنستان اتوبوس و مینی بوس ها هستند. این وسایل نقلیه از راه های مناسب، راحت و ارزان جابجایی در سطح شهر ها و سفرهای بین شهری در ارمنستان به شمار می آیند. در سفر با این وسایل نقلیه، جاذبه های زیادی در مسیرتان وجود دارد که می توانید از دیدن آن ها لذت ببرید. می توانید از فرودگاه تا مرکز شهر یروان را در مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه با اتوبوس طی کنید. این اتوبوس ها بر اساس مسیر رفت و آمد، شماره های مختلفی دارند. به طور مثال اتوبوس شماره ۲۸ از مالاتیا سباستیا به سمت خیابان سیات نووا می رود. قیمت مسیرهای یک طرفه اتوبوس و مینی بوس درارمنستان در حدود ۱۰۰ درام است.

سیستم حمل و نقل در ارمنستان

مترو در ارمنستان

با توجه به ترافیک بالای شهر ایروان، بیشتر افراد سفر با مترو را ترجیح می دهند. با وجود آنکه متروی یروان تنها دو خط و ۱۰ ایستگاه دارد، این روش حمل ونقل از پرطرفدارترین روش های رفت و آمد در سطح شهر است. رفت و آمد با متروی ایروان یکی از راه های ارزان، آرام و راحت جابجایی در شهر ایروان است. هزینه رفت و آمد با مترو در شهر ایروان در حدود ۱۰۰ درام ارمنستان است.

سیستم حمل و نقل در ارمنستان

تاکسی در ارمنستان

تاکسی از گزینه های ارزان در ارمنستان است. چه بخواهید در سطح شهر ایروان رفت و آمد کنید و یا برای سفر های بین شهری تاکسی را انتخاب می کنید، این گزینه از راه های راحت و ارزان رفت و آمد در ارمنستان به شمار می آید. قیمت سفر با تاکسی به ازای هر کیلومتر ۱۰۰ درام ارمنستان است. همچنین می توانید تاکسی را برای یک روز به صورت روزانه اجاره کنید، اما حواستان باشد که قبل از حرکت، بر سر مبلغ دریافتی با راننده یا اپراتور مربوطه توافق کنید.

سیستم حمل و نقل در ارمنستان

کلمه‌های کلیدی: