بازدید از5 جاذبه گردشگری اسپانیا

رفتن به اسپانیا شاید برای خیلی از ما رویا باشد ولی هستند در بین ما کسانی که برای نوروز و یا ژانویه خود برنامه دارند. سفرهای نوروزی جزو جالبترین و ماندگارترین سفرهای دوران زندگی است . اگر نوروز امسال گذر شما به کشور زیبای اسپانیا افتاد، پیشنهاد می کنیم حتما از این 5 جاذبه گردشگری اسپانیا دیدن نمایید.. شاید گستردگی این اماکن شما را از رفتن و گشتن پشیمان کند ولی مطمئن باشید ارزش دیدن را دارند.

رفتن به ساحل لاکونچا در سفر به اسپانیا

ساحل لاکونچا در سن سباستین اسپانیا در خلیج لاکونچا یکی از معروف ترین شهرهای ساحلی اروپا می باشد. این ساحل شنی زیبا درست در مرکز شهر سن سباستین واقع شده است. این ساحل حتی در تابستان آب و هوای خنکی دارد و البته آبهای گرم برای شنا کردن و لذت بردن از تفریحات ساحلی. و همین مسئله این شهر ساحلی را به گزینه ای عالی برای خانواده ها تبدیل کرده است. در فصل بهار و در طول سفرهای نوروزی بسیار جالب و خوش آب و هوا می باشد.

ساحل لاکونچا جزء 5 جاذبه گردشگری اسپانیا

محله قدیمی اسپانیا

حالا که برای دیدن ساحل لاکونچا به سن باستین آمدید حتما از محله قدیمی آن هم دیدن کنید. این محله هر چند از قدیمی ترین محله ها نیست ولی گردش در اینجا، بخشی جدایی ناپذیر از تورهای بازدید از این شهر بوده و در آن چندین پینچوس بار، بوتیک، ساختمان تاریخی و جاذبه دیگر وجود دارد. ساختمان ها با سقف های رنگارنگ از دریا توسط مونت اورگول محافظت می شود، با رودخانه اورومین در یک طرف آن و کونچا بی از طرف دیگر آن را محافظت می کند.

محله قدیمی اسپانیا از 5 جاذبه گردشگری اسپانیا

استادیوم سانتیاگو برنابئو مادرید

مگر میشود فوتبال ببینید و عاشق رئال مادرید نشوید. تیمی کهکشانی در سفینه فضایی خود میزبان تیم مطرح دنیا می باشند. بله ورزشگاه سانتیاگو برنابئو یک ورزشگاه فوتبال در منطقه شامارتین پایتخت اسپانیا، مادرید و در مالکیت باشگاه رئال مادرید است. کار ساخت این ورزشگاه بر روی یک قطعه زمین خالی در ۲۷ اکتبر ۱۹۹۴ شروع شد.

در زمان افتتاح (سال ۱۹۴۷) ورزشگاه را با نام «شامارتین» (Chamartén) می‌شناختند. ۸ سال بعد در تاریخ ۴ ژانویه ۱۹۵۵ تیم رئال مادرید نام استادیوم را به افتخار مدیر عامل تیم، سانتیاگو برنابئو به نام کنونی‌اش تغییر داد. یک نصف روز از گردشگر درون مادرید را میتوانید به دیدن این ورزشگاه بگذارید.

استادیوم سانتیاگو برنابئو مادرید

جزیره ایبیزا اسپانیا

اگر تصمیم دارید که به همراه خانواده خود برای سفرهای تابستانی به جزیره ای زیبا و خوش آب و هوا در اروپا بروید حتما روی ایبیزا، جزیره افسانه ای در اسپانیا هم فکر کنید. این جزیره که به جزیره سفید معروف است از مقاصد محبوب گردشگری توریست های سراسر جهان است و در تابستان پر از گردشگر می شود. 

جزیره ایبیزا (Ibiza island) در سواحل جنوب شرقی اسپانیا قرار دارد و بخشی از مجموعه جزایر بالئارس است. ایبیزا به همراه جزیره کنار خود فرمنترا (Formentra)  جزایر کاج مجمع الجزایر غربی را تشکیل می دهند. در فصول ابتدایی سال بهترین آب و هوا را دارد.

جزیره ایبیزا از 5 جاذبه گردشگری اسپانیا

پارک گوئل بارسلونا جزء 5 جاذبه گردشگری اسپانیا

پارک گوئل یکی از محبوب ترین جاذبه های بارسلونا است، پارکی که روی تپه های مشرف به شهر قرار گرفته و چشم اندازهای جذابی از شهر دارد. این پارک توسط آنتونی گائودی، یکی از معروف ترین معماران اسپانیایی طراحی شده و تاریخچه ی جذابی دارد.

شاید غافلگیرکننده ترین واقعیت درباره پارک گوئل این باشد که این پارک در ابتدا اصلا قرار نبود که پارک باشد! گائودی خیال داشت تا بر روی تپه ها  که در آن خبری از شلوغی و هوای آلوده شهر نیست یک مجمع مسکونی مدرن بسازد، مجتمعی که  امکاناتی مثل میدان عمومی، بازار، کلیسا و … داشته باشد. حتما بچه ها و خود شما در این پارک خاطرات و عکسهای جالبی خواهید داشت.

سفر به اسپانیا

منبع : ایلیاگشت

کلمه‌های کلیدی: