فرودگاه بین المللی پیرسون تورونتو

یکی از فرودگاههای مطرح، بزرگ و بسیار پرتردد دنیا همین فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو می باشد. فرودگاهی بزرگ که آن را به عنوان دومین فرودگاه بزرگ کانادا می شناسند. شما اگر از جمله مسافرانی باشید که قصد رفتن به کانادا دارید احتملا وارد فرودگاه پیرسون خواهید شد.

سال ساخت فرودگاه پیرسون

در سال 1937 دولت کانادا تصمیم به ساخت فرودگاهی بزرگ در شهر تورنتو گرفت  طی 5 سال این فرودگاه عظیم شاخته شد.

همانطور که گفته شد این فرودگاه به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین و شلوغ‌ ترین فرودگاه در کشور کانادا به شمار می ‌رود. این فرودگاه بزرگ و بین المللی به شهر تورنتو و استان انتاریو انواع خدمات هوایی و باربری را به نحو احسنت و بدون ایراد ارائه می نماید. فرودگاه بین المللی پیرسون در فاصله ی ۲۳ کیلومتری شمال غربی شهر تورنتو قرار دارد.

البته اگر جایی شنیدید که این فرودگاه را با نا هایی همچون فرودگاه تورونتو ، فرودگاه لستر و یا لستر بی هم صدا کردند، تعجب نکنید. جالب است بدانید که دلیل نامگذاری این فرودگاه یکی از برندگان کانادایی است که برنده جایزه‎ ی صلح نوبل می باشد و همچنین چهاردهمین نخست وزیر کانادا، یعنی لستر بولز پیرسون (Lester Bowles Pearson) است.

دفاتر مرکزی بعضی از شرکت های هواپیمایی بزرگ کانادا هم در اسن فرودگاه مستقر می باشد، از جمله میتوان خطوط هوایی ایر کانادا (Air Canada)، وست جت (WestJet) و ایرلاین باری فدکس اکسپرس (FedEx Express) اشاره نمود.

فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو دارای ۵ باند پرواز می باشد که امکانات لازم برای پروازهای هواپیماهای پهن پیکری همچون ایرباس A380 را داراست و از این بابت هیچ نگرانی ندارند.

در فرودگاه پیرسون شما واقعا مانند هتل راحتید، مبلمان بسیار نرم، انواع رستوران و کافی شاپ و انوع و اقسام فروشگاه برای خرید مایحتاج خود و سوغات، شما نیازی برای رفتن به داخل شهر ندارید.

ترمینال های فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو

3 ترمینال مجزا در فرودگاه پیرسون باعث بزرگ بودن این فرودگاه شده است. البته یکی از این ترمینال در حال حاضر بسته است، فقط ۲ ترمینال مورد استفاده قرار می گیرد. دسته بندی این ترمینال ها به این صورت می باشد که ترمینال شماره ۱ این به عنوان بزرگ ‌ترین ترمینال این فرودگاه نیز به حساب می ‌آید. شرکت هواپیمایی امارات و همچنین شرکت هواپیمایی بومی کانادا یعنی ایر کانادا در این ترمینال فعالیت می نمایند.

یکی دیگر از مواردی که در این فرودگاه حائز اهمیت است سرعتی ترین سیستم پیاده ‌بر جهان می باشد که در اینجا نصب است. این پیاده بر به پارکینگ ۸ طبقه ‌ی فرودگاه پیرسون تورنتو نیز متصل می باشد. ترمینال شماره ی ۳ این فرودگاه هم به هتل مجلل فرودگاهی شرایتون و همچنین پارکینگ ۵ طبقه‌ ی این فرودگاه راه پیدا می نماید. در این ترمینال هم شرکت های هواپیمایی اتحاد، اسکای تیم و وان ورلد مشغول فعالیت می باشند.

البته نکته ای که کمتر به آن اشاره میشود این است که در واقع این فرودگاه 4 ترمینال دارد که یکی از آنها فقط مخصوص VIP هاست و زمانی که لازم باشد تنها پروازهای خصوصی را مدیریت می نماید.

راه های دسترسی به فرودگاه پیرسون تورنتو

قطار، تاکسی و اتوبوس و البته خودروهای شخصی راههای رسیدن به این فرودگاه می باشند. البته قطارهای بدون سرنشین هم در این فرودگاه وجود دارند که مسافران را شبانه روزی به صورت رایگان بین ترمینال های شماره ی ۱ و ۳ جا به ‌جا می‌ کنند.

منبع : فرودگاه پیرسون

کلمه‌های کلیدی: