مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو گزارش امروز ایلیاگشت می باشد. تورنتو مرکز استان آنتاریو یعنی پرجمعیت‌ترین و از نظر اقتصادی فعال‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا است. این شهر بعد از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس چهارمین شهر پرجمعیت امریکای شمالی محسوب می‌شود. همچنین به‌عنوان یک شهر چند ملیتی دارای جاذبه‌های شهری فوق‌العاده‌ای است.  این شهر جاذبه های گوناگونی در داخل و حومه اش دارد که بسیاری از آن ها دیدنی های طبیعی می باشند. به همین دلیل، طبیعت گردی در تورنتو یکی از فعالیت های محبوب، هم برای خود کانادایی ها و هم گردشگران است. شما نیز چه به خاطر ورزش کردن، طبیعت گردی می کنید و یا فقط می خواهید که با طبیعت ارتباط برقرار کرده و خود را در زیبایی هایش غرق کنید.

پارک استانی مونو کلیفس | Mono Cliffs Provincial Park

این پارک عظیم دارای مسیرهای طبیعت گردی مختلفی است که یکی از شناخته ترین آن ها مسیر بروس (Bruce Trail) می باشد. پارک مونو کلیفس شامل شگفتی های طبیعی مانند غار، صخره، مرداب و … است. علاوه بر آن مسیرهایی نیز برای اسب سواری در این پارک وجود دارد. مسیر بروس کمی سخت است و به خاطر محبوبتش در تابستان شلوغ می باشد، اما آنقدر زیباست و طبیعت خوبی دارد که می توانید هم کل مسیر را طبیعت گردی کنید و هم برای حتی یکی دو ساعت به دل طبیعت بروید و از آن لذت ببرید.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو    

مسیر جوکرز هیل | Joker’s Hill Trail

جوکرز هیل و منطقه حفاظت شده تورنتون بیلز یکی از مسیرهای طبیعت گردی در تورنتو است که از مسیرهای مختلفی در دسترس است. شما می توانید به این منطقه هم از ورودی خیابان Bathurst بروید و هم از ورودی خلوت تر آن که در Mulock Drive قرار دارد. پله های نه چندان معروف ۹۹ تایی (۹۹ Steps) توسط ورودی دومی که ذکر شد قرار دارد و با ۹۹ پله ای که دارد، ورزش خوبی برای بالا رفتن از شیب این کوه محسوب می شود.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

مسیر اسپنسرز جورج | Spencer’s Gorge

همیلتون شاید بیشتر برای کارخانه های استیلی که دارد شناخته شده باشد اما افراد کمی هستند که بدانند این منطقه را «پایتخت آبشارهای جهان» می نامند. این مسیر طبیعت گردی در تورنتو بسیار معروف است زیرا چشم انداز بی نظیری از آبشار وبستر را به شما نشان می دهد. همچنین در این مسیر بلندترین آبشارهای همیلتون و آبشار تیو را نیز می بینید. قله دونداس، یکی از بایدهای این مسیر است، آن هم به دلیل دید پانارومیک خوبی که به داندس و همیلتون دارد. این جاذبه را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

پارک اسکاربرو بلافز | Scarborough Bluffs Park

اگر در تابستان قصد سفر به شهر تورنتو در کانادا را دارید طبیعت گردی در این پارک را از دست ندهید. اسکاربرو بلافز برای گردشگرانی که در تابستان به این منطقه می آیند بسیار محبوب است آن هم به خاطر مناظر بسیار خوبی که از دریاچه اونتاریو و دیواره های صخره ای این منطقه دارد. این مسیر ساده است اما کفش های مناسب طبیعت گردی حتما مورد نیاز هستند زیرا مسیرهای ناهموار و سنگی پیش رویتان است. در پایین این مسیر، سواحل شنی بکری در انتظار شما هستند که بعد از یک طبیعت گردی بی نظیر، برای استراحت بسیار دلچسب هستند.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

منطقه حفاظت شده بیمر مموریال | Beamer Memorial Conservation Area

این منطقه یکی از بهترین چشم اندازهای اونتاریو را دارد. در پاییز که درختان به رنگ های زیبا در می آیند، این چشم انداز جذاب تر و تماشایی تر می شود و پرتگاه نیاگارا نیز در روزهای صاف از کیلومترها آنورتر در این منطقه دیده می شود. پرنده نگرها می توانند بین اسفند تا اردیبهشت به این منطقه بیایند و از عقاب های سرسفیدی که به خاطر مهاجرت بهاری به اینجا آمده اند، دیدن کنند.   

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

های پارک | High Park

های پارک بزرگ ترین و معروف ترین پارک های عمومی برای طبیعت گردی در تورنتو می باشد و جایی است که دوست داران طبیعت را همیشه به خود جذب می کند. همچنین مسیرهای متنوع این پارک نیز برای همه نوع فردی مناسب است. در داخل پارک یک باغ وحش، باغ های تزیین شده، کافه، زمین های بازی و … را می توانید ببیند.  در بهار می توانید درختان گیلاس ژاپنی را در اینجا ببینید که شکوفه زده اند و فضای بی نظیری را به نمایش می گذارند.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

منطقه حفاظت شده رتلسنیک پوینت | Rattlesnake Point Conservation Area

اگر می خواهید کمی چاشنی ماجراجویی به طبیعت گردی تان اضافه کنید، هیچ جای دیگری نروید. رتلسنیک پوینت مسیرهای بسیار خوبی روی صخره ها دارد و کشف غارهای بی شمار این منطقه، جزو بایدهای آن است. این مسیر کمی سخت است و نیاز به کفش طبیعت گردی با کیفیت دارد. بهترین زمان دیدن این منطقه در فصل پاییز است که درختان آن رنگارنگ و فوق العاده زیبا می شوند. کوهنوردان نیز می توانند در سه سایت این منطقه، کوهنوردی کنند.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

منطقه حفاظت شده البیون هیلز | Albion Hills Conservation Area

مسیرهای این منطقه برخلاف مسیر قبلی، آسان و خانوادگی هستند. طبیعت در اینجا مهربان و آرام است و یکی از بهترین مکان ها برای فرار از شهر و شلوغی هایش محسوب می شود. اگر به ماهیگیری علاقه دارید بدانید که این فعالیت در این جا آزاد است و اتفاقا یکی از محبوب ترین کارهایی است که هم گردشگران و هم خود مردم محلی در تابستان و اوایل پاییز به خاطرش به منطقه البیون هیلز می آیند.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

الورا جرج | Elora Gorge

الورا جورج یک زیبایی طبیعی است که در شهر ارولا مخفی شده است. مسیرهای الورا جرج مناظر چشمگیری از اطراف دارند و طبیعت گردان این منطقه را بسیار دوست دارند. مسیر آن تقریبا آسان می باشد و برای هر شخصی از کودک تا سالمند قابل طبیعت گردی است و در تمام سال دیدن آن خوب است. در تابستان در این منطقه می توانید قایق سواری کایاک را جزو برنامه هایتان قرار دهید.

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

منطقه حفاظت شده لیند شورز | Lynde Shores Conservation Area

منطقه حفاظت شده لیند شورز که بیشتر به خاطر فرصت های دیدن حیات وحش معروف است، مسیرهای طبیعت گردی آسانی دارد که بیشتر آن ها پیاده رو دارند که برای همه گردشگران به خصوص معلولینی که با ویلچر به گشت و گذار می پردازند، مناسب است. در جنوبی ترین قسمت این مسیر، می توانید به کنار ساحل بکر و خلوتی بروید که در تابستان قوها و پرندگان آبزی آن جا را خانه خودشان می دانند و تماشای آن ها بسیار لذت بخش است. اگر دوست دارید که به حیات وحش نزدیک تر بشوید، حتما با خودتان ارزن و یا دانه برای پرنده ها بیاورید. سنجاب های دوست داشتنی نیز بسیار دوست دارند که از دستتان غذا بخورند. 

مسیرهای طبیعت گردی تورنتو

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: