برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 | ازبکستان

برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 | ازبکستان

سفر و گردشگری از جمله کارهایی‌ست که می‌تواند تأثیرات فراوانی در زندگی انسان‌ها داشته باشد. به قول سعدی بزرگ «بسیار سفر باید، تا پخته شود خامی». اما در میان نباید از انتخاب یک مقصد مناسب برای سفر هم غافل شد. انتخاب مقصد مناسب برای سفر به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که شاید مهم‌ترین آن‌ها میزان بودجۀ هر فرد یا خانواده برای سفر باشد. با این وجود در موارد بسیاری نیز دیده شده است که با وجود صرف زمان و هزینۀ بسیار بازهم نتیجۀ مطلوبی از سفر به دست نیامده است. همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، وب سایت travelandleisure که یک مرجع مهم در زمینۀ گردشگری‌ست، از کاربران خود خواسته است تا برترین مقاصد گردشگری را به اشتراک بگذارند و این لیست را تحت عنوان برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 منتشر کرده است. هرچند شذاید سفر به تعدادی از این مقاصد بعید به نظر برسد، اما آشنایی با این مقاصد خالی از لطف نیست. در بخش‌های قبلی این مقاله، جزیرۀ سولتا، گرانادا، گرنویل، بونس آیرس، لوس کابوس و والا والا را به شما معرفی کردیم. امروز هم با ایلیاگشت همراه شوید و ازبکستان را به عنوان چهل و چهارمین مقصد برتر معرفی شده در travelandleisure بشناسید.

ازبکستان

چرا ازبکستان ؟

شاید از اینکه ازبکستان در این لیست و میان برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 دیده می‌شود، متعجب شده باشید، اما بهتر است بدانید که در گذشته هیچ مسافری نمیتوانست  بدون توقف در قلعه‌های ابریشم بخارا و سمرقند از آسیا به اروپا سفر کند. به همین دلیل این شهرها به غنی‌ترین مراکز فرهنگی تبدیل شدند.

ازبکستان

ازبکستان در بخش آسیای مرکزی واقع شده و با 31 میلیون نفر جمعیت  به پرجمعیت‌ترین کشور آسیای مرکزی تبدیل شده است. پایتخت ازبکستان تاشکند و کهن‌ترین شهرهای آن، همانطور که گفته شد سمرقند و بخارا هستند. جالب است بدانید که در ازبکستان هم مانند ترکیه می‌توانید تعداد زیادی مسجد ببینید. در این کشور دین اکثریت مردم اسلام است. به گفتۀ کاربران سایت travelandleisure ، ازبکستان یک مقصد مقرون‌به‌صرفه است و شاید یکی از دلایلی که باعث شده تا ازبکستان از نظر گردشگران در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد، همین مورد باشد. از برترین جاذبه‌های گردشگری ازبکستان می‌توان به شهر قدیمی سمرقند، قلعۀ ایچان، شهر مدرن تاشکن د و مدرسۀ تاریخی باراک‌خان اشاره کرد.

همراهان عزیز ایلیاگشت، در بخش‌های بعدی این مقاله منتظر شما هستیم. لطفاً تجربیات سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: travelandleisure

کلمه‌های کلیدی: