برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 | مراکش

سلامی دوباره به همراهان عزیز ایلیاگشت. با بخشی دیگر از مقالۀ برترین مقاصد گردشگری در سال 2018 همراهتان هستیم و این بار نگاهی به مراکش می‌اندازیم. اگر خاطرتان باشد، در بخش‌های قبلی با جزیرۀ سولتا، گرانادا،گرنویل، بونس آیرس، لوس کابوس ، والا والا، مصر و ازبکستان به عنوان برترین مقاصد آشنا شدیم. منبع این دست مقالات ایلیاگشت، نظرات کاربران سایت travelandleisure است که به‌عنوان یک مرجع در زمینۀ گردشگری حساب می‌شود. کاربران این سایت با توجه به تجربیات خود از سفر به نقاط مختلف دنیا، نظرات خود را به اشتراک گذاشته‌اند و پرتکرارترین مقاصد، در لیستی با نام 50 مقصد برتر گردشگری در سال 2018 منشر شده است. در ادامه با ما همراه بشید تا ببینیم چه چیزی باعث شده تا مراکش در لیست بهترین مقاصد گردشگری قرار بگیرد.

مراکش

مراکش

مراکش یا مغرب که به‌تازگی از لیست مقاصد سفر ایرانیان حذف شده است،  کشوری‌ست در شمال غربی آفریقا. شاید یکی از دلایلی که مراکش را جزء برترین مقاصد گردشگری قرار می‌دهد، ارزان بودن آن است، حتی برای ایرانی‌ها!  این کشور با وجود نداشتن پرواز مستقیم، در دوسال اخیر جای خود را در بین بهترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان باز کرده بود آن هم با قیمتی مناسب. بعد از قطع روابط ایران و مراکش، این کشور از لیست مقاصد ایرانیان حذف شد، اما گویا هنوز هم برای مردم کشورهای دیگر یک مقصد جذاب گردشگری‌ست تا جایی‌که آنرا به travelandleisure  معرفی کرذه‌اند و در لیست بهترین‌ها قرار داده‌اند.

یکی از مواردی که در مراکش باعث جلب توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد، وجود قصرهای بسیار باشکوه در آن است. قصرهای دارجماعی، قصر دارالبایدا،  قصر سلطنتی مکنس و قصر الباهیا از جمله‌قصرهای مراکش هستند. به طورکلی در مراکش هنر از اهمیت خاصی برخوردار است، به‌طوریکه مراکش از دهۀ 1960 تاکنون جمعیت هنری بسیاری را به خود جذب کرده است و اکنون آنرا سرزمین معماری و هنر می‌نامند.

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود تا مراکش در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد، شهر زیبای کازابلانکاست. کازابلانکا بیشتر از آنکه نام یک مقصد توریستی باشد یادآور یک درام عاشقانه است. عشقی که در مراکش به پایان می‌رسد اما شهرت آنرا جهانی می‌کند. امروزه کازابلانکا گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

همراهان عزیز در بخش‌های بعدی این مقاله نیز با ما همراه باشید تا با دیگر مقاصد برتر گردشگری آشنا شوید.

کلمه‌های کلیدی: