مقاصد برتر گردشگری در سال 2018 جزیره سولتا کرواسی

امروزه گردشگران، بیشتر از هر زمان دیگری نسبت به نقاط مختلف دنیا آگاه هستند. سفرکردن به اقسا نقاط دنیا و روبه‌روشدن با وقایع مختلف، در عین اینکه بسیار هیجان‌انگیز است، ترسناک هم هست. مجلۀ آنلاین travel leisur، هرساله لیست کاملی از بهترین نقاط گردشگری ارائه می‌کند. این مجله چندی‌ست که 50 مقصد برتر گردشگری در سال 2018 را معرفی کرده است. این مجلۀ معتبر برای تهیۀ این لیست از کاربران ویژۀ خود که بیشتر جماعت توریست و گردشگر هستند و تعدادشان هم کم نیست، کمک می‌گیرد. اگر مایل هستید تا با این مقاصد برتر آشنا شوید، در این مقاله و بخش‌های بعدی آن همراه ایلیاگشت باشید. به‌عنوان اولین مقصد برتر گردشگری سال 2018، به معرفی جزیره سولتا در کشور کرواسی می‌پردازیم.

کرواسی جواهر دریای آدریاتیک

کرواسی، که به‌عنوان جواهر دریای آدریاتیک شناخته می‌شود، کشوری دارای بیش از 1200 جزیرۀ زیباست. تا پیش از این سفر کردن بین این جزایر تقریباً دشوار بود، زیرا برای این منظور یا باید از قایق‌های بادبانی مخصوص استفاده می‌شد که بسیار گران‌قیمت بودند، یا اینکه مسافران باید با استفاده از کشتی‌های عمومی سفر می‌کردند که بسیار کند هستند. اما در سال 2018 این مسئله تغییر کرده است. درحال حاضر طبق درخواست مسافران، قایق‌های مخصوص UberBOAT در مسیرهای مشخص، بین جزایر کرواسی در حرکت هستند و مسافران را جابه‌جا می‌کنند. سولتا نام یکی از جزایر ساحلی کرواسی است که تپه‌های زیادی در آن به چشم می‌خورد. این جزیرۀ زیبا در فاصلۀ نُه مایلی از شهر اسپیلیت (دومین شهر بزر کرواسی) قرار دارد.

جزیره سولتا

جزیره سولتا

جزیرۀ سولتا نسبت به همسایگان توسعه‌یافته‌تر خود نظیر جزایر هوار و باراچ، اغلب نادیده گرفته می‌شود. غافل از اینکه این جزیرۀ زیبا دارای ویژگی‌هایی‌ست که شاید در هیچ کجای دنیا نتوان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد، از جمله طبیعت بکر و دست‌نخورده، سواحل سنگی، آب‌های فیروه‌ای نیلگون، روستاهای قرون وسطی، آبگیرهای بومی و منابع تأمین‌کنندۀ بهترین نوع روغن زیتون!

اگر پایتان به سولتا رسید، از تماشای خورشید در خلیج ماسلینیکا و رستوران‌های فضای باز لذت ببرید. نگران جا و مکان هم نباشید، زیرا خانه‌های ساحلی سرتاسر جزیره سولتا را پوشش داده‌اند.

یکی از مهم‌ترین و دیدنی‌ترین قسمت‌های جزیره سولتا مکانی بسیار بزرگ در بخش مرکزی جزیره است که به قرن چهارم میلادی و زمان رومی‌ها بازمی‌گردد. نکتۀ جالبی که در مورد سولتا وجود دارد، این است که مردم این جزیره سبک زندگی سنتی خود را از زمان‌های قدیم حفظ کرده‌اند و در این جزیره هیچ اثری از سبک زندگی مدرن امروزی نیست. اهالی سولتا دوست دارند، میراث گذشتگانشان را به‌خوبی حفظ کنند و از این وضعیت هم راضی هستند.

همراهان عزیز، منتظر بخش‌های بعدی این مقاله باشید، چراکه هنوز 49 مقصد برتر گردشگری دیگر باقی‌ست. شما فکر می‌کنید مقصد بعدی کجاست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: travelandleisure

 

کلمه‌های کلیدی: