کاخ امپراتوری توکیو محل زندگی امپراتور

جالب است بدانید کاخ امپراتوری توکیو خانه ی امپراتور ژاپن است اما در عین حال مرکز اداری و موزه ای برای نمایش هنر و تاریخ ژاپن هم می باشد. این کاخ بر روی ویرانه های قلعه ای قدیمی که در آتش و جنگ از بین رفته ساخته شده و یکی از مهمترین جاذبه های شهر توکیو، پایتخت ژاپن به شمار می رود. این کاخ مدرن در احاطه ی باغ های سنتی، دیواره های سنگی بزرگ و خندق های پرآب، طبیعتی دلفریب را در دل کلان شهر توکیو خلق کرده است.

 کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری محل زندگی پادشاه توکیو است برای همین نمی توانید به بیشتر قسمت های آن بروید ولی بازدید از به باغ بیرونی، باغ شرقی و پارک کیتا نو مارو (Kita-no-maru-koen Park) اشکالی ندارد و ورود به آن ها هم مجانی است. وقتی به بازدید کاخ امپراتوری می روید در جلوی میدان بزرگی که در روبروی کاخ قرار دارد چشمتان به پلی سنگی و جذاب می افتد. این پل که به نیجوباشی (Nijubashi) معروف است بر روی خندقی در باغ های بیرونی کشیده شده و یکی از بهترین مکانها برای عکس گرفتن است برای همین همیشه در جلوی آن تعداد زیادی گردشگر می بینید. با عبور از روی این پل به محوطه ی داخلی کاخ وارد می شوید و چشم اندازهای تازه ای را می بینید.

 کاخ امپراتوری توکیو

به دیواره های سنگی، برج ها و پل نیجوباشی با دقت نگاه کنید چون یادآور سازه های صدها سال پیش هستند، زمانی که برج و باروها و خندق ها نقش دفاعی مهمی برای شهر بازی می کردند. قسمت های داخلی این کاخ به طور کلی به روی عموم باز نیست فقط در روزهای ۲ ژانویه (عید سال نو) و ۲۳ دسامبر (روز تولد امپراتور) گردشگران می توانند به بخش های داخلی کاخ بروند و با اعضای خانواده ی سلطنتی که به بالکن کاخ آمده اند دیدار کنند. به علاوه، در ماه های دیگر سال هم می توانید به همراه تورهای گردشگری به بخش های داخلی کاخ بروید اما حق ورود به هیچ ساختمانی را ندارید. این تور حدودا ۴۵ دقیقه طول می کشد و هر روز به جز یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳:۳۰ برگزار می شود. برای شرکت در این تور باید حتما از قبل یا از طریق وبسایت و یا تلفن رزرو انجام دهید.

 کاخ امپراتوری توکیو

این کاخ سلطنتی از جاذبه هایی است که دوست دارید بارها و بارها از آن دیدن کنید. با اینکه بازدید از محوطه ی کاخ چندان جالب به نظر نمی رسد اما باغ های شرقی از جاهایی است که حتما باید شانس دیدن از آن را به خود بدهید. باغ های شرقی کاخ امپراتوری که در نزدیکی بخش های داخلی کاخ است بدون شک مهمترین پارک این مجموعه است. این باغ ها که قسمت شرقی کاخ قرار دارد و هر روز به جز دوشنبه و جمعه به روی عموم باز است.  با اینکه در این باغ هیچ کدام از ساختمان های قلعه ی ادو باقی نمانده است اما خندق، دیواره ها و دروازه های ورودی آن زمان را هنوز هم در اینجا می بینید. در باغ های شرقی یک دیوار سنگی هست که از زمانی که اینجا به جای کاخ، قلعه بود در همین محل قرار دارد. یکی از مهمترین تفریحات گردشگران در این باغ تماشای گل های فصلی رنگارنگ مثل آزالیا و ادریسی است. این باغ با حوض ها و چشم اندازهای جذابش محیطی آرامش بخش را به وجود آورده و از پرطرفدارترین جاذبه های شهر توکیو است.

 کاخ امپراتوری توکیو

در نزدیکی این باغ موزه ای هست که اختصاص به آثار هنری امپراتور شووا دارد و پر از کیمینوها و نقاشی های ژاپنی ست. در پارک کیتو نو مارو (Kita-no-maru-koen Park) در بخش شمالی جاذبه هایی مثل موزه ی ملی هنر مدرن و موزه ی علمی هست. خندقی که در نزدیکی این پارک قرار دارد از گذشته یکی از بهترین جاها برای تماشای شکوفه های گیلاس معروف ژاپن است. از اوایل آوریل (اواسط فروردین) گردشگران زیادی برای دیدن چشم اندازهای خیال انگیز از شکوفه های گیلاس به این محل می روند. از اینجا می توانید با کمی پیاده روی به تاتر ملی بروید و نمایش های هنری سنتی ژاپنی را تماشا کنید.

 کاخ امپراتوری توکیو

تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری به جای قلعه ی قدیمی ادو (Edo Castle) ساخته شده، قلعه ای که در مرکز توکیو در احاطه ی خندق ها و دیواره های سنگی بزرگ ساخته شده بود. شاید ندانید اما اسم قدیمی توکیو، ادو (Edo) بود و برای همین به اینجا که از قرن ۱۷ تا ۱۹ محل زندگی سامورایی های ژاپنی بود قلعه ی ادو می گفتند.  قلعه ی ادو محل حکومت توکوگاوا شوگون بود، حکومتی که در سال های ۱۶۰۳ تا ۱۸۶۷ بر ژاپن حکمرانی می کرد. در سال ۱۸۶۸، این حکومت منقرض و پایتخت و خانه ی امپراتوری از کیوتو به توکیو انتقال پیدا کرد. در سال ۱۸۸۸، ساخت قصر جدید امپراتوری تمام شد، کاخی که یک بار در طول جنگ جهانی دوم ویران شد اما دوباره به همان شکل قبلی مورد بازسازی قرار گرفت.

منبعexpedia.com

 

کلمه‌های کلیدی: