در سفر به تایپه حتما این کارها را انجام دهید

شهر تایپه پایتخت کشور تایوان (جمهوری چین) است و از اقتصاد صنعتی پیشرفته‌ای برخوردار است. این شهر به همراه شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن، یکی از بزرگترین مراکز اقتصادی دنیا به شمار می‌روند. شهر تایپه در کشور تایوان، یکی از پیشرفته ترین شهرهای آسیایی محسوب می شود که حتما باید ببینید. در این شهر فعالیت های تفریحی و فرهنگی زیادی برای انجام دادن وجود دارند! به عنوان مثال برج معروف تایپه ۱۰۱، یکی از بلندترین برج های جهان و آسانسور سریع السیرش، برخی از بزرگترین مراکز خرید و رستوران های آسیا و … در این شهر قرار گرفته اند. اگر قصد سفر به این پایتخت جذاب را دارید، ما در این مطلب پیشنهادهای جذابی برایتان داریم.

لذت شنا در چشمه های آب گرم وولای را تجربه کنید

وولای (Wulai) یک روستای کوچک در مجاورت شهر تایپه است که معمولا گردشگران زیادی به آن سفر می کنند. بیشتر شهرت این روستا، به خاطر چشمه های آب گرمش است. در اینجا هتل ها و اقامتگاه های زیادی وجود دارند که می توانید از استخرهای آب گرم طبیعی شان به طور خصوصی استفاده کنید. همچنین، یک چشمه آب گرم عمومی هم در مجاورت رودخانه روستا قرار دارد که در صورت تمایل می توانید از آن استفاده کنید. به غیر از چشمه های آب گرم، در این روستا تله کابینی وجود دارد که می توانید به وسیله آن از یک آبشار زیبا در بلندای روستا دیدن کنید و از مناظر اطراف لذت ببرید. Walui محل مناسبی برای خرید صنایع دستی در تایپه است.

به تله کابین ماوکونگ بروید

ماوکونگ (Maokong) یک منطقه وسیع کشت چای در حومه شهر و در نزدیکی باغ وحش شهر تایپه است. به منظور دسترسی به این مکان می توانید خودتان را از طریق سیستم حمل و نقل شهری MRT تایپه به باغ وحش برسانید و از آن جا به وسیله تله کابین به ماوکونگ بروید. در این منطقه با صفا می توانید چای تازه و محلی ماوکونگ را تجربه کنید و از بلندای کوهستان مناظر بی نظیر حومه شهر تایپه را مشاهده کنید. پیشنهاد می کنیم تا در هنگام غروب به این منطقه سر بزنید تا غروب زیبای آفتاب تایپه را تماشا کنید.

سفر به تایپه

در خیابان قدیمی دانشوی قدم بزنید

خیابان دانشوی (Danshui’s Old Street) که زمانی قطب تجارت شهر به شمار می رفت، امروزه به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر تایپه تبدیل شده است. در این خیابان تاریخی و پر تعدد، که با فروشگاه ها، دست فروش ها، رستوران ها و کافه های فراوان احاطه شده است، فعالیت های زیادی می توانید انجام دهید. در این خیابان می توانید انواع اقسام غذاهای محلی و سوغاتی های رایج شهر تایپه را خریداری کنید. در گوشه کنار خیابان و محله تاریخی دانشوی جاذبه هایی هم برای بازدید وجود دارند. به عنوان مثال، می توان به خانه های تاریخی گمرک و پیاده راه معروف شهر اشاره کرد. بنابراین، در سفر به شهر تایپه تایوان می توانید یک بعد از ظهر خود را در این خیابان سپری کنید.

سفر به تایپه

در بازار شبانه شیلین خرید کنید

خرید یکی از ضروریات در سفر به شهر تایپه تایوان است! محله های Xinyi و Ximen مکان هایی هستند که با مغازه ها و فروشگاه های مختلف پر شده اند. برای اینکه خرید خوبی داشته باشید، ما پیشنهاد می کنیم که به مشهورترین بازار شبانه شهر به نام بازار شیلین (Shilin Night Market) بروید. قیمت ها در این بازار، از قیمت های سایر مراکز خرید و فروشگاه های شهر کمی ارزان تر است.

در تایپه از آب میگو بگیرید

منظور ما ماهیگیری در یک رودخانه و یا دریا نیست! شکار میگو در شهر تایپه تجربه ای منحصر به فرد است که در هیچ کجای دیگری نمی توانید تجربه کنید. استخرهای زیادی در این شهر وجود دارند که می توانید در آن ها خودتان میگو شکار و سپس آن ها را کباب کرده و میل کنید!

به دیدن موزه ملی تایوان بروید

موزه ملی تایوان (National Taiwan Museum) معروف ترین موزه این کشور است. بنابراین، در بیشتر مواقع گردشگران زیادی درون آن هستند. خلوت ترین مواقعی که می توانید به دیدن این موزه بروید، ایام روزهای وسط هفته و مواقع غیر تعطیل هستند. در موزه ملی تایوان با تاریخ قبایل بومی و همچنین گیاهان و حیات وحش تایوان بیشتر آشنا خواهید شد. پس از بازدید از این موزه، می توانید از خیابان عبور کنید و به دیدن Land Bank wing، یکی دیگر از جاذبه های شهر تایپه بروید.

سفر به تایپه

به تماشای طبیعت پارک ملی یانگمینگشان بروید

در سفر به شهر تایپه تایوان حتما از یکی از زیباترین پارک های تایوان به نام پارک ملی یانگمینگشان (Yangmingshan National Park) هم دیدن کنید. بدین منظور با استفاده از سیستم حمل و نقل شهری MRT به بیتو (Beitou) بروید و سپس با یکی از اتوبوس های محلی خود را به مرکز این پارک برسانید. این پارک جاذبه های زیادی برای دیدن دارد. معروف ترین جاذبه این مکان، دهانه آتشفشانیست که همواره از آن بخار خارج می شود. در اینجا مسیرهای طبیعت گردی زیادی وجود دارند که می توانید آن ها را پیمایش کنید.

به دیدار برج تایپه ۱۰۱، نماد اصلی شهر بروید

برج تایپه ۱۰۱ را از همان بدو ورود به شهر خواهید دید! این برج زمانی بلندترین برج دنیا بود. همچنین آسانسور این برج، زمانی سریع ترین آسانسور کره زمین به شمار می رفت. توسط آسانسور در ۳۷ ثانیه می توانید خودتان را به طبقه ۸۹ برسانید و چشن اندازهایی بی نظیر را از بلندای آن تماشا کنید.

به بازدید بنای لونگ شان بروید

نیایشگاه لونگ شان (Longshan) یکی از نمادهای اصلی شهر تایپه تایوان است. این بنا در طی جنگ جهانی دوم توسط متفقان تخریب شد، ولی مردم محلی شهر دوباره آن را بازسازی کردند. اینجا یکی از جاذبه های اصلی شهر است که باید به دیدنش بروید.

تجربه غذاهای خیابانی را فراموش نکنید

غذاهای خوشمزه محلی تایوان شهرت زیادی دارند. علاوه بر رستوران های فراوان شهر، غرفه های خیابانی زیادی در تایپه وجود دارند که در آن ها می توانید خوشمزه ترین غذاهای عمرتان را میل کنید. نگران کیفیت این غذاها نباشید، چرا که بیشتر این غرفه ها غذاهایی با کیفیت بسیار بالا ارائه می دهند.

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: