قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته‌ در جنوب قاره اروپا است. این کشور پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می شود.

در تمام آب رایگان است

در ایتالیا آب شیر قابل آشامیدن و رایگان است و هنگام راه رفتن در خیابان آب خوری های زیادی خواهید دید آبشان هم خنک است. اگر خیلی تشنه تان می شود بطری همراهتان داشته باشد و هربار آن را با آب شیر پرکنید تا نیازی به خریدن آب نباشد. در رستوران هم معمولا از شما می پرسند آب طبیعی می خواهید یا آب گازدار.

قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید

استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی رایگان نیست

همان طور که در حال گشت و گذارهای طولانی مدت در خیابان های ایتالیا هستید، استفاده از سرویس های بهداشتی اجتناب ناپذیر است. برای چنین مواقعی چند یورو اضافه در کیف پولتان داشته باشید. هزینه هربار استفاده از توالت های ایتالیا ۱٫۵ یورو است و بسیار هم کوچک هستند.

در ایتالیا لباس مناسب بپوشید

از نکات سفر به ایتالیا آن است که این کشور کلیساهای دیدنی زیادی دارد. شاید همه آن ها مانند باسیلیکای سنت پیتر در واتیکان مشهور نباشند یا مایکل آنژ روی دیوارهایشان نقاشی نکشیده باشد اما بسیار تماشایی هستند و احتمالا می خواهید در طول سفر ازشان بازدید کنید. اغلب کلیساهای این کشور ممنوعیت های شدیدی برای نوع پوشش دارند و باید شانه هایتان را بپوشانید. شلوار یا دامنتان هم تا زانو پوشیده باشد. اگر نمی خواهید دچار مشکل شوید یا زمانتان هدر برود، هنگام بازدید از این مکان ها لباس مناسب بپوشید.

قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید

کپی مدارکتان را همراه داشته باشید

هرگاه که می خواهید به سفری بین المللی بروید از تمامی مدارک مهم تان (به ویژه گذرنامه) کپی همراه داشته باشید و به داشتن عکس آن در تلفن همراهتان اکتفا نکنید. اگر به هر دلیلی آن ها را گم کردید با داشتن کپی و شماره گذرنامه کارهایتان خیلی سریعتر پیش خواهد رفت. علاوه بر آن اغلب هتل های زمان پذیرش از شما پاسپورت می خواهند و گاهی هم آن را نزد خودشان نگه می دارند، بنابر این بازهم کپی گذرنامه بدرتان می خورد.

در ایتالیا گول تاکسی ها را نخورید

مانند هر کشور دیگری باید در انتخاب تاکسی دقت کنید. تاکسی های قانونی سفید رنگند و تاکسی متر دارند و قیمتشان بسته به مسافت تغییر می کند. سایر راننده ها اما هر کرایه ای بخواهند دریافت می کنند و گاهی ممکن است دوبرابر بیشتر از شما می گیرند. در ضمن یادتان باشد در این کشور برای هر چمدان ۱ یورو اضافه می گیرند.

خرید بیمه مسافرتی را فراموش نکنید

در ادامه مقاله قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید ، بیمه مسافرتی از آن مواردی است که داشتنی در همه سفرهای خارجی ضروری است و قطعا در فهرست نکات سفر به ایتالیا نیز جا می گیرد. هزینه های درمانی یا حادثه های ناگهانی و غیرقابل پیشبینی ممکن است سر به فلک بکشد و پرداختش برای ما غیر ممکن باشد. با پرداخت هزینه ناچیزی برای خیر بیمه مسافرتی خود را از چنین پیشامدهای مصون می سازید.

قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید

انعام دادن در ایتالیا ضروری نیست

انعام دادن در ایتالیا رایج نیست. مانند ایران برخی رستوران ها هزینه سرویس را روی منو حساب می کنند. انعام دادن تنها به این شکل است که صورت حساب را به سمت بالا گرد می کنند. مثلا اگر شد ۲٫۸ یورو، ۳ یورو پرداخت می کنند. یادتان باشد که گاهی سرویسی که بدون پرسیدن برایتان می آورند پولی است و حتما قبل از خوردنش این مورد را از گارسن سوال کنید.

در ایتالیا قوانین بازدید از جاذبه های گردشگری را رعایت کنید

از دیگر نکات سفر به ایتالیا آن است که قبل از بازدید هر مکانی (مانند کلوسئوم، فروم رم، واتیکان و اوفیتزی) قوانین خاص آن را بدانید.

مثلا در جزیره کاپری برای بازدید از غارهای آبی ممکن است چند بار از شما پول بگیرند و مجبورتان کنند قایق را عوض کنید. اگر چه ارزشش را دارد اما شما باید آمادگی چنین شرایطی را داشته باشید.

یا بیشتر بلیط های بازدید از جاذبه های مهم زمان محدودی دارند و اگر در آن زمان نتوانید واردشان شوید بلیطتان باطل می شود (اتفاق که روی دادنش نادر نیست) بنابر این حتما هنگام خرید بلیط این شرایط را دقیق بپرسید.

قبل از سفر به ایتالیا این نکات را بدانید

 

در ایتالیا آمادگی گرمای شدید را داشته باشید

اگرچه هوای ایتالیا بیش از حد گرم نمی شود اما شما زمان طولانی مدتی را زیر آفتاب سپری می کنید، به همین خاطر بهتر است آمادگای آن را داشته باشید. همراه داشتن کلاه بزرگ، کرم ضد آفتاب و بطری آب را فراموش نکنید.

مترو سواری، از مهم ترین نکات سفر به ایتالیا است

قطارهای محلی در شهرهای اصلی ایتالیا فعالیت دارند و قیمتشان در مقایسه با تاکسی و سایر وسایل حمل و نقل عمومی کم تر است. استفاده از آن هم معمولا آسان است. هرگاه که دچار مشکل شدید و نمی دانستید باید به کدام ایستگاه بروید از جوانترها کمک بگیرید، بیشترشان انگلیسی بلدند و از این که به شما کمک کنند خوشحال می شوند.

در ایتالیا مراقب جیب برها باشید

جیب برها مانند سایر کشورهای پرگردشگر در ایتالیا هم زیادند و باید مراقب باشید. گفته می شود مراکز توریستی مانند ورونا، دریاچه کومو، بولونیا و به ویژه ناپل پاتق آن ها است. بهتر است هنگام بازدید از این اماکن وسایل گران قیمت همراه خودتان نداشته باشید و کیف پولتان را جای امنی بگذارید.

کلمه‌های کلیدی: