شهری که در آن عقاب ها از پرنده ها بیشتر است

عقاب کله سفید، عقاب بومی و ملی آمریکاست؛ پس در آمریکا بیشترین تعداد عقاب کله سفید را خواهیم داشت. ولی اینجا شهری است که تعداد عقاب های آن در آسمان و زمین از تعداد سایر پرنده ها بیشتر است. چه ترسناک!

در آمریکا هم شاید باشند کسانی که هنوز یک عقاب کله سفید را از نزدیک ندیده اند ولی در شهر آنالاسکا آمریکا مردم بیشتر از هر چیز عقاب می بینند. آنالاسکا یکی از شهر های شمالی آمریکاست که حدود ۴۷۰۰ نفر جمعیت دارد. در آنالاسکا حدود 600 عقاب هم با مردم عادی زندگی می کنند.

زندگی با این نوع عقاب از نزدیک خطرات و مشکلاتی هم برای محلی های آنالاسکا به همراه دارد. به طور مثال هر لحظه ممکن است شما مورد حمله یکی از این نوع عقابان قرار بگیرید. مردم محلی این را خوب میدانند که نباید به محل زندگی یا آشیانه این عزیزان نزدیک شوند. چون آنها از این کار نفرت دارند و با متجاوز به لانه خود بدترین برخورد را خواهند کرد.

نکته جالب اینجاست که عقاب های کله سفید آمریکایی معمولا لانه های خود را در بلندترین قسمت درختان می سازند. اما مشکل اینجاست که در آنالاسکا درختان بسیار کمی وجود دارند. بنابراین، عقاب ها مجبورند لانه هایشان را بر روی صخره های مجاور شهر یا حتی سازه های ساخت دست بشر بسازند که این امر باعث نزدیکی این حیوانات به انسان های پر سر و صدا می شود.

اگر شما به این شهر سفری داشتید حتما به تابلوهای راهنما توجه کنید . زیرا شاید ندانسته به لانه یک عقاب نزدیک شدید و در این صورت شما می شوید یکی از 10 مورد حمله عقاب به انسان در یک روز عادی در این شهر عقابی.

عقاب پرنده ای با وقار و لوکس می باشد که بسیار با لاشخور فرق دارد. عقاب هر چیزی نمیخورد ولی لاشخور به مردار حیوانات و انسانها رحم نمیکند . با این تفاسیر باید بدانید که چون در این شهر محل دفن زباله ها به این عقابها نزدیک است ، اینها تبدیل به عقابهای لاشخور شده اند. ولی با این همه عقاب ، عقاب است ، مرده عقاب هم بر لاشخور برتری دارد.

همه ساله خیلی از گردشگران جهان برای دیدن این نوع عقاب ها از نزدیک به آنالاسکا سفر میکنند. شاید حالب باشد که بالای تیر چراغ برق به جای کبوترهای مظلوم و همیشگی و یا کلاغ، شما عقاب کله سفید آمریکایی ببینید.

منبع : www.odditycentral.com

کلمه‌های کلیدی: