این دریاچه در تابستان غیب می شود

دریاچه اورگان در ایالت اورگان آمریکا موردی عجیب دارد ، این دریاچه همه ساله در فصل تابستان به کلی ناپدید میشود و در فصل پاییز مجددا پدیدار می گردد. برای مردم محلی و گردشگرانی که به این منطقه می آیند هنوز جای تعجب دارد. با ایلیاگشت همراه باشید.

واقعا جای تعجب دارد که دریاچه ای با این آب زلال و پاک طی چند روز ناپدید و جای آن را علفزاری خشک می گیرد . البته دانشمندان علت این پدیده را بارش باران در فصلهای دیگر و عدم بارش در فصل تابستان ذکر می کنند ولی هنوز هم جای بحث و تحقیق فراوان دارد.

جالب است بدانید ایالت اورگان ، تعدادی دریاچه به نام دریاچه گمشده دارد، اما همین دریاچه مذکور است که کاملا غیب می گردد. این دریاچه همه ساله میزبان گردشگران بسیاری ایست که برای دیدن این جاذبه نادر به این منطقه سفر میکنند البته با پای پیاده ، چون مسیر ماشین رو ندارد. آب دریاچه گمشده اورگان در فصل تابستان به طور کامل خشک و درون زمین می رود. جالب است بدانید این آب از طریق حفره های ریز و درشتی که در داخل دریاچه هست مکیده شده و به قسمت های مختلف این ایالت مرود . در بعضی از موراد آب آشامیدنی مردم محلی را تامین می نماید. در فصل پاییز و زمستان مجددا برگشته و دریاچه گمشده را پر می کند.

ولی امان از دست مردم ، با اینکه این پدیده بسیار ارزشمند است ولی مرد م زباله های خود را به داخل این حفره ها ریخته و باعث آلوده شدن این آب میشوند. البته طبق قانون این حرکت جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد. البته کمتر کسانی دست به این کار ها میزندد.

اگر شما در فصل های دیگر به این دریاچه سری بزنید و یا تصاویر را در گوگل سرچ کنید به هیچ وجه باورتان نمیشود که اینجا چند ماه بعد قرار است خشک و علفزار شود، خودتان ببینید ….

منبع : www.amusingplanet.com

 

 

 

کلمه‌های کلیدی: